Astroportal.pl

Żywioł wody

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

Kiedy kochamy, nienawidzimy, zaprzyjaźniamy się z kimś, przeżywamy muzykę, której słuchamy czy kiedy jesteśmy kreatywni, mamy do czynienia z żywiołem wody. Opisuje on naszą zdolność do tworzenia bliskich więzi, a także zdolność do wzbudzania zaufania. Woda współpracuje z żywiołem ziemi, a walczy z ogniem i powietrzem. Znaki żywiołu wody to Rak, Skorpion i Ryby.

Co nam w duszy gra
Woda jest płynna, przybiera wiele postaci, dlatego trudno ją sklasyfikować i uchwycić. Pozornie najsłabsza ze wszystkich żywiołów, uporem i konsekwencją potrafi góry przenosić. Każdy na pewno zna powiedzenie „kropla drąży skałę”. Mimo że sama nie ma stałej konsystencji, potrafi przenikać i rozbijać od środka stabilne struktury. Woda symbolizuje w astrologii to, czego nie widać gołym okiem czyli ludzką psychikę oraz duchowy wymiar naszej osobowości. Żywioł wody obrazuje emocje, zarówno te pozytywne jak miłość, jak i te negatywne jak nienawiść. Woda nie jest podatna na upływający czas, dlatego osoby o silnym wpływie żywiołu wody w horoskopie często wracają do przeszłości, przeżywają silnie emocje z dawnych lat, zakochują się na zabój i mogą czuć emocjonalną więź z kimś, kogo dawno nie widziały. Woda może przybierać różne stany skupienia. Może być wartkim orzeźwiającym strumykiem (kardynalny Rak), stojącą wodą w jeziorze, która nieraz jest skuta lodem (stały Skorpion), czy też parującą cieczą, która rozpływa się w powietrzu (zmienne Ryby).

Woda

Woda, wikipedia.org

Zdolni i uczuciowi
Woda daje niesamowitą siłę oddziaływania na ludzi przez emocje, obrazy i dźwięki. To, czego nie można przekazać słowami, które są domeną żywiołu powietrza, woda przekazuje na wiele różnych sposobów. Dlatego osoby z silnym obsadzeniem wody w horoskopie mają niesamowitą wyobraźnię, zdolność do przekraczania granic umysłu. Są bardzo kreatywne i nowatorskie w pokazywaniu emocji i wrażeń. Są uzdolnione artystycznie i sztuka towarzyszy im na co dzień jeśli nie w pracy, to jako hobby lub aktywność poboczna, dzięki której odpoczywają i ładują akumulatory. Żywioł wody daje też silną intuicję, a to podstawa wszelkich przedsięwzięć i zawodów, które opierają się na psychologii i dedukcji. Czasem kierują się tak zwanym piątym zmysłem i dobrze na tym wychodzą. Nie zawsze potrafią racjonalnie wytłumaczyć swoje postępowanie, bo intuicja podpowiada im, co mają robić w trudnych sytuacjach życiowych. Woda przenika wszędzie, dlatego jest symbolem duchowości i poznania tego, co trudno pojąć umysłem. Osoby o silnym wpływie żywiołu wody w horoskopie wierzą w świat niematerialny, życie pozagrobowe, kontaktują się z duchami, a ich światopogląd rzadko kiedy jest racjonalny. Korzystają z niekonwencjonalnych sposobów poznania prawdy o otaczającym ich w świecie: chodzą do wróżki, stawiają tarota, uczą się astrologii lub stosują zasady feng shui.

Kocha, lubi, szanuje
Nikt tak nie przeżywa emocji i gamy uczuć, jak osoby z silnym obsadzeniem żywiołu wody. W minutę zmienia im się nastrój, potrafią błyskawicznie przejść od śmiechu do płaczu, jak to mają w zwyczaju małe dzieci. To domena znaku Raka, kardynalnej wody, który realizuje swoje cele za pomocą emocjonalnego wpływu na innych. Skorpion jest znakiem, którego główną motywacją do życia jest strach. Obawa o bliskich, strach przed przemijaniem i śmiercią, lęk przed silniejszym przeciwnikiem zmusza go do działania. Skorpion to stała woda, dlatego kiedy kocha, to po grób, a kiedy nienawidzi, to na całe życie. Ryby jako zmienny znak wodny mają zdolność empatii czyli współodczuwania.

Emocjonalni i skryci
Osoby, które mają w swoim horoskopie silny wpływ znaków wodnych, czyli mają planety osobiste, światła lub osie horoskopu w znaku Raka, Skorpiona lub Ryb, posiadają bogate życie wewnętrzne, lubią odkrywać cudze sekrety, choć sami są skryci. Używają intuicji i mają duży talent artystyczny i zdolności psychologiczne.

Publikacja na stronie Astroportal.pl 13.06.2014.

"Podręcznik astrologii t. I. Interpretacja horoskopu" M. Krogulska, I. Podlaska-KonkelFragment książki "Podręcznik astrologii t I. Interpretacja horoskopu" Miłosławy Krogulskiej i Izabeli Podlaskiej Konkel, wydawnictwo Albireo, Warszawa 2014, książka z autografami autorek do kupienia na stronie www.sklepmagiczny.pl, zamówienia można również składać telefonicznie +48 600 218 488/588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.