Astroportal.pl

Naomi Campbell - modelka czy bokser?

Izabela Podlaska-Konkel

Na początku kwietnia 2008 r. Naomi Campbell, jedna z najbardziej znanych top modelek na świecie, została tymczasowo aresztowana po incydencie na lotnisku Heathrow, kiedy opluła i próbowała pobić policjantów i obsługę lotniska. Za ten incydent ma dożywotni zakaz latania liniami British Airways. Nie był to jej pierwszy raz, słynna modelka ma na swoim koncie, oprócz sukcesów na wybiegu, przypadki pobicia swoich pracowników i koleżanek po fachu, a także demolowanie jachtów i innych pomieszczeń. Czy w swoim horoskopie Naomi ma aspekty wskazujące na takie brutalne zachowania i jakie planety działają teraz na jej horoskop, że jej „złe zachowanie” się nasila? Popatrzyłam w jej horoskop urodzeniowy.

Naomi Campbell horoskop

Naomi Campbell ur 22 maja 1970 r., godz. 1:00, Westminster, Wielka Brytania, klsyfikacja A, źródło: astro.com

Jako silne Bliźnięta Naomi często spotyka się z różnymi ludźmi, podróżuje i podejmuje nowe zawodowe wyzwania: pisze książki, firmuje swoim nazwiskiem perfumy, gra w filmach, reklamach i teledyskach, wciąż jest obecna w mediach. Teraz próbuje rozwinąć swoją karierę dziennikarską (jak na Bliźnięta przystało), latając po świecie i robiąc wywiady ze znanymi politykami i przywódcami państw. Aż trzy planety osobiste w znaku Bliźniąt sprawiają, że nie czuje ona potrzeby stabilizacji w życiu osobistym, a koniunkcja Wenus z Marsem przynosi jej coraz to nowe romanse i związki. Modelka urodziła się podczas pełni Księżyca w znaku Strzelca (tam znajduje się jej Księżyc), co sprawia, że jest osobą wyróżniającą się z tłumu, a także działającą z rozmachem, nie oglądającą się na innych.

Siła fizyczna i duch rywalizacji oraz walki reprezentuje w horoskopie Mars, który u Naomi jest powietrznym w znaku Bliźniąt. Stąd jej agresja często wyraża się więc poprzez pogróżki, krzyki, bicie pięściami w głowę i twarz, opluwanie, rzucanie telefonem w kogoś czy wyrzucanie asystentki z jadącego samochodu. Siły i intensywności jej walce i agresji dodaje kwadratura, jaką Mars tworzy z Plutonem, planetą brutalności, manipulacji, psychicznej siły i zemsty. Ta kwadratura daje wielką siłę fizyczną, odwagę i wytrzymałość fizyczną. Te dwie planety pomagały jej znieść ciężką pracę modelki, ale w życiu prywatnym działają one jak mieszanka wybuchowa: nigdy nie wiadomo, kiedy wybuchnie i kiedy będzie chciała na kimś wyładować swoją złość, Posiadacze takiej kwadratury powinni bardzo dbać o to, żeby regularnie uprawiać sporty i w pozytywny sposób wyładowywać te niespożyte pokłady energii, jaka w nich drzemie. Inaczej, tak jak Naomi, będą agresywni i będą używać przemocy wobec innych. Tak jest właśnie w przypadku Naomi, która mimo że od lat utrzymuje te same wymiary, jest znana z lenistwa, niechęci do ćwiczeń i z braku formy fizycznej. Mars jest w trygonie do Jowisza w znaku Wagi, co jest między innymi wskaźnikiem pieniactwa i awanturnictwa. Jowisz wzmaga działanie trudnego kwadratury Marsa z Plutonem.

"I never diet. I smoke. I drink now and then. I never work out. I work very hard, and I am worth every cent."

(Nigdy się nie odchudzam. Palę. Piję od czasu do czasu. Nigdy nie ćwiczę. Pracuję bardzo ciężko i jestem warta każdego centa.)

Wypowiedź Naomi jaka ukazała się w magazynie Playboy grudzień 1999 r.

Naomi ewidentnie nie panuje nad tą trudną konfiguracją. Znajduje sobie wrogów i walczy z każdym, kto się jej sprzeciwi lub jej zagrozi. Przez wiele lat była w konflikcie z inną super modelką Tyrą Banks, z którą regularnie biły się za kulisami pokazów. Wiele jej koleżanek się jej po prostu boi, ponieważ rozgniewana Campbell wali przeciwnika bez zastanowienia pięścią w twarz, jak rozwścieczony bokser na ringu. Podobne historie opowiadały inne osoby, które z nią pracowały. Od 2000 roku, kiedy po raz pierwszy została oficjalnie oskarżona przez byłą asystentkę o przemoc fizyczną, jej problemy z opanowaniem agresji wzrastają, a procesy o pobicie mnożą się (2005, 2006, 2007, 2008). Tranzytujący Pluton idąc przez znak Strzelca najpierw utworzył opozycję do jej Słońca w połowie lat 90-tych, potem koniunkcję do jej Księżyca, a potem zbliżał się do newralgicznego punktu w jej horoskopie – czyli zrobił opozycję do Marsa i Wenus i kwadraturę do urodzeniowego Plutona, od 2004 roku aż do teraz silnie oddziałując na te trzy planety, przez co modelka coraz częściej używała siły (Mars) i traciła pieniądze (Wenus) z powodu swojej agresji (Pluton).

W horoskopie Campbell jest jeszcze jeden punkt, który powoduje to, że walczy ona z całym światem: jest to Słońce w koniunkcji z IC. Takie położenie Słońca wskazuje na wewnętrzny brak pewności siebie, ciągłe poszukiwanie własnej tożsamości, a także problemy z ojcem lub jego brak. Naomi nigdy nie poznała swojego ojca, a jej korzenie tkwią w różnych kulturach świata: jest ze strony matki Afro-Jamajką, a ze strony ojca Chinko-Jamajką. Słońce na IC to również działania Naomi, które szkodzą jej karierze (opozycja do MC).

Dodatkowym czynnikiem, który zaostrza jej działania, jest kompletny brak żywiołu wody w jej horoskopie. Nie umie wczuć się w sytuację drugiej osoby, skupiona jest na działaniach i nie jest w stanie wczuć się w problemy osób, które ją otaczają. Dodatkowo jej problemy z komunikacją pokazuje w horoskopie Merkury, planeta komunikacji, która jest w znaku upartego Byka w koniunkcji z planetą Saturn. Księżyc Naomi jest w kwadraturze do Węzłów Księżycowych, co z jednej strony daje jej zainteresowanie mediów i szerokiej publiczności, z drugiej strony trudności w utrzymaniu pozytywnego wizerunku.

Ciekawostką jest, że największą popularność i wielki sukces finansowy Naomi osiągnęła w... Japonii. W 1995 roku zaśpiewała i nagrała razem z japońskim wokalistą Toshi piosenkę, która przez wiele miesięcy utrzymywała się na pierwszym miejscu list przebojów. Mapa astrokartograficzna horoskopu modelki pokazuje, że nie był to przypadek. Właśnie w okolicy Japonii krzyżują się dwie jowiszowe linie jej horoskopu: linia IC, na której jest w koniunkcji Jowisz i linia Jowisza z jej osobistej przestrzeni lokalnej. Takie miejsce zawsze przyniesie jej szczęście i powodzenie.

Astrokartografia Naomi Campbell
Co czeka modelkę w najbliższym czasie? Na jej horoskop wciąż działa Pluton, który od czerwca do listopada 2008 r. utworzy opozycję do jej Wenus, podbijając jednocześnie trudną kwadraturę Marsa i Wenus do Plutona. Możemy spodziewać się kolejnych aktów przemocy, a także tuszowania procesów wysokimi sumami pieniędzy. Jeśli Naomi nie znajdzie partnera, który uspokoi jej agresywną naturę, będzie tracić dobre nazwisko i możliwość zawodowego rozwoju.

Naomi Campbell astrokartografia

Saturn na początku 2009 roku utworzy kwadraturę do jej Marsa i Wenus oraz koniunkcję z Plutonem, dodatkowo spowoduje utratę popularności, a także problemy z prawem, możliwe też, że modelka znów zostanie ukarana przez sąd, tym razem jednak nie skończy się na kilku dniach pracy społecznej, ale na poważniejszym wyroku. Na szczęście Jowisz, który włada MC w jej horoskopie, utworzy pod koniec 2008 roku koniunkcję z jej Ascendentem, a potem przez cały 2009 rok trygon do Słońca, Wenus i Marsa oraz sekstyl do Księżyca i MC. Mimo tych wszystkich wybryków nie starci na popularności, mimo że na pewno zmieni tzw. box wśród znanych osób: nie będzie już postrzegana jako zjawiskowa modelka i jedna z najpiękniejszych kobiet świata, ale jako ekscentryczna i skandalizująca gwiazda drugiej ligi.


Opublikowany na Astroportal.pl 11 kwietnia 2008 r., Warszawa. Ostatnia aktualizacja 23.05.2013.

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.