Astroportal.pl

Wenus w Raku

Izabela Podlaska-Konkel

Wdzięczna i dążąca do harmonii Wenus dobrze czuje się w wodnym i bezpiecznym znaku Raka.

Osoby z Wenus w znaku Raka mają duże uzdolnienia artystyczne, szczególnie muzyczne. Lubią duże i małe przyjemności. Uwielbiają zabawę i towarzystwo. Na co dzień potrzebują czułości i przywiązania. Cenią sobie bezpieczeństwo, najlepiej czują się w atmosferze rodzinnej, bardzo lubią dzieci. Umieją wyrażać kobiecą stronę swojej osobowości.

W kontaktach z ludźmi na początku są zdystansowani. Potrzebują czasu na to, aby poczuć się bezpiecznie, żeby się otworzyć przed innymi. W grupie przyjaciół czy rodziny są świetnymi animatorami, organizują częste spotkania, aby zacieśnić relacje między bliskimi osobami.

Nie lubią flirtów i romansów, nie rozumieją towarzyskich gier. Są wrażliwe i łatwo je zranić. W związku są oddanym partnerami. Zbyt uzależniają się od wpływów zewnętrznych. Może to doprowadzić do zbytniej uległości. Dopiero odpowiedni partner i prawdziwe uczucie pomoże im poczuć się bezpiecznie i swobodnie.

Są oddanymi i lojalnymi przyjaciółmi, lubią dawać prezenty i organizować przyjęcia w małym gronie. Mają duży dar współodczuwania i często przejmują nastrój od ludzi, z którymi przebywają. Bronią swojej prywatności przed wścibskimi, niechętnie mówią o swoich uczuciach i związkach.

W chwilach niepewności mogą czuć brak wewnętrznego oparcia. Prowadzić to może do niedbalstwa i wywołać skłonność do wygodnego życia. Osoby z Wenus w Raku mogą szkodzić same sobie poprzez częste zmiany układów zawodowych i towarzyskich, albo przez nadmierne przywiązanie do już znanych układów i strach przed nowymi znajomościami czy umowami.

Mają dużą wyobraźnię, lubią bajki, fantastykę i różne historyczne opowieści. Badają historię swojej rodziny. Umieją dobrze opowiadać i pisać, mają talent narracyjny i bardzo plastycznie opisują świat przedstawiony.

Znane osoby z Wenus w znaku Raka: Angelina Jolie, Keanu Reeves, James Baldwin, Dustin Hoffman, Natalie Portman, Clint Eastwood, Isabel Allende, Josephine Baker, Cameron Diaz, Ben Affleck, Elizabeth Hurley, Juliette Lewis, Robert Plant, Willem Dafoe, Courteney Cox, Meryl Streep, Barack Obama, Martin Sheen, Andrzej Sapkowski, Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński, Lenny Kravitz, Carl Gustav Jung.

Warszawa, luty 2000 r.

Artykuł opublikowany na Astroportal.pl 2.11.2007. Ostatnia aktualizacja 21.04.2013.

 

Przeczytaj:
Wenus - planeta miłości i zabawy

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.