Astroportal.pl

Niefortunny horoskop New Connect

Izabela Podlaska-Konkel

Dziś Gazeta.pl podała, że “Przez rok bessy największe straty ponieśli posiadacze akcji spółek deweloperskich i spożywczych”. Te zmiany związane są ze zmianami, jakie wprowadza Saturn idąc przez znak Panny. Pisałam o tym w artykule we wrześniu 2007 Saturn w znaku Panny.

“Na rynku nieruchomości i w branży budowniczej da się odczuć zastój, ukończenie wielu inwestycji się opóźni, a nawet nie dojdzie do skutku. Ceny mieszkań wolniej będą się pięły w górę, a w rejonach mniej atrakcyjnych znacząco spadną. Po raz pierwszy od siedmiu lat może zdarzyć się, że jest więcej mieszkań niż chętnych. ”

7 lat temu, kiedy Saturn był w ziemskim znaku Byka, też na polskim rynku był zastój w tej branży, a teraz, w znaku Panny, tendencja jest podobna.

“Dla rolnictwa Saturn w znaku Panny oznacza gorsze zbiory, mniej produktów na rynku i podwyżki żywności.”

To również przyniósł nam Saturn, podwyżki cen żywności, a co za tym idzie kryzys w branży spożywczej. Saturn opuści znak Panny dopiero w październiku 2009, aby później jeszcze przez kilka miesięcy powrócić do niego od IV do VIII 2010. Ten trend jest więc długofalowy.

Saturn “kosi” też wszystkie te inwestycje, projekty, firmy itp. które są młode i trudno im wytrzymać presję działania tej planety, a mają wrażliwe punkty swojego horoskopu w znaku Panny. Tak jest na przykład z rynkiem obrotu akcjami New Connect, który powstał w sierpniu zeszłego roku jako tzw. inkubator dla mniejszych firm, które chcą wejść potem na normalną giełdę.

Horoskop giełdy New Connect


Uruchomienie New Connect 30.08.2007 godz. 10:00, Warszawa, źródło: informacje prasowe


Jest to bardzo niefortunny horoskop. Żaden szanujący się astrolog nie ustawiłby tak źle elekcji, szczególnie z punktu widzenia następujących zaraz po powstaniu tej instytucji tranzytów. W horoskopie uruchomienia New Connect Słońce jest w znaku Panny w koniunkcji z maleficznym Południowym Węzłem Księżycowym (New Connect powstało tuż po zaćmieniu Księżyca). Od września 2007 roku Saturn zbliża się więc do Słońca NC, ustawiając się w osłabiającej i ograniczającej koniunkcji w październiku i listopadzie 2007, potem w styczniu 2008, a ostatnia koniunkcja wypada teraz pod koniec lipca.

W zeszłym tygodniu gazety podały, że jest pogrom na NewConnect, a NCIndex stracił aż 58 proc. Jest to oczywiście związane z ogólną sytuacją na rynkach światowych, ale młode NC o wiele gorzej poradzi sobie z tranzytem Saturna, bo jeszcze nie okrzepło i nie nabrało stabilności. Potem Saturn będzie szedł na koniunkcję z Merkurym (listopad 2008, styczeń 2009 i sierpień 2009), możemy spodziewać się dalszych spadków i złych prognoz dla tego rynku obrotu akcjami. Potem Pluton, który w listopadzie wejdzie na dobre do znaku Koziorożca, zacznie tworzyć kwadraturę z Księżycem NC, co oznacza przeważnie pogrom akcjonariuszy i spadek wartości akcji. Jak widać, przez najbliższe 3 lata nie będzie się tak działo nic optymistycznego.

Te porażki powodują nie tylko tranzyty planet, ale sama słabość horoskopu. Wymienię tylko te najbardziej rzucające się w oczy słabe punkty:

1. Zaćmienie Księżyca, które jest jeszcze silne w tym horoskopie, mimo że Księżyc jest już w znaku Barana, ale Słońce jest wciąż w ścisłej koniunkcji ze złoczynnym Węzłem Południowym (zaćmienie było 28.08.2007) - to bardzo osłabia każdy twór czy organizm, który powstaje w czasie zaćmienia, lepiej tego unikać;

2. Wenus, władczyni horoskopu, oznaczająca pieniądze i partnerów, jest w retrogradacji i w opozycji do mylącego Neptuna;

3. Saturn, który wskazuje na struktury i stabilność, jest na wygnaniu w znaku Lwa, w swojej najsłabszej pozycji.

Jest w tym horoskopie i dużo dobrych aspektów, ale przez najbliższe lata to słabości będą ciągnąc w dół ten horoskop, ponieważ tranzyty planet Saturna i Plutona uwydatniają właśnie te słabe i trudne punkty w horoskopie NC.


14.07.2008, Warszawa

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2023 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.