Astroportal.pl

Merkury w Baranie

Mił‚osł‚awa Krogulska

Merkury w znaku żywiołu ognia, do jakiego należy znak Barana, staje się szybki, ostry, atakujący i wyjątkowo ożywiony.

Osoba z Merkurym w znaku Barana mówi energicznie i szybko. Jest niecierpliwa, bezpośrednia i bardzo pewna swoich racji. Lubi dominować w grupie, chcesz zawsze przekonać innych do swoich pomysłów. Domaga się, aby to inni jej słuchali i natychmiast realizowali jej pomysły. Ma skłonność do awanturnictwa, a rozdrażniona może nawet znieważyć rozmówcę.

Odpowiedzi osoby, która ma Merkurego w znaku Barana, są zawsze celne i wyjątkowo ostre, przez co wrażliwi rozmówcy mogą poczuć się urażeni. Lubi słuchać dyskusji i polemik w mediach, ceni ostrych dziennikarzy i komentatorów. Aby działać skutecznie musi nauczyć się, że nie każda sytuacja wymaga jej natychmiastowego komentarza. Czasami lepiej przyznać innym rację, zamiast upierać się i dyskutować w nieskończoność. Sympatię otoczenia zdobędzie mówiąc wolniej i nieco ciszej.

Najlepiej uczy się w grupie, chce być prymusem i imponuje jej bycie najlepszym.  Odznacza się bystrością i lotnością umysłu. Lubi rywalizację, rozwiązywanie krzyżówek, kalamburów i konkursów. Zwyciężanie daje jej olbrzymią satysfakcję.

Ma talent do nauki języków obcych. Potrzebuje nauczycieli, którzy aktywnie zainteresują ją wykładanym przedmiotem. Jest praktyczna: zdobytą wiedzę teoretyczną chce natychmiast wykorzystać w codziennym życiu. Może być dobrym sprzedawcą, akwizytorem, trenerem, menadżerem.

Znane osoby z Merkurym w znaku Barana: Anna Mucha, Eric Clapton, Quentin Tarantino, Tracy Chapman, Diana Ross, Mariah Carey, Michelle Pfeiffer, Sarah Jessica Parker, Emma Thompson, Ashley Judd, Ellen Barkin, Marlon Brando, Warren Beatty, Al Pacino, Christopher Walken, Robert Downey Jr., Penelope Cruz.

Tekst opublikowany na Astroportal.pl dnia 20.04.2009 r.

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.