Astroportal.pl

Koniunkcja Wenus z Neptunem

Autorka: Ewa Krajewska

Wenus w horoskopie pokazuje podejście do miłości, związków i pieniędzy. Analizując położenie tej planety w horoskopie dowiadujemy się jaki gust ma dana osoba, jak lubi spędzać wolny czas, co sprawia jej przyjemność i kogo potrzebuje do szczęścia. Wenus to także patronka sztuki i piękną. Jeśli jej pozycja w horoskopie jest znacząca, obdarza ona talentem artystyczny, seksapilem i wielkim urokiem osobistym. Natomiast Neptun często określany jest przez astrologów jako wyższa oktawa Wenus. Można powiedzieć, że wzmacnia on cechy, które wnosi do horoskopu Wenus, sprawia, że stają się one bardziej widoczne, głębsze, magiczne, zachwycające. Połączenie tych planet w horoskopie obdarza niezwykłym talentem artystycznym i silną potrzebą przeżywania wielkiej miłości.

Wielu artystów ma w swoich kosmogramach koniunkcję, bądź inne aspekty Wenus i Neptuna, dzięki czemu ich dzieła są wyjątkowe, zachwycające, nowatorskie, a czasem szokujące. Niestety Neptun ma też swoje ciemne oblicze i przynosi właścicielowi horoskopu złą sławę i skandale obyczajowe, ponieważ zaciera granice między przyjemnością a perwersją. Czasem doprowadza do finansowej ruiny, gdyż odbiera zdrowy rozsądek.

Koniunkcję Wenus z Neptunem w rebelianckim znaku Wodnika ma Paul Cezanne, francuski malarz, który uważany jest za postimpresjonistę. Jego obrazy nie wzbudzały zachwytu krytyków, ponieważ były zbyt nowatorskie jak na owe czasy (przełom XIX i XX w.). Niemniej jednak, stały się inspiracją dla kolejnego pokolenia artystów, którzy rozwinęli idee Cezanna i poszli o krok dalej, tworząc kubizm. Do sławnych kubistów należy m.in. Pablo Picasso i Georges Braque.

Paul Cezanne

Paul Cezanne ur. 19.04.1839 g. 1:00, Aix en Provence, Francja, klasyfikacja: AA, źródło: godzina z aktu urodzenia, www.astro.com

W latach 60. XX wieku nową jakość do sztuki wniósł Andy Warhol, ekscentryczny artysta, malarz i filmowiec. W jego kosmogramie Wenus i Neptun znajdują się w znaku Lwa. Warto wspomnieć, że w tym samym znaku Warhol ma Słońce na ascendencie. Obrazy Warhola przedstawiają przedmioty użytkowe, znajdujące się w niemal każdym amerykańskim domu. Z upodobaniem malował butelki Coca Coli, puszki zupy Campbell’s, banknoty dolarowe, a także portrety celebrytów (m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya czy Elizabeth Taylor. Uważa się go za prekursora pop-artu. Jego dzieła, choć inspirowane pop kulturą, znajdują największe uznanie wśród bardzo bogatych koneserów, którzy gotowi są zapłacić za nie majątek.

Andy Warhol

Andy Warhol ur. 6.08.1928, g. 6:30, Pittsburgh, Pennsylvania, USA, klasyfikacja: B, źródlo: biografia, www.astro.com

Zupełnie inaczej zrealizowała się koniunkcja Wenus z Neptunem w horoskopie Luciana Pavarottiego. Ten wybitny włoski tenor, w prawdzie również ma ascendent w Lwie (Słońce w Wadze), to Wenus i Neptun znajdują się w Pannie. W znaku tym Wenus jest słaba, co nie znaczy, że Pavarotti nie był utalentowany. W tym wypadku Neptun bardzo wzmocnił Wenus i sprawił, że śpiewak uwodził i wzruszał wspaniałym głosem ludzi na całym świecie. Sprzedał 100 milionów płyt. Znak skromnej Panny zrealizował się w ten sposób, że Pavarotti chciał dotrzeć również do mniej wymagającego odbiorcy, który nie interesuje się operą, dlatego nie bał się nagrać płyty zacierającej granice między muzyką operową a popem. Ponadto udzielał się charytatywnie, współpracując z artystami takimi jak Celine Dione, George Michael czy Bryan Adams.

Luciano Pavarotti

Luciano Pavarotti ur. 12.10.1935, g. 1:40, Modena, Włochy, klasyfikacja: AA, źródło: godzna z aktu urodzenia, www.astro.com

Koniunkcja Wenus z Neptunem w Raku obdarzyła niezwykłym seksapilem Josephine Baker, czarnoskórą tancerkę, która podbiła Paryż w latach 20-tych ubiegłego wieku. Artystka zasłynęła występując w skąpej spódniczce z bananów, co w tamtych czasach było szokujące, ale i zachwycające jednocześnie. Jej egzotyczna uroda i niezwykły magnetyzm zachwyciły francuską publiczność. Koniunkcja Wenus z Neptunem oprócz talentu artystycznego, wniosła także silną potrzebę pomagania innym. Baker adoptowała kilkanaścioro dzieci pochodzących z różnych krajów i kultur. Niestety pomoc innym doprowadziła ją do ruiny finansowej, czyli Neptun, w tym wypadku pokazał swe drugie, mroczne oblicze.

Josephine Baker

Josephine Baker ur. 3.06.1906 g. 11:00, St.Louis, Missouri, USA, klasyfikacja Rodden: B, źródło: autobiografia, www.astro.com

W dzisiejszych czasach za skandalistkę uchodzi Miley Cyrus, młodziutka piosenkarka i aktorka, która w swoim horoskopie ma koniunkcję Wenus z Neptunem w Koziorożcu. Miley stała się sławna dzięki głównej roli w serialu dla nastolatek „Hannah Montana”. Przylgnął do niej wizerunek ślicznej, utalentowanej, pracowitej i grzecznej dziewczynki, co jest typowe dla znaku Koziorożca. Tymczasem ona jest ambitnym i szalonym Strzelcem, więc ta rola zupełnie do niej nie pasowała. Miley postanowiła wyzwolić się z koziorożcowatego wizerunku i pokazać swoją nieobliczalną naturę. Wenus w jej horoskopie jest także w koniunkcji z buntowniczym Uranem, co dodatkowo podsyca chęć przekraczania granic dobrego smaku. Miley zaskakuje wyzywającym wizerunkiem, zacierając granicę między sztuką a wulgarnością. Podczas rozdania nagród MTV Europe Music Awards w 2013 r. zapaliła na scenie skręta (lub coś co wyglądało jak skręt). Artystka otwarcie mówi o zaletach marihuany, a narkotyki to także dziedzina Neptuna.

Miley Cyrus

Miley Cyrus ur. 23.11.1992 g. 16:19, Nashville, Tennessee, klasyfikacja Rodden: AA, źródło: z aktu urodzenia www.astro.com

Ze skandalu seksualnego zasłynął inny posiadacz koniunkcji Wenus z Neptunem, mianowicie Bill Clinton. W jego horoskopie koniunkcja ta znajduje się w znaku Wagi, ale należy dodać, że Wenus jest na ascendencie i tworzy koniunkcję również z Jowiszem i Marsem. Nic dziwnego, że były prezydent miał nieposkromiony apetyt na miłosne przygody, a położenie tylu planet w pierwszym domu, przyczyniło się do tego, że o jego romansie ze stażystką Monicą Lewinsky dowiedział się cały świat. Clinton był też oskarżany przez inne kobiety o gwałt i molestowanie seksualne, ale udało mu się wymigać od odpowiedzialności. Podejrzewano go także o przestępstwa finansowe (czyli znowu Neptun), ale i z tego wyszedł obronną ręką. Neptun sprawił, że Clinton nie potrafił zapanować nad swoimi erotycznymi przygodami, ale obdarzył go również umiejętnością sprytnej manipulacji faktami i przekonywania do swoich racji. Bill Clinton ma także talent muzyczny (gra na saksofonie).

Bill Clinton
Bill Clinton ur. 19.08.1946 g. 8:51, Hope, Arkansas, klasyfikacja Rodden: AA, źródło: data od matki, astro.com

Książę Karol, brytyjski następca tronu, także ma koniunkcję Wenus z Neptunem w znaku Wagi. Jego życie uczuciowe również jest uznawane za kontrowersyjne. W oczach opinii publicznej, Karol jest człowiekiem bezdusznym, pozbawionym emocji, który unieszczęśliwił swoją żonę, księżną Dianę. Tymczasem z analizy jego horoskopu wynika wyraźnie, że to człowiek, dla którego miłość stanowi wielką wartość. Camilę Parker – Bowles poznał w 1972 r. i nigdy nie przestał jej kochać, mimo wielu przeciwności losu. Swą ukochaną poślubił dopiero w 2005 r. Tylko zodiakalny Skorpion był w stanie czekać tyle lat na to, by zalegalizować związek. Miłość przezwyciężyła niechęć rodziny i opinii publicznej. Aspekt między Wenus a Neptunem obdarzył księcia Karola talentem malarskim (książę maluje akwarele) oraz przyniósł zainteresowanie ezoteryką i medycyną alternatywną.

Książę Karol
Książę Karol ur. 14.11.1948 g. 21:14, Pałac Buckingham, Londyn, Wielka Brytania, klasfikacja Rodden: A, źródło: infomacje od rodziny królewskiej, The Clifford Data Compendium, Solar Fire 8.

Inne sławne osoby, które w swoich horoskopach mają koniunkcję Wenus z Neptunem to m.in.: Errol Flynn, Truman, Capote, Sophia Loren, Christopher Reeve, Robert Redford, Fodie Foster, Stephen King.

 

Opublikowano na stronie Astroportal.pl 10.04.2014.

Ewa Krajewska astrologEWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa   
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.