Astroportal.pl

Wenus w Byku

Izabela Podlaska-Konkel

Planeta piękna, harmonii i przyjemności Wenus włada znakiem Byka, w którym najlepiej wyraża swoją planetarną energię. Drugim królestwem Wenus jest znak Wagi. Wenus w znaku Byka jest więc u siebie, emanuje pięknem i zadowoleniem z życia.

Osoby urodzone z Wenus w znaku Byka są atrakcyjne, umieją cieszyć się życiem i smakować jego odmiany. Lubią dobrze zjeść, ładnie się ubrać i korzystać z uroków życia codziennego. Głęboko doceniają wrażenia fizyczne: wygląd, dźwięk, zapach, smak i dotyk. Nie domawiają sobie przyjemności, lubią odpoczywać na łonie natury. Często z życiu prywatnym lub zawodowym zajmują się ekologią, gotują tradycyjne potrawy, hodują kwiaty, pielęgnują ogrody i z bliska podziwiają przyrodę różnych zakątków świata. Ich mieszkania i domy są pięknie udekorowane i urządzone. Mają smak i oko do kolorów i wyjątkowych przedmiotów.

Osoby z Wenus w znaku Byka nie lubią się przepracowywać, a niektórzy twierdzą, że są one leniwe. Leżeć na kanapie i pachnieć – to często ich motto, jeśli nie życiowe, to na pewno weekendowe. Lubią piękne przedmioty, interesują się sztuką, szczególnie tą użytkową. Fotografują, malują, lepią w glinie, muzykują lub projektują ogrody. Są specjalistami od mody i dobrego wyglądu.

Nie zapominają nigdy o wartościach, jakimi powinny się w życiu kierować, jak i o wartościach, dzięki którym życie staje się łatwiejsze – czyli pieniądzach. Umieją zadbać o swoje, często żyją z inwestycji czy oszczędności, które procentują na ich koncie. Potrafią brać to, co do nich należy, uwielbiają prezenty i umieją za nie dziękować. Tak samo ocenią i docenią opakowanie, jak i zawartość podarunku.

Nie lubią być same i rzadko się im to przydarza. Lubią flirtować i otaczać się adoratorami czy wielbicielkami. Nie spieszą się z określeniem swoich uczuć, ale jak już to zrobią, są bardzo lojalne wobec partnera i stałe w uczuciach. Muszą wystrzegać się przesady zarówno w pogoni za materialną stroną życia, jak i w szukaniu rozkoszy. Rozrzutność i chęć posiadania przenieść się mogą na duchową sferę ich życia. Nie mogą myśleć o partnerze jako o swojej własności. Doprowadzić ich to może do zaborczości i zazdrości lub do ignorowania rzeczywistej sytuacji w związku.

Znane osoby z Wenus w znaku Byka: Donald Tusk , Benazir Bhutto , William Lilly , Bono, Johnny Depp, Gary Cooper, Andrew Lloyd Webber, Juliette Binoche, Ellen Barkin, Marlon Brando, Salvador Dali, Księżna Diana, Joe Cocker, Jessica Alba, Paul McCartney, Daniel Day-Lewis , Ella Fitzgerald, Kristin Scott-Thomas, Grace Jones, Boy George, Billy Joel, Nancy Reagan, Al Gore, Thomas Jefferson, Eric Clapton, Johnny Depp, Jessica Lange, Billy Crystal, Warren Beatty, Dennis Hopper, Henry Kissinger, Prince.

Warszawa, luty 2000 r.


Artykuł opublikowany na Astroportal.pl 1.09.2007. Ostatnia aktualizacjia 21.04.2013.

Przeczytaj:
Wenus - planeta miłości i zabawy

 

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.