Astroportal.pl

Komu pisana wygrana?

Mił‚osł‚awa Krogulska

Planetą, która sprzyja wygranej w grze losowej, jest Jowisz. Dobra pozycja tej planety w horoskopie wskazuje na „dobrą rękę do pieniędzy”. Jowisz w trygonie lub w koniunkcji ze Słońcem uznawany jest za przepustkę do świata wielkich pieniędzy. Także kwadratura lub opozycja mogą dać wygraną. Sam Jowisz to jednak nie wszystko. Astrologowie szukając szans na wygraną bacznie przyglądają się domowi V horoskopu, znakowi zodiaku w którym się rozpoczyna i jego władcy. Dom V to „dom hazardu”. Wpływy Wenus (i władanych nią znaków Byka i Wagi) oraz Jowisza (i władanych przez niego znaków Ryb i Strzelca) zwiększają szanse na wygraną. Potem astrologowie podobnie analizują dom XI horoskopu, jako „dom spełnienia marzeń”.

O tym, czy szansa dotyczy wielkich pieniędzy, czy raczej drobnych wygranych, mówią domy II i VIII. Wpływy Saturna na dom V, II, VIII i XI mogą przekreślić nasze szanse. Większe wygrane zwykle zauważamy kiedy planety na niebie tranzytują jeden lub więcej  wymienionych domów lub ich władcę. Cały horoskop odbierać musi wpływy Jowisza, Urana, Neptuna lub Plutona, bo duża wygrana to radykalna zmiana sytuacji życiowej.

Bada się także progresje i solariusze. Czasami na właściwy układ planet trzeba czekać latami! Bywa jednak i tak, że koniunkcja tranzytującego Jowisza lub Wenus do Słońca lub Ascendentu w naszym horoskopie przynosi ten szczęśliwy dzień. Tak więc prawie każdy z nas ma potencjalną szansę, kiedyś coś w grze wygrać, ale wielka kumulacja to sprawka szczególnej kombinacji tranzytów, progresji i daru od losu.

Kto ma wygrać, ten wygra – pokazują reguły astrologii. Dlatego rujnowanie się na 100 kuponów podczas wielkiej kumulacji nie ma sensu, podobnie jak kupowanie skomplikowanych „systemów”. Aby zgarnąć porządne pieniądze zwykle wystarczy jeden kupon! Bywa i tak, że w rozpaczy wydajemy ostatnie pieniądze, aby tylko wygrać. To nie jest dobra strategia. Magia i pieniądze nie lubią histerii i przymusu!

Właściwy dzień, właściwa godzina
Aby wspomóc siły swojego horoskopu astrologowie obliczają tzw. horoskop elekcyjny. Horoskop ten wskazuje na moment nadania kuponu, pierwszego obstawienia w kasynie, rozpoczęcia gry na automatach. Horoskop elekcyjny ma za zadanie „wyłapać” najlepsze konfiguracje w danym dniu, kiedy fortuna raczy się uśmiechać. Wśród wielu reguł dotyczących tej dziedziny astrologii najczęściej sprawdza się kilka:
- nie obstawiaj gdy Saturn znajduje się w V domu horoskopu,
- nie obstawiaj gdy Księżyc znajduje się w próżnym kursie,
- nie obstawiaj gdy władca Ascendentu pozbawiony jest aspektów,
- nie obstawiaj gdy Saturn znajduje się w II lub VIII domu.

Horoskop ten ma za zadanie wspomagać siłę planet z horoskopu urodzeniowego. Dlatego dobry horoskop elekcyjny obliczony dla jednej osoby może zupełnie nie zadziałać dla kogoś innego.

Horoskop Grocholi

Horoskop Katarzyny Grocholi ur. 18 lipca 1957 r.
godzina nieznana, Krotoszyn, Polska, źródło: wikipedia.org


Katarzyna Grochola otwarcie przyznaje, że lubi grać i chętnie odwiedza kasyno. Gra za 100 zł, co w kasynach jest bardzo małą sumą. Ale zodiakalny Rak nawet w hazardzie zna umiar. W horoskopie Katarzyny Grocholi Słońce znajduje się w sekstylu do Jowisza i aż pięć planet w ognistym znaku Lwa, co jest dobrą wróżbą dla gracza! Czy znana pisarka rozbije w kasynie bank? Radzimy ostrożnie próbować w roku 2011 i 2021, gdy progresywne Jowisz i Wenus ustawią się w jej horoskopie w bardzo korzystnych aspektach!


21.10.2008, Warszawa

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.