Astroportal.pl

Ingres 2023: upadek króla

Autor: Robert Antoniak

Okiem astrologa czyli jako w niebie tak i na ziemi. Tytuł mówi o wejściu Słońca do znaku Barana, ale tematów jest znacznie więcej. Zwracam uwagę na kometę, opisuję Ingres, władcę roku i zbliżającą się eklipsę solarną, która swoim fatalnym wpływem może zwiastować upadek rządu lub głowy państwa. Przedstawiłem także własną wersję historycznego horoskopu Polski z zaznaczeniem gwiazd stałych oraz opisałem serię zaćmień które przyniosły ze sobą wielkie fatalizmy w Polsce.

Powiedzieć tylko, że 2023 jest rokiem Marsa to znacznie mało. Czeka nas cała seria astrologicznych wydarzeń. Wraz z wejściem Plutona do Wodnika świat wejdzie w kolejny etap nowej rzeczywistości. Znaczenie tego Ingresu jeszcze bardziej podkreśla fakt, że Pluton od razu wchodzi na koniunkcję Jowisz/Saturn z roku 2020, którą dawniej nazywano Wielką Mutacją. Ważny więc będzie nie tylko Ingres Słońca do Barana, ale wszystkie znaczące wydarzenia na niebie, które mogą być ze sobą skorelowane. Jednym z zaskakujących zjawisk jest pojawienie się komety C/2022 E3 (ZTF). Ten kosmiczny omen właśnie się zbliżył w okolice Ziemi. Ostatni raz była tu widziana 50 tysięcy lat temu, a moment jej pojawienia wydaje się być niezwykle szczególny. Kometa ma być widoczna dla oka ludzkiego po nowiu Księżyca z Plutonem w 3 dekadzie stycznia i ma być widoczna w konstelacji Smoka. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zbiegło się to akurat z Chińskim Nowym Rokiem, a Smok w kulturze chińskiej od tysięcy lat jest najbardziej istotnym elementem.

Wpływ komet na wydarzenia światowe od wieków był astrologom znany, miały wywoływać turbulencje w przyrodzie, w ludziach, być zwiastunem trzęsień ziemi, burz elektrycznych, konfliktów zbrojnych, zarazy i głodu. Złoczynne wpływy komet z pewnością się wzmacniają przez napięciowe konfiguracje planet jakie towarzyszą ich przejściom w okolicach naszego globu. Nie inaczej było w roku 2020 gdy w miesiącach wiosennych niespodziewanie na niebie pojawiła się kometa C/2020 F8 (SWAN) tracąc swój blask dopiero po minięciu Algola. Fachowa literatura podaje, że wielkie szkody poniosą kraje i miasta związane ze znakiem zodiaku, na tle którego po raz pierwszy się pojawi.

W przeszłości gdy były widoczne w kształcie ognistego miecza zapowiadały wielkie zmiany dla świata, w znakach kardynalnych zwiastowały śmierć wielkiego człowieka, w znakach stałych międzynarodowe konflikty zbrojne, zaś w zmiennych bunty i zarazę. Kiedy kometa zaczyna być widoczna na wschodzie zapowiada znakomitego prawodawcę (???), jej widok na środku nieba był zapowiedzią wspaniałego króla, zaś na zachodzie oznaczała wielkie kłopoty. Komety to zjawiska rzadkie, więc podlegają dalszym badaniom i obserwacjom. Nadarza się jednak unikalna okazja bo zbliżająca się C/2022 E3 (ZTF) pojawi się na wschodzie w stałym znaku Skorpiona, zaś w astrologii gwiazdowej w kardynalnej Wadze. Jej trajektoria przebiega od gwiazdozbioru Smoka w kierunku Gwiazdy Polarnej, 10 i 11 lutego będzie przechodzić tuż obok Marsa (1,5 st.), a w dniach 13-15 lutego przejdzie przez Hiady i królewskiego Aldebarana.

Odkrycie komety a jej widoczne pojawienie się na niebie to jakby dwa różne zagadnienia. Warto jednak rzucić okiem na moment odkrycia (oficjalnego potwierdzenia) zbliżającej się C/2022 E3 (ZTF). Jeśli horoskop ten miałby coś wnosić do astrologii prognostycznej, to rzucają się w oczy 3 koniunkcje z których najbardziej zastanawia wschodząca koniunkcja Marsa z Plutonem.

Kometa
Horoskop odkrycia komety C/2022 E3 (ZTF), 
źródło : MPEC 2022-E32 Daily Orbit Update w dniu 2 marca 2022 o godz. 12.14 czasu UT

Władca roku 2023 – rok Marsa

Przechodząc do dalszej części analiz, to już 7 marca energie na niebie zaczynają się bardzo zmieniać. Roczny Obrót Świata, kilka ważnych Ingresów planet oraz zaćmienia w których silnie manifestują się gwiazdy stałe. Jest to o tyle ważne, że prawie wszystkie astrologiczne wydarzenia mają miejsce jeszcze w pierwszym trymestrze Rocznego Obrotu. Saturn wcześniej przechodzi do Ryb, a potem Pluton do Wodnika i Jowisz do Byka. Po tych Ingresach władca roku Mars wkroczy do Lwa (maj 2023) formując tym samym pół-krzyż planetarny. Jego twarde aspekty z Plutonem i Jowiszem zaktywują jednocześnie 3 żywioły – ziemię, powietrze i ogień, następnie Mars przejdzie do kwadratury z Uranem. No co tu dużo mówić, Mars w znaku ognia w takich układach to raczej mało spokojna konfiguracja.

Ingres Słońca do Barana ukazuje ogólną aurę roku. Ascendent Ingresu znajduje się w znaku stałym, więc horoskop ten należy uznać za najważniejszy i obowiązuje on cały rok. Rok 2023 może być jednym z ważniejszych w historii współczesnej Polski, zwłaszcza, że za wschodnią granicą dużo się dzieje, a świat patrzy z niedowierzaniem. Nadzieja nigdy nie umiera i liczymy oczywiście na pokój, ale zdajemy sobie sprawę, że Europa Środk-Wsch. to od tysiąca lat strefa polityczno-militarnych zgniotów, a raptem mieliśmy 30 lat względnego spokoju. Wraz z wrednym Plutonem knującym w swoich podziemiach wchodzimy w nową erę.

Rok 2023-2024 pod władaniem Marsa nie napawa optymizmem, świat się będzie z lekka denerwować. Mars jak corocznie jest władcą Słońca w czasie Ingresu do Barana, najczęściej kojarzony jest z wojskiem, policją, pożarami, walką, rozlewem krwi etc., bo jest bogiem wojny i niższą oktawą Plutona. Ingres 2023 obliczony na jakąkolwiek część świata jest mocno napięciowy, widać w nim dużo walk i konfliktów, więc raczej spokojnie się nie zapowiada, jego energie mogą być nieco złagodzone lub też wzmocnione w zależności od danego kraju.

W wykresie ustawionym na Warszawę Mars rozdaje w nim wiele kart, rządzi nie tylko Słońcem (prezydent, premier), ale również ascendentem w Skorpionie (kondycja kraju, zdrowie i sprawy publiczne). Jest także władcą 5 i 6 domu oraz włada dyspozytorami 2 i 4 sektora. Na domiar tego jest w recepcji z Merkurym, który rządzi medium coeli i domem 10. reprezentującym obecną władzę i elity rządowe. Koniunkcję z mc tworzy Alioth, gwiazda o niszczącej naturze marsowej położona w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy. Jak wiadomo Mars w 8 domu (dom Skorpiona) czuje się rewelacyjnie, a w horoskopie Ingresu ma dużo „roboty”. Tworzy bowiem twarde aspekty z Neptunem oraz Światłami. Kwadratura Marsa do Słońca w 5. domu może zapowiadać odejście wielkiego artysty, zwłaszcza, że wierzchołek 5. domu wypada w Baranie. Z uwagi na to, że w roku 2023 w Polsce mają się odbyć wybory, trudno mi sobie wyobrazić w jakiej formie czy atmosferze będą one przebiegały. Obecny rząd będzie robić wszystko zgodnie z naturą Marsa by tej władzy nie stracić.

Ingres Słońca W-wa 2023
Ingres Słońca na Warszawę

Ascendent i sektor 1-wszy w horoskopach mundalnych to wizerunek państwa, reprezentuje on także obywateli, podobnie jak Księżyc, który oznacza ludzi i potencjalnych wyborców. Z kolei dom 8. to m. in. zgony i wskaźniki śmiertelności. Mars-władca ascendentu-pozwala wysnuć pewne wnioski o sprawach publicznych. Jeśli w ogóle dojdzie do wyborów, to horoskop Ingresu kieruje uwagę na poważny konflikt, duży rozdźwięk w narodzie i wielkie polityczne podziały. Ingres wskazuje też na duży chaos, próby oszustw wyborczych, kłopoty medyczne, podatność na iluzje i chwyty marketingowe. Dom 4. to sektor partii opozycyjnych, a Neptun i Jowisz są jego sygnifikatorami. Księżyc w Rybach aplikując do Neptuna jest przychylnie nastawiony do opozycji rządowej, można by rzec szuka ukojenia i sprawia, że wyborcy sprzyjają przeciwnikom obecnej władzy.

Co ważne jednak, Neptun i Ryby to również symbolika szpitala, Księżyc zmierza do nowiu i wchodzi w godziny spalone, w koniunkcji z Neptunem uściśli on kwadraturę z Marsem, co może skutkować kłopotami dla obecnej władzy, demonstracjami i starciami, bo Mars to sprawca wielu wypadków, nagłych zgonów i podpaleń, niesie zagrożenie ze strony służb mundurowych i pociąga za sobą ofiary. Mars to policjant, prokurator i wojskowy, w tym roku wzmocniony w koniunkcji z Betelgezą, gwiazdą honorów wojskowych.

Mówiąc o horoskopach politycznych nie sposób pominąć Urana przy descendencie (dom otwartych wrogów), choć wydaje się, że jego siła nieco osłabła, to jednak tworzy luźną półkwadraturę ze Słońcem, jego wpływ na dom 7. może przyczynić problemów w polityce zagranicznej i uaktywnić wrogów państwa, co niewątpliwie kieruje uwagę na różne organizacje i sieć wschodnich agentów. Wszak Uran to symbol burzycieli i rewolucjonistów, zawsze był on sygnifikatorem terenów położonych na wschód, głównie Rosji, Mongołów etc.. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w latach 2023-2024 Polskę ominą krwawe rozruchy czy polityczne zamieszki, a polski rząd nie wyrwie się do wojny czy ogłaszania stanów militarnych. No chyba, że okolicznościami zewnętrznymi byłby do tego przymuszony. Potencjalnie istnieje taka możliwość, przeważnie raz na 42 lata wynikająca z pewnej cykliczności. Zdarzało się już, nie tylko w Polsce, że gdy Mars przejmuje władztwo nad kolejnym rokiem, to stwarza bardzo niebezpieczne sytuacje, tym bardziej gdy jest w twardych aspektach ze Słońcem. Tak było w latach, kiedy Polska stawała w obliczu poważnych konfliktów militarnych :

1771 (I Rozbiór Polski, konfederacja barska),

1813 (wojny napoleońskie),

1939 (II WŚ),

1981 (stan wojenny).

Sytuacje kryzysowe przydarzają się zwłaszcza wtedy, kiedy ingresowy Mars jest w znakach kardynalnych lub silnej kondycji horoskopowej (egzaltacja, władztwo). Tym razem tranzytuje on powietrzne Bliźnięta, co wiązać się może z transportem, komunikacją, lotnictwem, przepływem informacji, dziennikarstwem itp. Miejmy więc nadzieję, że to choć trochę złagodzi sprawę.

 Zaćmienie Słońca

Istotnym się wydaje by nie pominąć faktu, że Słońce po Ingresie wchodzi w eklipsę solarną. Zaćmienia Świateł zdarzają się dość często, jednak to nadchodzące może być wyjątkowe. W dniu 20 kwietnia 2023 dojdzie do hybrydowego zaćmienia Słońca w ognistym Baranie, a takie zaćmienia aktywują ruchy armii, wielkie pożary, epidemie i ogólne niezadowolenie wśród ludności. I ponownie Mars jako władca roku również nad tym zaćmieniem sprawuje władzę, wzmocniony dodatkowo koniunkcją z Syriuszem, „gwiazdą generałów”. Energia zaćmienia Słońca niesie ze sobą jakąś nieuchronność losu i działa już 3-4 tygodnie przed nowiem, a skutki tego mogą być/są odczuwalne jeszcze wiele miesięcy. Istnieje przekonanie, że w znakach kardynalnych skutki są krótkie i szybko się skończą, a największy wpływ wywierają w domach kątowych, ale ja nie podzielam tej opinii, gdyż jest zbyt powierzchowna. Sądzę, że to zbyt skomplikowany mechanizm i zależy nie tylko od żywiołów i kątów, ale też od rodzaju konfiguracji i innych ważnych czynników.

Jakkolwiek kwietniowe zaćmienie Słońca ma miejsce w trzecim dekanacie Barana, co może przynieść śmierć wybitnej lub sławnej kobiety, zaś dla zwykłych ludzi oznaczać straty w hodowli bydła, smutek i żałobę. To jednak nie wszystko, według starych źródeł zaćmienia w znakach ognistych generalnie niosą zagrożenia dla znanych osobistości lub potężnego władcy, skończyć się mogą jego śmiercią, wygnaniem, porwaniem, uwięzieniem, a nawet zamordowaniem. Słońce w horoskopach mundalnych symbolizowało władcę państwa, królestwa, cesarza, papieża, króla bądź wielkiego księcia, dziś jest to prezydent, premier lub potężny przywódca partyjny. Porównując tylko kilka przypadków sławnych osobistości, którzy odeszli na zaćmieniowym fatum to np. B. Bierut, Wł. Sikorski, Aldo Moro, Robert F. Kennedy, Jan Paweł 1, Jan Paweł 2, i wszystkie te zaćmienia Słońca miały miejsce w znakach ognistych, często z mocno zaznaczonymi Plutonem z Eris. Podobnie jest i teraz! Zbliżająca się eklipsa jest w ścisłej kwadraturze do Plutona oraz w rozbieżnej koniunkcji z Jowisz/Eris. Ustawione na stolice poszczególnych państw najbardziej zaznacza się w :

- Pekinie (medium coeli),

- Rzymie (asc),

- Caracas, La Paz, (immum coeli),

- względnie w Waszyngtonie, Zurichu, Wiedniu i innych stolicach, gdzie wypada ono w domach kątowych.

Zaćmienie na Pekin
Zaćmienie Słońca na Pekin

Zaćmienie Słońca relokowane na Pekin oddziaływać będzie najsilniej, gdyż ma ono miejsce na medium coeli w czasie godziny planetarnej Marsa, dyspozytora mc i domu 10. (prezydent, przywódca, władza państwowa). Jak widać eklipsie towarzyszy Głowa Smoka, co sugeruje, że chiński rząd stoi w obliczu bardzo wielkiej zmiany. Kwadratura Plutona do zaćmieniowych Świateł może być przyczyną zmian w chińskim rządzie. Możliwe, iż zaćmienie tak mocno przyćmi władze, że rezim chiński straci panowanie nad sytuacją w kraju, zwłaszcza, że Pluton z Wodnika utworzy ścisłą kwadraturę do Świateł i medium coeli. Mars władca zaćmienia jest w domu 12 w koniunkcji z Syriuszem, co przywołuje na myśl tajne działania rządowe, wojskowe. Dom 12. to więzienia, szpitale, azyle czy obozy koncentracyjne, a także przestępcy i ukryci wrogowie. Wierzchołek domu 12. jest w Raku, który ogólnie symbolizuje rodziny i domostwa, co sugeruje, że rząd chiński będzie kontynuować zamordystyczną politykę izolacji lub eksterminacji na masową skalę, zwłaszcza, iż Mars w domu 12. to ogromny wzrost przemocy, przestępczości, wznieca pożary w więzieniach, szpitalach i tego typu instytucjach publicznych.

Alternatywnie w nieco lepszej wersji, Mars-władca Słońca może być dla przywódcy Chin powodem do izolacji i pobytów w szpitalu. Wydaje się, że w horoskopie Xi Jinpinga eklipsa solarna uruchomi kwadraturą Księżyc (wł. domu 4) oraz jego hipotetyczny ascendent. Dla takich przywódców jak Xi skutki tego jest trudniej przewidzieć, mogą one dotyczyć zarówno jego samego jak i całego kraju. Horoskop przywódcy Chin jest wydedukowany, jednak Słońce Xi Jinpinga jest od 2 lat pod silną presją ciężkich planet. Neptun w kwadraturze wprowadza chaos i mocno rozmydla widzenie rzeczywistości, a dyrekcyjny Uran w zerowej kwadraturze do Słońca i progresywnej do koniunkcji Saturn/Neptun prowokuje do ekstremalnych posunięć, niesie ogromną destabilizację i fanatyczne zachowanie. Pluton zaś w twardych aspektach do Księżyca i ascendentu zwykle jest przyczyną nieodwracalnych zmian, upadku i zrujnowania psychiki. W horoskopach przywódcy taka konfiguracja to również wskaźnik relacji z ludźmi i całym narodem. Progr. Słońce Xi Jinpinga od ponad roku przechodzi przez królewskiego Regulusa. Biorąc pod uwagę ciężką sytuację w Chinach, Xi Jinping może okryć się hańbą i odejść w niesławie zgodnie z powiedzeniem : chwała kroczy przed upadkiem.

Xi Jinping

Hipotetyczny horoskop Xi Jinping, przywódcy Chin

Horoskop Chińskiej Rep. Ludowej ukazuje autokratyczno-korporacyjny charakter rządów (Pluton z Marsem). Wejście Plutona do Wodnika od razu aktywuje ascendent tego państwa, co wskazuje na zbliżającą się wielką zmianę w sprawach publicznych i wizerunku tego kraju. Chiny bardzo się zmienią, Pluton na asc będzie działać w opozycji do 7 domu. transformując nie tylko państwo, ale jednocześnie relacje ze światem. Nadchodzące zaćmienie Słońca wpłynie na wiele prominentnych osób, przestawiając niektórych na zupełnie inne tory, najbardziej zaś u tych, których najważniejsze punkty w horoskopie wypadają na granicy znaków Baran/Byk – Koziorożec/Wodnik – Waga/Skorpion – Rak/Lew.

 Być może wpływy eklipsy solarnej zmuszą wiele osób do przedefiniowania swoich życiowych celów, wyborów, przyczynią się do zmiany kierunku życia, nowych stanowisk, przejścia na emeryturę czy przeniesienie swojego ośrodka życia do nowego mieszkania czy rezydencji. Bardzo silnie eklipsa solarna zaznaczy się w horoskopach papieża Francisza, Prezydenta USA Joe Bidena, u pani Vice Prezydent Kamali Harris, również brytyjskiej pary królewskiej, a w horoskopach polskich polityków u premiera Mateusza Morawieckiego, Donalda Tuska czy Rafała Trzaskowskiego.

Zaćmienia Świateł w Polsce - zbiorowe fatum, zagrożenia dla głowy państwa i upadki rządów

Zaćmienie Słońca ustawione na Warszawę wypada w domu 12., więc wydaje się mieć małe znaczenie, ale tylko teoretycznie! Znane są zaćmienia 12 domowe, które miały ogromnie fatalne skutki. Zwróćmy uwagę na władcę zaćmienia i gwiazdy stałe. Władcą jest Mars we wschodniej ćwiartce w koniunkcji z gwałtownym i militarnym Syriuszem, gwiazdą o naturze marsowej, a z kolei władcą ascendentu jest Wenus w koniunkcji z Aldebaranem, który również ma naturę Marsa. Obie więc planety nabierają większego znaczenia. Mars w domu 3. stwarza ogromne zagrożenia i zapowiada dużo poważnych wypadków kolejowych i komunikacyjnych. Na ascendencie wschodzi Uran kojarzony zazwyczaj z zamieszkami, społecznymi buntami, strajkami czy nawet zamachami. Co jest warte podkreślenia, to Pluton w domu 10. który poprzez ścisłą kwadraturę ze Światłami bardzo silnie wpłynie na sprawy polskie.

Zaćmienie Warszawa
Zaćmienie Słońca na Warszawę

Zaćmienie Słońca zbiega się z ważnym momentem dziejowym przy bardzo silnej aktywności Plutona, może nawet zmienić bieg naszej historii. Ale aby dokładnie zbadać wpływy zaćmień na sprawy państwa polskiego, horoskop III RP mało się do tego nadaje, gdyż cykl osi węzłów księżycowych ma prawie 19 lat. Historycznych horoskopów Polski jest kilka wersji, dla których najważniejszym wydarzeniem miał być Chrzest Mieszka I (966), jest to jednak sprawa mocno dyskusyjna i nie ma możliwości by horoskop taki skonstruować na podstawie wiarygodnych zapisków historycznych, gdyż takie nie istnieją. Ponadto chrzest księcia i ślub z czeską księżniczką nie determinuje powstania państwa lecz tylko zmianę kulturowo-religijną.

Stare źródła podają, że Polska to Byk i Wodnik, a stolica w Krakowie została przypisana do znaku Barana. To wiele tłumaczy, Słońce w Baranie to król i jednocześnie siedziba króla, miejsce gdzie władca narodu rezyduje. Nie mniej jednak astrologowie są zgodni, że polskie wielowiekowe Słońce jest bardzo newralgicznym punktem i leży na granicy Barana i Byka. Przyjmuje się więc hipotetycznie, że horoskop Polski miałby swój początek w Wielkanoc 966 roku. Sobota czy niedziela? Opracowałem kiedyś swoją wersję, która jak do tej pory dość imponująco się sprawdza i według tejże newralgicznym punktem jest nie tylko Słońce, ale również inne punkty tego horoskopu. Historyczny horoskop Polski ustawiłem na niedzielę wielkanocną tj. 15 kwietnia 966 o godz. 12.41 z jednoczesnym uwzględnieniem pozycji gwiazd stałych.

Horoskop Polski i gwiazdy stałe

Horoskop Polski + gwiazdy stałe

Według tejże wersji zbliżające się zaćmienie ma miejsce w ścisłej koniunkcji ze Słońcem horoskopu Polski oraz w kwadraturze do Księżyca! Niemal jest pewne, że ta nieszczęsna konfiguracja znowu będzie się domagać swojej ceny. Możliwe, że „król polski” znowu zostanie pozbawiony władzy. W jakich okolicznościach, to już czas wkrótce pokaże. Pluton na Ingresie do rewolucyjnego Wodnika utworzy twarde aspekty ze Światłami horoskopu oraz kwadraturę do zaćmienia. Jest to na tyle ważny powód by domniemywać, że struktury władzy mogą się przetransformować i ulec całkowitej zmianie. Jakim sposobem, to już inna sprawa, ale jeśli mamy do czynienia z Plutonem, to można się wszystkiego spodziewać. Nie chcę jakby zaklinać rzeczywistości, być może potrzeba jeszcze więcej dogłębnych analiz, jednak zaintrygowany tymi kosmicznymi zbieżnościami wynotowałem kilka historycznych faktów. Zbiegły się one akurat z podobnymi zaćmieniami oraz przejściem ciężkich planet w historii państwa polskiego. Z uwagi na wielkie luki w spisach historycznych nie jest możliwe by zbadać wszystko, ale podam chociaż kilka najciekawszych.

Sięgając do odległej historii jednym z nich było zaćmienie Słońca 13.04.1241 w ścisłej koniunkcji ze Słońcem horoskopu Polski. Tak się składa, że miało to miejsce tuż przed Ingresem Urana do Wodnika, który na moment zaćmienia wszedł w koniunkcję z Księżycem oraz kwadraturę ze Słońcem. Historyczne tło jest na ten okres przytłaczające, bowiem na 3 tygodnie przed zaćmieniem hordy mongolskie najechały Polskę rozbijając nasze wojska w pył. Tatarzy ograbili i spalili cały Kraków, mordując prawie wszystkich jego mieszkańców. Na 3 dni przed zaćmieniem stoczono bitwę w której Henryk Pobożny dostał się do niewoli i został ścięty. Nie pomógł ani tranzytujący Jowisz na mc, ani też silna Wenus w domu 10. Wniosek jaki wynika z tego, to zaćmienia aktywujące te punkty mają raczej charakter fatalistyczny dla narodu, zaś wpływy Algola na medium coeli horoskopu Polski od wieków „pożerają” książęta, królów, regentów i władców zasiadających na tronie.

Polska o zaćmienie 1241
Horoskop Polski z zaćmieniem Słońca 1241

Kolejnym przykładem ujemnych wpływów słonecznych zaćmień zwiastujących odejście króla miało miejsce 8 kwietnia 1548 w 29 st. Barana. 7 dni przed zaćmieniem Słońca zmarł król Zygmunt I Stary. Z bardziej współczesnej historii również zaćmienie Księżyca w horoskopie państwowym skutkowało odejściem polskiego przywódcy. Miało ono miejsce w styczniu 1935 roku na osi Rak/Koziorożec (29 st.), cztery miesiące później zmarł J. Piłsudski. Kolejnym i jednym z najgorszych w skutkach zaćmień Słońca dla państwa polskiego była eklipsa z dnia 19.04.1939 w ścisłej koniunkcji ze Słońcem Polski, dodatkowo w towarzystwie Saturna władcy domu 7. (jawni wrogowie). W czasie tego zaćmienia swój potężny wpływ zamanifestował Pluton ustawiony w twardych aspektach do Świateł historycznego horoskopu Polski.

Polska i zaćmienie 1939
Horoskop Polski z zaćmieniem Słońca 1939

Wpływ zaćmienia poskutkował drugą wojną św., która wybuchła kilka miesięcy później. Polska stała się ofiarą nazistowskiej agresji, a po 17 dniach również wojska radzieckie wkroczyły na nasze terytorium. Polski rząd musiał się ewakuować uciekając do Rumunii, gdzie niefortunnie został internowany oraz izolowany. Można powiedzieć, że król upadł i został pozbawiony władzy. W rolę kolejnego króla wcielił się kto inny, którego również nie ominęło zaćmieniowe fatum. Tu przykładem jest bardzo silne zaćmienie Słońca w koniunkcji z Plutonem i Jowiszem w dniu 1.08 1943, które ustawiło się w kwadraturze do medium coeli horoskopu Polski. Ponownie skutki okazały się tragiczne, gdyż ok. 4 tygodni przed zaćmieniem miała miejsce katastrofa lotnicza w Gibraltarze, w której wówczas zginął premier rządu polskiego i Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, generał Władysław Sikorski.

 Polska i zaćmienie 1943

Horoskop Polski z zaćmieniem Słońca 1943

 

O mocy zaćmień w horoskopach mundalnych, które tragicznie odcisnęły swoje piętno na polskim horoskopie można się było przekonać po raz kolejny 10.04.2010 w czasie katastrofy smoleńskiej, poprzedzonej zaćmieniem Słońca w Koziorożcu. Eklipsa miała miejsce w dniu 15.01.2010 w aplikacyjnej koniunkcji do Księżyca horoskopu Polski oraz w kwadraturze do Słońca. Być może to przypadek, ale katastrofa lotnicza wydarzyła się dokładnie w dniu kiedy w swoim tranzycie Wenus symbolizująca w horoskopie Polski władze państwowe, weszła w koniunkcję z Algolem i medium coeli horoskopu z roku 966. Zadziwiająca jest też korelacja dwóch polskich prezydentów Andrzeja Dudy i Lecha Kaczyńskiego, którzy w swoich horoskopach mają ten sam wspólny element, u jednego Algol jest w koniunkcji ze Słońcem, a u drugiego na ascendencie.

Po zaćmieniu upadek władzy zasygnalizował dodatkowo Ingres Słońca do Barana 2010 (władca mc w koniunkcji z Algolem) i tak też się stało. Król niefortunnie upadł, w tragiczny sposób tracąc władzę. Zaćmienie w koniunkcji z Księżycem Polski pociągnęło za sobą wiele dodatkowych ofiar. Używając metafory można dosłownie powiedzieć, że król dostał zaćmienia umysłu wsadzając do ruskiego samolotu większość najważniejszych oficjeli. Takie jednak widać było przeznaczenie, choć nie zdając sobie sprawy wszyscy niewinnie zmierzali do historycznego miejsca kaźni.

Polska o zaćmienie 2010
Horoskop Polski z zaćmieniem Słońca 2010

 

Zaćmienia Świateł ukazują pewien tajemniczy, kosmiczny mechanizm sprowadzający co jakiś czas nieuchronność losu, fatum, daje możliwość uwolnienia się od balastu, i nie dotyczy to tylko pojedynczych ludzi, ale całych miast, państw i narodów. Tworzą go węzły księżycowe, które są punktami karmicznymi i wskaźnikami ludzkiego losu, nie można przed nimi ani uciec, ani ich uniknąć, to matematyczny mechanizm w procesie ewolucji duszy, wciąż podlegający skrupulatnym analizom i głębokim badaniom. Ciągle jest zagadkowy i nieprzewidywalny, ale nawet jeśli go do końca nie rozumiemy, to pozostaje nam wierzyć, że prawa kosmosu i Wszechświata są oczywiste i sprawiedliwe. Węzły w aspektach ze Światłami mają podwójny wpływ na losy ludzkie, w konfiguracji z ciężkimi planetami potrafią być twarde i fatalistyczne, i jak pisze astrolog Siergiej Wroński mogą dosłownie rozerwać człowieka na kawałki. W kontekście karmicznej historii narodu polskiego można sobie zadać pytanie : jaką karmą jest naznaczony kraj i jakie konsekwencje przyniesie zbliżające się dziejowe zaćmienie Świateł? Czy trudny los się odwróci i będzie łaskawszy? Częściowa odpowiedź jest na kosmicznej mapie polskiego nieba. Kto wrogiem, a kto przyjacielem?

Kończąc ten przydługi i nudny temat zwrócę jeszcze uwagę, że kiedy Pluton wejdzie do Wodnika automatycznie zrobi opozycję do stopnia w którym znajdował się latem 1939 roku. W czasie kwadratury i opozycji do polskich Świateł z prawa i lewa nadciągnął totalitaryzm. Uran przechodził przez Wenus, a następnie ustawił się kwadraturą do ascendentu Polski. Analogiczna sytuacja do roku 1939 będzie miała miejsce wiosną i latem 2023. Już ubiegłej wiosny w 2021 Uran przeszedł przez mc, a następnie Pluton „dotknął” pierwszy raz Świateł. Pluton z Uranem będą już tylko uściślać aspekty do najważniejszych punktów horoskopu narodowego czyli do Wenus, ascendentu, Księżyca i Słońca. Potrwa to do stycznia 2025 roku, a dalej to już inna opowieść. Należy więc uznać, że nadszedł konkretny czas i żarty się skończyły. Miejmy nadzieję, że sytuacja nie wymknie się spod kontroli i destrukcyjne energie zostaną skierowane w inną stronę, ale wszystko jest możliwe i niczego nie można wykluczyć.

Zdaję sobie sprawę, że świat ewoluował i energie działają na nieco innych poziomach, jednak pewne powtarzające się elementy są niepokojące i budzą sporą wątpliwość. Charakter planet ciężkich niestety nie zmienił się, umożliwił natomiast posługiwanie się niebezpiecznymi zabawkami. Totalitaryzm tożsamy z Plutonem na przestrzeni dziejów przyjmował już różne formy, od religijno-ideologicznego poprzez korporacyjny i militarny z atomowym włącznie. Wielu światowych polityków twierdzi, że Polska ma piękną historię. No cóż, jestem innego zdania, ale zapewne wielu będzie ją chciało jeszcze bardziej upiększyć. Wejście Plutona do Wodnika na tak silnym zaćmieniu w horoskopie Polski z pewnością przyniesie wielką zmianę. Pluton to walec historii, jak się rozpędzi może zmieść wszystko na swojej drodze, ale o tym napiszę w kolejnym tekście.

Polska i zaćmienie 2023

Horoskop Polski z Zaćmieniem Słońca 2023

Co z nagim polskim królem, jego świtą i dworem zachłannym politycznych tronów? Wszak dają one chwałę, ale mają również swoją historyczną cenę.

„…Palec opatrzności pisze i napisawszy – znika… Ani twoje współczucie, ani uczoność nie są w stanie zmusić los, by odstąpił od swego choćby o cal… I twoja mądrość nie może zmusić go do zmiany choćby słowa…” Nostradamus

 

Robert Antoniak

Albufeira, Portugalia, 20.01.2023

Wykresy wygenerowano z programu Astrolog 4.2

Robert Antoniak wyemigrował w 2001 r. do Wielkiej Brytanii i swoją astrologiczną praktykę prowadzi w Londynie. Brał udział w wielu polskich warsztatach astrologicznych, m.in. w Warszawskiej Szkole Astrologii oraz Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Jest autorem wielu artykułów o tematyce astrologicznej, które ukazały się w prasie polonijnej. Od kilku lat współpracuje z Astroportal.pl. Jedną z jego pasji obok astrologii są podróże i muzyka klasyczna. Kontakt: astrologia33@gmail.com

Na Astroportalu przeczytasz również inne moje artykuły:

Lilith: mroczna bogini naszej duszy

Wybory prezydenckie w USA 2016 

Wybory prezydenckie Francji 2017

Horoskop Andrzeja Dudy III Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Gwiazda Betlejemska - tajemnica Trzech Magów

Śmierć syna Lecha Wałęsy

Piękna i Bestia czyli horoskop mordercy

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 1

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 2

Doda Elektroda, zawsze jest na nią moda

Andrea Bocelli - pocałunek Boga

Droga na szczyt - Horoskop Tomka Mackiewicza

Piekło Australii - rok w kolorach Marsa

Wielki reset 2020

Boris Johnson w "koronie"

Wybory w Polsce 2020: kto zostanie prezydentem?

Gwiazdy Putina - horoskop nieznany

 

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.