Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2020
 

Mars w Lwie

Izabela Podlaska-Konkel

Ognista planeta Mars dobrze czuje się w również ognistym znaku Lwa. Mars lubi podejmować ryzyko i przewodzić, czemu sprzyja znak Lwa. W Lwie wyraża swoją energię konsekwentnie i z uporem.

Osoba z Marsem w znaku Lwa pracuje energicznie, nie oszczędza siebie i współpracowników - lubi natychmiast widzieć efekty swoich działań. Praca wymagająca codziennego wysiłku nudzi go i irytuje. Marzy o stanowisku kierowniczym, z wdziękiem przekonuje innych, aby wykonali pracę za niego. Przeważnie zależy mu na luksusie i dąży do posiadania wielkiego domu i bardzo drogiego samochodu. Lubi chwalić się efektami swojej pracy, jest przy tym bardzo gościnny i hojny. Chce być doceniany i chwalony, to główna przyczyna, dla której podejmuje jakiekolwiek działania.

Wyróżnia go silna ambicja, lubi hazard i zakłady, bywa wtedy bardzo lekkomyślny. Aby postawić na swoim gotów jest ponieść duże ofiary. Lubi rywalizować w każdej dziedzinie życia, duży nacisk kładzie na to, że jest w czymś lepszy lub bardziej oryginalny niż inni.

Lew jest znakiem stałym, dlatego ludzie, którzy go mają w swoim horoskopie niechętnie zmieniają cel swoich działań i konsekwentnie dążą do celu, nawet za cenę strat i kosztów.

Zazwyczaj broni słabych i potrzebujących pomocy, irytują go wszelkie przejawy społecznych nierówności. Jest odważny i prawdomówny. Nigdy nie zawaha się wypowiedzieć swojego zdania, nawet jeśli wie, że może przez to narazić się na gniew przełożonych. Walczy do upadłego, nawet jeśli w trakcie okaże się, że nie do końca ma rację.

Kreatywność i umiejętność autoprezentacji pomagają ludziom z Marsem w znaku Lwa osiągnąć sukces w zawodach artystycznych i polityce.


Znane osoby z Marsem w znaku Lwa: Jodie Foster, Demi Moore, Michael J. Fox,  Sigourney Weaver, Billy Crystal, Goldie Hawn, Harrison Ford, Martin Sheen, Robert Redford, Sophia Loren, James Dean, Fred Astaire, Billy Bob Thornton.Paul McCartney, Ringo Starr, Brian Epstein, Gary Kasparow, Michael Jordan, Dennis Rodman, Frank Sinatra,  Duke Ellington, Bruce Springsteen, Neil Young, Boy George, Cher, Thomas Jefferson, Hillary Rodham Clinton, Borys Jelcyn,  Alice Bailey.

Aktualnie na niebie

SłońceBliźnięta
20 V 2021
20 VI 2021
MerkuryBliźnięta
4 V 2021
11 VII 2021
WenusBliźnięta
9 V 2021
2 VI 2021
MarsRak
23 IV 2021
11 VI 2021
JowiszRyby
14 V 2021
28 VII 2021
SaturnWodnik
17 XII 2020
7 III 2023
UranByk
6 III 2019
7 VII 2025
NeptunRyby
3 II 2012
30 II 2025
PlutonKoziorożec
I 2008
I 2024