Astroportal.pl

Czy wynegocjujemy zniżkę?

Izabela Podlaska-Konkel

Zadzwonił do mnie mój znajomy, z prośbą o poradę w sprawie kupna mieszkania. Razem ze swoją dziewczyną negocjują kupno mieszkania na wtórnym rynku. Cena jest dość wysoka, chcą więc trochę zbić cenę. Zaproponowali sprzedającemu 10 % zniżki. Postawiłam horoskop na moment zrozumienia pytania i zaczęłam przyglądać się rysunkowi.

Horoskop horarny: Czy wynegocjujemy zniżkę?

Pytanie: Czy wynegocjujemy zniżkę przy kupnie tego mieszkania? 9.05.2008 o godz.12:00, Warszawa


Kupić, nie kupić – potargować można
Ascendent w znaku Lwa i jego władca Słońce reprezentuje znajomego i jego dziewczynę, którzy zadają pytanie i negocjują kupno mieszkania. Wskazuje to na ich optymizm i pewność siebie. Oboje chcą szybko dobić targu, bo mieszkanie im się podoba, jest w dobrej starej dzielnicy z klimatem, jak na znak Lwa przystało. W koniunkcji z Ascendentem jest jednak maleficzny Węzeł Południowy. Nie wróży to dobrze kupującym, ani ich sytuacji – muszą coś kupić w miarę szybko. Słońce jest w znaku Byka (tradycyjnie związanym z pieniędzmi i ziemią) w dziesiątym domu, blisko MC, które oznacza cenę nieruchomości. Z tego widać, że negocjacje wkroczyły w fazę ostateczną. Słońce jest w niekorzystnej kwadraturze do osi Asc - Dsc. Ich pozycja negocjacyjna jest więc słaba, niedopasowana do sytuacji i trudno im będzie narzucić ton tym negocjacjom. Księżyc, współsygnifikator pytającego, jest w swoim władztwie w Raku w domu jedenastym. Księżyc jest tu bardzo zmienny, emocjonalny, wodny i tak do transakcji podchodzą moi znajomi. Z jednej strony podoba im się mieszkanie, z drugiej jednak nie mają pewności, czy mają kupić właśnie to lokum. Wahanie i zmienność jest charakterystyczna dla znaku Raka. Pewnie dlatego zasięgają rad i opinii rodziny i znajomych.

Sprzedający jest reprezentowany w tym horoskopie przez dom siódmy, który jest w znaku Wodnika, a którego władcą jest planeta Saturn, która przebywa w ziemskim znaku Panny w pierwszym domu horoskopu (który mówi o kupujących), co wskazuje szczere intencje sprzedającego i chęć przeprowadzenia transakcji, ale tylko i wyłącznie na swoich warunkach.
Dom marzeń?

Pozycja Księżyca jest bardzo silna przez władztwo, ale opisuje głównie emocje i okoliczności sytuacji, w jakiej znajduje się pytający. Księżyc w rodzinnym i spokojny znaku Raka w jedenastym domu, który oznacza marzenia i aspiracje, doskonale oddaje nastawienie Pawła i Dominiki. Oboje mają już za sobą mieszkanie w różnych miastach i mieszkaniach, teraz szukają mieszkania wyjątkowego, w którym żyje się dobrze i wygodnie i które spełniałoby ich wymagania, a także marzenia o idealnym mieszkaniu. Księżyc dodatkowo zmierza do aplikacyjnej kwadratury z Punktem Fortuny. Wydadzą krocie, ale będą potem niezadowoleni, to nie jest jeszcze to mieszkanie.

Pytanie dotyczy domu czwartego, ponieważ w całej sprawie chodzi o kupno mieszkania. Dom czwarty wypada w znaku Skorpiona, jego władcą jest więc Mars, który jest w tym horoskopie w bardzo słabej pozycji, bo w znaku Raka, czyli w upadku. Oznacza to niekorzystną sytuację samego mieszkania, jego wyglądu lub otoczenia. Jest to wskazówka, że nie jest to idealne mieszkanie dla kupujących, mimo że teraz im się takie wydaje. Mars jest w XII domu horoskopu, co dodatkowo czyni podejrzanym stan nieruchomości. Potem okazało się, że mieszkanie jest na czwartym piętrze od południowo zachodniej strony i przez większą część dnia jest bardzo nasłonecznione i gorące, co idealnie pokazuje gorący i suchy Mars jako sygnifikator mieszkania. Są tam zainstalowane specjalne rolety przeciwsłoneczne, a to z kolei sprawia, że mieszkanie za dnia musi być zaciemnione, czyli ukryte – co pokazuje znak Skorpiona na wierzchołku czwartego domu. Mars jest w ostatnim stopniu znaku, za chwilę przejdzie do znaku Lwa. Czyli sytuacja samego mieszkania zaraz się zmieni – ktoś je kupi, albo wynajmie.

Za ile się sprzeda?
O cenie mieszkania wyrokujemy w horoskopie horarnym z kondycji domu dziesiątego. Tutaj dziesiąty dom jest w znaku ziemskiego Byka, co harmonizuje ze znakiem zodiaku i naturą planety Saturn – sygnifikatora sprzedającego. To od razy pokazuje nam niechęć sprzedającego do obniżenia ceny czy zmiany warunków sprzedaży. Wenus, władczyni dziesiątego domu, jest bardzo silna, bo przebywa w swoim władztwie w znaku Byka w koniunkcji z osią MC. Cena jest wysoka, ale tak będzie i basta – Wenus w swoim władztwie dyktuje warunki cenowe i nie sprzeda się tanio. Wenus jest w domu dziewiątym, upadającym, co dodatkowo wskazuje, że cena nie jest korzystna i nie warto kupować tego mieszkania za tą sumę. Wenus również jest ogólnym symbolem negocjacji, jako władca znaku Wagi i siódmego domu. Jak widać po ziemskim znaku Byka, będą to mało dynamiczne negocjacje typu pozycyjnego.

Etapy i rozwój negocjacji pokażą nam aspekty planet. MC minęło już koniunkcję z Wenus i aspekt się rozchodzi – cena się nie zmieni. MC wprawdzie tworzy aplikacyjny aspekt z Księżycem, ale jest to sekstyl, który mówi o okazji, która może się na krótko pojawić, ale nie o szczęśliwym rozwoju sprawy, na co wskazywałby trygon. Na trudności w wynegocjowaniu zniżki wskazuje Księżyc, który tworzy niestety separacyjny aspekt z Wenus, co przesądza o zakończeniu negocjacji niemalże w momencie, kiedy się rozpoczęły. Księżyc tworzy aplikacyjną opozycję z Jowiszem, który włada domem VIII w horoskopie pytania, czyli drugim od siódmego – czyli oznacza pieniądze sprzedającego. To daje nadzieję, że do transakcji może dojść, jednak nie zapowiada uzyskania zniżki. Księżyc jest jednak daleko od Jowisza, ma około 8 stopni do pokonania. Opozycja jest aspektem konfrontacyjnym. Jeśli moim znajomym uda się bezpośrednio porozmawiać o cenie ze sprzedającym, bez pośredników, to jest nikła szansa, że ten zgodzi się na zniżkę. Tak się jednak nie stało. Kiedy powiedziałam o tym Pawłowi, stwierdził, że widzieli się tylko raz na początku i teraz sprzedający nie chce się tym sam zajmować i obie strony negocjują za pośrednictwem agentów sprzedaży.

Saturn nie tworzy żadnych aspektów do innych planet, w tym do Słońca, sygnifikatora kupujących. Do transakcji więc nie dojdzie. Co więcej, brak aspektów i ziemska natura planety oznaczającej sprzedającego w tym horoskopie wskazuje, że sprzedającemu tak naprawdę nie zależy na dobiciu targu. Później okazało się, że mieszkanie jest od roku wystawione na sprzedaż. Właściciel natomiast czeka nie wiadomo na co i twierdzi, że jeśli nie sprzeda mieszkania za cenę, jaką podał, to je wynajmie.

Odpowiedź na podstawie horoskopu horarnego brzmi, że nie uda im się wynegocjować 10% zniżki, a tak naprawdę żadnej zniżki nie uzyskają, bo sprzedający nie chce obniżyć ceny i nie zależy mu na sprzedaży mieszkania akurat w tym momencie. Paweł i Dominika chcieli wiedzieć, czy opłaca się czekać, aż sprzedający zmięknie i czy w ogóle się to stanie. Z układów planet wynika, że nie doczekają się na zniżkę, a wręcz sytuacja samego mieszkania się zmieni.


Analiza horoskopu i udzielenie odpowiedzi 9 maja 2008, spisanie 14 maja 2008 r., Warszawa

Aktualnie na niebie

SłońceLew
22 VII 2021
22 VIII 2021
MerkuryPanna
11 VIII 2021
30 VIII 2021
WenusPanna
22 VII 2021
16 VIII 2021
MarsPanna
29 VII 2021
15 IX 2021
JowiszWodnik
28 VII 2021
29 XII 2021
SaturnWodnik
17 XII 2020
7 III 2023
UranByk
6 III 2019
7 VII 2025
NeptunRyby
3 II 2012
30 II 2025
PlutonKoziorożec
I 2008
I 2024