Astroportal.pl

Silny Uran w horoskopie – jak z nim żyć i nie zwariować?

AUTORKA: EWA KRAJEWSKA

Z silnym Uranem w horoskopie urodzeniowym mamy do czynienia, kiedy znajduje się on w domach kątowych czyli w I, IV, VII i X. Jego działanie jest dodatkowo wzmocnione, kiedy znajduje się na osiach. Wtedy jego energia jest od razu zauważalna dla innych. Uran jest mocno zaakcentowany także wtedy, gdy tworzy twarde aspekty (koniunkcje, opozycje, kwadratury) ze Słońcem, Księżycem, Merkurym, Wenus i Marsem. Osoby, które w swoich kosmogramach mają silną obsadę Wodnika także przejawiają uraniczne cechy, bowiem ta planeta włada znakiem Wodnika.

Uran jest najdziwniejszą planetą w Układzie Słonecznym. Warto przyjrzeć się jego osobliwościom, by móc lepiej zrozumieć Uraników. Oś obrotu Urana jest silnie nachylona, więc bieguny północny i południowy leżą tam, gdzie znajduje się równik większości planet. Uran obraca się, leżąc na boku. Nic dziwnego, że uznano go za patrona dziwaków, ludzi idących pod prąd, mających za nic społeczne normy i konwenanse, którzy robią, co im się podoba, nie zważając na to, co inni powiedzą. Niezwykle ciekawe jest również to, że odkrycie tej planety zbiegło się z ważnymi zmianami społecznymi. Uran został odkryty w 1781 r. przez Williama Hershela. W tym okresie, czyli w drugiej połowie XVIII w. miały miejsce bardzo ważne wydarzenia, które znacząco zmieniły polityczno-społeczny ład na świecie, m.in. wyzwolenie się Stanów Zjednoczonych spod panowania brytyjskiego w 1776 r. oraz rewolucja francuska, która wybuchła w 1789 r. W obu przypadkach zwyciężyło pragnienie uzyskania wolności, a także obalenie starych, skostniałych, niesprawiedliwych struktur, trzymających władzę elit i wprowadzenie nowych rządów. Lud w brutalny sposób rozprawił się z monarchią (król Francji Ludwik XVI został ścięty) i wprowadził nowy porządek. Astrologowie nowo odkrytej planecie nadali znaczenie odpowiadające aktualnym wydarzeniom, dlatego Uran kojarzony jest z rewolucją, buntem przeciwko władzy czy obowiązującym modelom społecznym, a także z gwałtownymi i niespodziewanymi wydarzeniami, całkowicie odmieniającymi losy człowieka. Pod koniec XVIII w. świat zrewolucjonizował także postęp technologiczny, co pociągnęło za sobą zmiany codziennych nawyków ludności, dlatego Uran został także astrologicznym patronem wszelkich nowinek technicznych, postępu, modernizacji i nowoczesności. Ciekawostką jest fakt, że Urana odkryto dzięki użyciu teleskopu, więc tę planetę kojarzy się również z nowoczesnymi urządzeniami.

Nie dziwi więc, że Uranicy są niezwykle oryginalni i kreatywni, a swoimi dziwacznymi pomysłami wyprzedzają czasy, w których żyją. Nierzadko Uranik słyszy, że jest wariatem albo geniuszem, a on sam oczywiście uważa, że zdecydowanie to drugie określenie pasuje do niego znacznie lepiej niż pierwsze. Wizjonerskie pomysły Uraników wydają się utopijne, więc często są wyśmiewane przez społeczeństwo. Uranik jest idealistą, więc łatwo zarzucić mu brak praktycznego zmysłu (o zdrowym rozsądku nie wspominając). Przywiązani do tradycji przeciwnicy Uranika z łatwością wykażą, że jego szalonych planów nie da się wcielić w życie, chociażby dlatego, że brakuje odpowiednich technologii lub pociągnęłyby one za sobą daleko idące zmiany społeczno-ekonomiczne, na co nikt nie jest gotowy. Uranik nigdy się poddaje, a jego genialny umysł znajdzie na wszystko rozwiązanie. Nie ma odpowiednich technologii? To je stworzy. Do tego dokona rewolucji w społeczeństwie i przekona ludzi do swoich szalonych pomysłów. Czas jest sprzymierzeńcem Uraników, gdyż po latach okazuje się, że ich szalona wizja stała się rzeczywistością. Zatem można odnieść wrażenie, że Uranik czerpie inspirację z przyszłości, tylko zacofani ludzie tego nie rozumieją.

Człowiek z silnym Uranem pragnie być niezależny, by mieć pełną swobodę działania, dlatego stara się sam zarabiać na swoje utrzymanie i niechętnie wchodzi w spółki czy różnego rodzaju związki. Paradoksalnie kiedy wie, że w każdej chwili może odejść np. z pracy czy od partnera, to wtedy nie czuje się jak w potrzasku i jest skłonny trwać w takiej relacji latami. Wolność jest bowiem dla niego wartością nadrzędną. Można mu zarzucić egoizm, gdyż nie liczy się z potrzebami innych. Jest tak bardzo skoncentrowany na sobie, rozwoju intelektualnym, nauce nowych dziedzin, dociekaniach filozoficznych lub tworzeniu nowych pomysłów, że nie zauważa ludzi wokół siebie. Sprawia wrażenie oderwanego od rzeczywistości i nieobecnego. Bliscy mogą go postrzegać jako człowieka zimnego, oschłego, a do tego upartego i egocentrycznego. Uranik nie przepada za bliskością fizyczną, ani emocjonalną. Tworzy wokół siebie mur i utrzymuje dystans, co daje mu poczucie komfortu. Natomiast uwielbia dzielić się z innymi swoimi pomysłami i wymieniać poglądy, choć i tak nie weźmie pod uwagę niczyjego zdania. Wymiana myśli jest dla niego najlepszą formą kontaktu z ludźmi. Bardzo ważne w jego życiu są liczne pasje. W gronie hobbystów podzielających jego zainteresowania, czuje się najlepiej, gdyż w końcu znajduje odpowiednich partnerów do rozmowy. Niemniej jednak Uranikom trudno jest stworzyć zgodne środowisko. Wcześniej czy później zaczną skakać sobie do gardeł i udowodniać, który jest mądrzejszy.

Uranik jest zawsze sobą. Nie potrafi dopasować się do konwenansów i nie zrobi niczego, tylko dlatego, że tak społeczna norma nakazuje. On zrobi to, co uważa za najlepsze dla siebie. Nie przejmuje się krytyką ani szyderstwami ze strony społeczeństwa. Swoim zachowaniem czy nowatorskimi poglądami burzy harmonię i porządek, a także sieje powszechne zgorszenie. Nie boi się wkładać kija w mrowisko, a obnażanie obłudy i zakłamania sprawia mu radość i nierzadko staje się życiową misją. Jego działania wywołują szok w społeczeństwie, ale dzięki temu ludzie budzą się z letargu bądź przerywają zmowę milczenia w trudnych sprawach. Uranik jest bezkompromisowy i często bywa okrzyknięty skandalistą. W jego mniemaniu prawdziwym skandalem jest głupota, zacofanie i ślepe trwanie w przestarzałych strukturach. Odwaga Uranika, by iść w życiu własną drogą i walczyć o swoje szczęście, jest solą w oku przywiązanego do tradycji społeczeństwa. Ludziom nie podoba się to, że Uranik burzy porządek i struktury, które są dla nich synonimem bezpieczeństwa. Nawet jeśli ludzie sami cierpią z powodu ograniczeń narzucanych przez konserwatywne tradycje i w głębi ducha je przeklinają, to i tak potępiają Uraników, którzy otwarcie przeciwstawiają się temu i zaprzeczają hipokryzji. Uranik robi to, co wielu ludzi też by chciało zrobić, ale brakuje im odwagi. Kto nie ma w swoim horoskopie silnego Urana, raczej nie będzie walczył o swoją wolność, tylko będzie tkwił w starych, niewygodnych układach. Silny Uran sprawia, że człowiek ma odwagę wyzwolić się od tradycji i wszelkich niewygodnych i przestarzałych norm społecznych. Niestety Uranik często ściąga na siebie gniew społeczeństwa i odrzucenie. Ludzie wyśmiewają go, bo jest dla nich zagrożeniem, a jeśli okrzykną go wariatem, buntownikiem i wyrzucą ze swojej społeczności, to będą dalej mogli tkwić w tradycji, która choć bywa niewygodna, to jest bezpieczna. Niemniej jednak świat nie stoi w miejscu i z czasem okazuje się, że to szalony Uranik miał rację. Jego nowatorskie pomysły poszerzają horyzonty myślowe i wyznaczają nowe trendy, które później zostają uznane za normę. Dlatego geniusz Uraników jest społeczeństwu bardzo potrzebny, gdyż przynosi postęp i rozwój. Uranik odważnie przekracza granice tematów tabu i rozbija stare, skostniałe struktury, na czym korzysta cała społeczność. Odejście od starych wzorców jest konieczne dla rozwoju świata.

Niemniej jednak planeta Uran ma też ciemną stronę. Uraniczny bunt bywa zbyt gwałtowny i często bezmyślny, więc niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Całkowite zniszczenie starych struktur nie zawsze przynosi same korzyści. Kiedy brakuje struktury, powstaje chaos i anarchia. Uranik, który całkowicie odcina się od przeszłości, wylewa przysłowiowe dziecko z kąpielą. Nie wszystkie tradycyjne wartości są złem tego świata, a kontynuowanie niektórych z nich, mogłoby okazać się korzystne nawet dla samego Uranika, ale on tego nie chce i bezkrytycznie odrzuca wszystko, co związane jest z przeszłością.

Osoba z silnym Uranem nie potrafi się nikomu podporządkować, nie posłucha niczyich rad i czasem na tym traci. Obalenie autorytetów za wszelką cenę wraz z ich wiedzą, mądrością i doświadczeniem nie zawsze jest dobre, ale Uranik ma to gdzieś, bo dla niego liczy się to, co on chce. Nierzadko Uranicy postępują nazbyt egoistycznie, raniąc tym innych. Nie interesuje ich przeszłość ani historia, choć zrozumienie procesów, które zaszły w przeszłości, pomaga zrozumieć teraźniejszość i odkryć, w jakim kierunku zmierza przyszłość.

Zdarza się, że osoby z silnym Uranem w horoskopie przez wiele lat zachowują się zupełnie normalnie, aż tu nagle pewnego dnia, budzi się w nich uraniczna energia i postanawiają z dnia na dzień całkowicie odmienić swój los, co wiąże się z totalną rewolucją w życiu ich bliskich. Uranika można zatem porównać do uśpionego wulkanu, który nagle wybucha, siejąc całkowite zniszczenie. Bliscy Uranika nie spodziewają się po nim gwałtownych zmian, dlatego nie są na nie przygotowani. Nagłe wybuchy często są aktywowane tranzytami Urana. Wtedy Uranik z wielką radością zrzuca z siebie kajdany przeszłości i teraźniejszości i całkowicie zmienia swoje życie, np. odchodzi ze znienawidzonej pracy, rozwodzi się czy przeprowadza na drugi koniec świata. Zdarza się, że zmiany są wymuszone sytuacją zewnętrzną, ale nawet wtedy, gdy świat Uranika się wali, to nie traci on zimnej krwi, tylko odważnie idzie przed siebie, a nawet cieszy się, że w końcu coś się dzieje. Osoby z silnym Uranem świetnie radzą sobie w trakcie życiowego trzęsienia ziemi. Nierzadko podświadomie to prowokują, by zdobyć upragnioną wolność.

Uranicy często wyglądają zupełnie inaczej niż wszyscy, np. noszą dziwne, niedopasowane, ubrania czy mają bardzo oryginalne fryzury. Z tego powodu bywają wytykani palcami na ulicy czy wyśmiewani. Ich wizerunek może zachwycać oryginalnością, ale także szokować. Uranicy nie podążają za trendami mody, gdyż nie znoszą robić tego, co wszyscy. Hasło„wyróżnij się, albo zgiń” idealnie ich opisuje. Zresztą wszelkie nowości, którymi świat się zachwyca, w ich oczach i tak są już przestarzałe, gdyż oni żyją przyszłością. Ich zachowanie bywa dziwaczne i nieadekwatne do sytuacji, co sieje powszechne zgorszenie. Taka reakcja społeczeństwa napawa Uranika dumą i zachęca go do jeszcze bardziej oryginalnych „wyskoków”. Dziwaczna filozofia życiowa bywa powodem ich życiowej klęski, gdyż nie mogą znaleźć sobie miejsca na ziemi. Ciągle mają wrażenie, że oni tu nie pasują i czują się jak kosmici, zesłani na tę planetę przez pomyłkę. Wybawieniem jest dla nich wejście w środowisko innych Uraników, dzięki czemu wreszcie czują się normalnie, choć nie na długo, gdyż często w swoim środowisku sieją niezgodę (bywa, że robią to nieświadomie). Uranicy lepiej czują się za granicą niż w swojej ojczyźnie. W dalekich krajach są oryginalni już przez sam fakt, że są cudzoziemcami, więc nikt się ich nie czepia, a ich odmienność nie budzi aż tak dużych kontrowersji, jak w ojczyźnie. To naturalne, że wyglądają inaczej i mają inny system wartości. Nierzadko za granicą odnoszą większe sukcesy niż w kraju, a podróże są dla nich źródłem cennej inspiracji.

Negatywną cechą planety Uran jest gwałtowne działanie, dlatego Uranicy często doświadczają różnego rodzaju wypadków losowych, które przestawiają ich życie na inne tory. Działają pod wpływem nagłego impulsu, dlatego są nieostrożni. Nie tracą czasu na szacowanie potencjalnego zagrożenia, a jeśli nawet wiedzą, że narażają się na niebezpieczeństwo, to i tak działają. Można powiedzieć, że przełamywanie wszelkich granic jest dla nich niezwykle ekscytujące. Lubią uprawiać sporty ekstremalne, a nierzadko sami wymyślają szalone i niebezpieczne dyscypliny. Kluczem do szczęścia jest poczucie niczym nie skrępowanej wolności.

Silny Uran w horoskopie:
- jeśli masz dziecko Uranika, uszanuj jego potrzebę niezależności i wolności. Doceń niezwykłą kreatywność. Zamiast utyskiwać, że jest nieposłuszne i ciągle się buntuje, bądź dumny z niego, bo masz w domu geniusza. Jego szalone pomysły (nawet te najbardziej niedorzeczne) kiedyś okażą się niezwykle cenne. Rozwijaj kreatywność dziecka, daj mu tyle swobody działania, ile to jest tylko możliwe. Najgorszą rzeczą jaką możesz mu zrobić, to porównywać go z innymi dziećmi. To dla niego największa zniewaga, którą będzie pamiętał do końca życia. Uranik jest jedyny w swoim rodzaju i nie da się go z nikim porównać. Dziecko może mieć kłopoty w szkole z powodu nieposłuszeństwa i barku szacunku dla nauczycieli. W jego oczach nauczyciele są niedouczeni i nudni, dlatego nie darzy ich szacunkiem. Chyba, że w gronie pedagogów znajdzie się ktoś, kto będzie zachęcał uczniów do samodzielnego myślenia i odkrywania świata. Relacje z rówieśnikami też mogą kiepsko się układać. Mały Uranik nie chce robić tego, co wszyscy i idzie pod prąd. Nie ubiera się tak, jak jego rówieśnicy, nie słucha tej samej muzyki, ani nie podziela ich zainteresowań. Z tego powodu bywa odrzucony lub sam się izoluje, gdyż nie chce mieć nic wspólnego z przeciętniakami ślepo podążającymi za mainstreamowymi trendami. Mały Uranik może być zarozumiały, przemądrzały i traktować inne dzieci z pogardą. Warto od małego uczyć dziecko szacunku do innych. Większość społeczeństwa czuje się bardzo komfortowo, robiąc to samo co wszyscy. I to trzeba uszanować. Ponadto trzeba pokazać dziecku, że może być oryginalne, ale wcale nie musi być samotne. Warto zachęcać go do nawiązywania znajomości z dziećmi, które także są na swój sposób oryginale. Niezwykle ważne w życiu małych Uraników są pasje, więc warto zachęcać dziecko, by je rozwijało. Poza tym wśród osób podzielających podobne zainteresowania mały Uranik znajdzie przyjaciół, z którymi połączy go braterstwo umysłów, a tego bardzo potrzebuje. Uraniczne dziecko często naraża się na różnego rodzaju wypadki czy kontuzje, gdyż lubi ryzyko. Może uprawiać sporty, w których łatwo nabawić się kontuzji. Niestety wytłuczenie dziecku, by zadbało o swoje bezpieczeństwo to strata czasu.

- jeśli masz partnera Uranika, to zapewne sam jesteś Uranikiem. Nikt inny nie zaakceptuje tak wielkiej potrzeby zachowania niezależności w związku. Uranik jest mistrzem bycia razem i osobno jednocześnie. Nie widzi w tym żadnej sprzeczności. Zatem jeśli twoja druga połówka ma silnego Urana w horoskopie, to musisz dać jej dużo swobody, w przeciwnym razie ucieknie, gdzie pieprz rośnie. Im bardziej będziesz starał się kontrolować drugą osobę, tym szybciej ją do siebie zniechęcisz. Uranik będzie bronił swojej wolności i jeśli każesz mu wybierać między niezależnością a miłością, to nie zdziw się, że wybierze to pierwsze i natychmiast zniknie z twojego życia. Natomiast jeśli uszanujesz jego potrzebę zachowania wolności, to będzie z tobą przez lata. Raczej nie licz na ślub, ani na wspólny kredyt. Uranik jak ognia unika trwałych zobowiązań, bo dla niego to gorsze niż śmierć. Natomiast jeśli szukasz oryginalnego partnera, który ciągle będzie cię czymś zaskakiwał, to znajdziesz u jego boku szczęście. Tylko nie oczekuj od niego rutyny, ani tego że wniesie do twojego życia poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Najlepszym spoiwem dla związku będzie rozwijanie wspólnych pasji i prowadzenie ciekawych rozmów. Dla Uranika więź na płaszczyźnie intelektualnej jest o wiele bardziej fascynująca niż na poziomie emocjonalnym czy seksualnym. Nierzadko osoby z silnym Uranem w horoskopie nie przepadają za bliskością fizyczną i seks traktują jak zło konieczne. Zdarza się, że z jakiegoś powodu nie akceptują swojej seksualności (zwłaszcza przy aspektach Wenus/Uran), co ma wpływ na związek. Trzeba wykazać się tolerancją i zrozumieniem w tej kwestii. Świat emocji dla Uranika to czysta abstrakcja (chyba, że ma w swoim horoskopie dużo żywiołu wody), więc nie licz na miłosne wyznania. Natomiast możesz z nim prowadzić fascynujące rozmowy np. na temat filozofii, nowoczesnych technologii, kulturoznawstwa, dalekich podróży, ezoteryki czy astrologii. Ciekawą rozmową doprowadzisz go do ekstazy.

- jeśli jesteś szefem Uranikiem, to zadbaj o to, by twoi pracownicy dobrze zrozumieli twoje polecenia. Zdarza się, że używasz skrótów myślowych i nie tłumaczysz tego, co masz na myśli zbyt dokładnie. To może przynieść kłopoty, bo podwładni nie zawsze właściwie zinterpretują twoje słowa. Nie masz cierpliwości tłumaczyć niczego od A do Z, a ludzie właśnie tego potrzebują. Nie każdy ma tak genialny umysł jak ty i nie zawsze chwyta w lot twoje polecenia. Zamiast złościć się, że pracownicy cię nie słuchają, poświęć im więcej uwagi i wytłumacz im dokładnie, co chcesz zrobić i czego konkretnie od nich oczekujesz. Nie znosisz rutyny i jesteś niecierpliwy, a w biznesie trzeba wykazać się wytrwałością, w przeciwnym razie nie doczekasz się owoców swojej pracy. Kiedy napotykasz trudności, szybko się zniechęcasz i porzucasz dany projekt. Wolisz zająć się czymś nowym, zamiast zastanowić się, co można ulepszyć, by firma odniosła sukces. Warto zatrudnić ludzi, którym rutyna i ciężka praca nie są straszne, np. osoby z silnym żywiołem ziemi bądź Saturnem w horoskopie urodzeniowym. Jeśli dokładnie im wytłumaczysz, na czym polegają twoje pomysły i co chcesz osiągnąć, to oni zabiorą się do pracy, a ty do wymyślania nowych projektów. Doceniaj swoich pracowników nie tylko dobrym słowem, ale przede wszystkim dobrą pensją. Nie każdy jest ideowcem, jak ty. Większość ludzi woli mieć stabilny grunt pod nogami niż rozwijać nowatorskie przedsięwzięcia mające zbawić świat. Twój biznes może być związany z nowoczesnymi technologiami, sprzętami elektronicznymi, Internetem, astrologią i wszelkimi innowacjami. Z powodzeniem możesz wdrażać nowe rozwiązania na rynek i nie zrażaj się tym, że na początku wielu uzna cię za wariata. Za jakiś czas nawet twoi najwięksi krytycy pójdą twoim śladem, gdyż zrozumieją, że twoje pomysły były genialne.

- jeśli jesteś pracownikiem, to postaraj się szybko usamodzielnić i otworzyć własną firmę (najlepiej jednoosobową). Bycie podwładnym i wykonywanie cudzych poleceń jest wbrew twojej naturze. Potrzebujesz dużo swobody w działaniu, jesteś niezwykle kreatywny i niezależny. Jeśli trafisz na mądrego szefa, który doceni te cechy, to zostawi ci wolną rękę i wtedy będziesz mógł rozwinąć skrzydła. Natomiast jeśli pracodawca będzie ci narzucał określony sposób działania, to długo w pracy nie wytrzymasz. Zaczniesz się buntować i z upodobaniem wytkniesz szefowi błędy. Użyjesz do tego logicznych argumentów, z którymi nie da się dyskutować. Nie ulegniesz żadnym naciskom i nic nie skłoni cię do posłuszeństwa wobec przełożonych. Zdarza się, że popadasz w konflikt z szefem (zwłaszcza jeśli jest on nieuczciwy czy niesprawiedliwy), a przy okazji buntujesz innych pracowników, którzy nabierają przy tobie odwagi, by walczyć o swoje. Z powodu buntowniczej natury możesz zostać zwolniony z pracy. Jeśli kłócisz się z szefem, to w miarę możliwości nie wciągaj do tego innych pracowników, bo mogą mieć przez to kłopoty. Praca w zespole też nie leży w twojej naturze, gdyż jesteś indywidualistą. Wolisz pracować sam, ponieważ pragniesz robić wszystko po swojemu i nie liczysz się ze zdaniem innych. Doceń pomysły koleżanek i kolegów. Nie narzucaj im swoich rozwiązań. Lepiej zróbcie burzę mózgów. Czasem pomysły innych wnoszą dużo dobrego do twoich projektów. Dzięki niezwykłej kreatywności możesz wprowadzić wiele cennych innowacji do firmy, w której pracujesz. Dzięki twoim nowatorskim rozwiązaniom wszyscy mogą skorzystać i zarobić.

Opublikowano na Astroportal.pl 20.08.2020

 

EWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisuje piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa    
Kontakt: ek.azul@interia.pl

Ptrzeczytaj inne artykuły Ewy Krajewskiej na Astroportalu:
Silny Jowisz w horoskopie: jak z nim żyć?
Silny Neptun w horoskopie: jak z nim żyć?
Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2018

Różne oblicza Wenus z Saturnem

Silny Saturn w horoskopie - jak żyć?
Diego Rivera czyli rozmach Strzelca
Fenomen Adele
Antoni Gaudí - samotny geniusz
Jowiszowy finał sezonu w skokach narciarskich 2015
Rodzina Wodników
Nev Schulman - internetowy detektyw
Tiziano Terzani i przepowiednia, która odmieniła jego życie
Brazylijski mundial w rytmach Saturna
Conchita Wurst jak feniks z popiołów
Brian Molko: mężczyzna czy kobieta?
Koniunkcja Wenus z Neptunem

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.