Astroportal.pl

Mel Gibson - zdrada kosztuje

Izabela Podlaska-Konkel

Zdrada dużo kosztuje, a im więcej ktoś ma na koncie,  tym więcej ma do stracenia. Przekonał się o tym Mel Gibson, który w kwietniu tego roku dostał od żony pozew rozwodowy.

Miarka się przebrała. Cierpliwa Robyn Gibson od lat tolerowała wybryki sławnego męża. Oficjalnie uchodzili za idealnie dobraną parę, wspierali się w trudnych chwilach. Poznali się pod koniec lat 70-tych, kiedy on był mało znanym aktorem, a ona pracowała jako pomoc dentystyczna. Mel, zodiakalny Koziorożec, wiódł przez wiele lat bardzo uporządkowane i rodzinne życie. Do czasu, aż na jego horoskop zaczęły działać bardzo trudne tranzyty planet.

Jowiszowe szczęście
Gibson wychował się w konserwatywnej katolickiej rodzinie i wartości przekazane mu przez ojca próbował wcielać w życie. Jego ascendent wypada w rodzinnym znaku Raka, dzięki czemu aktor lubi siedzieć w domu i zajmować się bliskimi. Doczekał się aż siedmioro potomstwa (jednej córki i sześciu synów), najmłodszy syn ma 10 lat, a córka, która jest najstarsza z rodzeństwa, ma 29 lat. Przez prawie trzydzieści lat małżonkowie stronili od blichtru Hollywood i żyli według dziesięciu przykazań. Mel jako Koziorożec umiał narzucić sobie dyscyplinę i wykorzystać potencjał tkwiący w swoim horoskopie. Harmonijne połączenie między Słońcem i Jowiszem, planetą szczęścia i powodzenia, zapewniło mu świetne role, dostatnie życie i smykałkę do interesów. Gibson jest jednym z najbogatszych aktorów Hollywood, jego majątek jest wart 900 milionów dolarów.

Mel Gibson horoskop
Mel Gibson ur. 3.01.1956 r g. .16.45, Peekskill w stanie Nowy Jork, USA, klsayfikacja: B, źródło: informacje prasowe, baza Solar Fire

Kryzys goni kryzys
Niestety, kilka lat temu aktor znów wpadł w alkoholizm i zaczął agresywnie się zachowywać publicznie. Gibson ma w swoim horoskopie silnie ze sobą połączone najtrudniejsze planety: Mars w znaku Skorpiona jest w koniunkcji z Saturnem i w kwadraturze z Plutonem. Aktor ma problemy z opanowaniem agresji, jest zamknięty w sobie i czasami nawet mściwy. Od 2005 roku na jego punkt kariery (medium coeli) i punkt rodziny (imum coeli)działała trudną kwadraturą Pluton, planeta transformacji i trudnych decyzji życiowych. Pochłonięty pracą i kolejnymi zawodowymi wyzwaniami zaczął zaniedbywać rodzinę, topić smutki w alkoholu i spotykać się z o wiele młodszymi kobietami. Kiedyś mówił o swojej żonie, że jest dla niego jak skała Gibraltaru, tylko o wiele ładniejsza. Teraz wszystko się zmieniło. Żona dawała mu kolejne szanse i wspierała w trudnych chwilach, jednak miarka się przebrała. Po trzech latach separacji złożyła pozew o rozwód.

Na Księżyc Gibsona, symbolizujący uczucia i związki, działa teraz planeta Pluton. Nie będzie to więc łatwy rozwód. Tym bardziej, że kolejne planety dają Melowi w kość: planeta nagłych zmian Uran ustawiła się w jego punkcie kariery (medium coeli), a ograniczający i depresyjny Saturn w punkcie domu i rodziny (imum coeli). Zapowiada to zmianę wizerunku i pozycji w świecie oraz straty finansowe. Żona domaga się połowy wielkiej fortuny aktora.

Przed wielką przemianą
Jak widać sławny aktor musi przejść swoją osobistą drogę krzyżową, żeby zrozumieć, co w życiu najważniejsze. Mimo że małżonkowie zgodnie oświadczyli, że będą chronić swoją prywatność nawet podczas rozwodu dla dobra swojej rodziny, wiadomo, że szykuje się jatka. Tak naprawdę nie wiemy, dlaczego przykładny ojciec i mąż zaczął się staczać na dno i rozbijać swoją rodzinę.

Czyżby brak kolejnych pociech? Wcześniej regularnie co dwa, trzy lata rodziło im się nowe dziecko, teraz żona Robyn nie może mu ich już dać z uwagi na swój wiek. A może szuka nowej bratniej duszy? Od kiedy Gibson na poważnie zajął się reżyserowaniem i produkcją coraz bardziej krwawych filmów (Pasja, Apocalypto). Przestał mieć czas dla rodziny. Planety nie dadzą Gibsonowi odpocząć przez dobrych kilka lat. Aż do 2014 roku będzie szukał swojej życiowej drogi i próbował na nowo poskładać życie oraz założyć nową rodzinę.


Warszawa, 15 kwietnia 2009 r.

Artykuł został opublikowany w tygodniku "Gwiazdy mówią" nr 17-18/2009. Publikacja na Astroportal.pl 1.06.2009. Ostatnia aktualizacja 23.05.2013.

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.