Astroportal.pl

Boris Johnson w „koronie”

Autor: Robert Antoniak

Dlaczego Boris Johnson poddał się izolacji i ostatecznie trafił do szpitala? Odpowiedzi można poszukać na niebie łącząc ze sobą wiele astrologicznych technik, takich jak progresje, dyrekcje, profekcje czy najciekawszy ze wszystkich solariusz - horoskop roczny na powrót Słońca. Wymienione techniki z uwzględnieniem zaćmień ukazują całokształt, dając niezwykle głęboki wgląd w aktualny okres życia człowieka. Za ich pomocą astrolog może dość dokładnie określić, w jakiej kondycji znajdzie się człowiek w danym roku. Jednak w przypadku osób publicznych piastujących wysokie stanowiska bardzo pomocne są również horoskopy nominacji, objęcia urzędu, zaprzysiężenia, koronacji itp. W horoskopie premiera Wielkiej Brytanii Johnsona wszystkie astrologiczne techniki potwierdzają, że sytuacja zdrowotna jest niezwykle poważna. Nie musi to nawet wynikać z koronawirusa, którym się Johnson zaraził. Infekcje dróg oddechowych często mają związek z osłabieniem organizmu wynikającym na przykład ze stresu i przepracowania, co w horoskopie premiera jest bardzo widoczne. Jeśli chodzi o infekcje, to astrologicznie za wszelkie wirusy, bakterie, zakażenia, trucizny, problemy z płucami i trudne do zdiagnozowania choroby odpowiada planeta Neptun, którą Boris Johnson coraz mocniej odczuwa.


Solariusz 2019/2020
Kiedy spojrzymy na solariusz 2019/2020, widzimy nie najlepszą kondycję Świateł. Słońce bez żadnego wzmocnienia przebywa w domu upadającym, a Księżyc nie dość, że jest w ostatnim stopniu znaku, znajduje się w detrymencie, w termach Marsa, biegnie pustym kursem tworząc kwadraturę do ascendentu. Z kolei władca ascendentu Mars jest w złączeniu z Merkurym, który w solariuszu włada Słońcem, Wenus oraz domem szóstym (choroby). Razem tworzą również koniunkcję z gwałtownym Polluksem oraz opozycję z transformującym Plutonem.

Boris Johnson solariusz 2019/20
Solariusz Borisa Johnsona 2019/2020 ustawiony na Londyn

Na uwagę zasługuje tu fakt, że profekcyjna władczyni roku Wenus, która w horoskopie urodzeniowym Johnsona włada ascendentem, w solariuszu na 2019/2020 ustawiona jest w aplikacyjnej opozycji z Jowiszem, władcą domu szóstego horoskopu natalnego (choroby) oraz w kwadraturze do Neptuna, który aktualnie tworzy także kwadraturę z urodzeniowym Merkurym, władcą Słońca.


Progresje 2020
Wpływy Neptuniczne mocno są w tej chwili zaznaczone również w horoskopie progresywnym, gdzie władca medium coeli horoskopu urodzeniowego, którym jest Księżyc, tworzy aktualnie bardzo ścisłą koniunkcję z infekcyjnym Neptunem w progresywnym domu dwunastym, kojarzonym z miejscem odosobnienia. Warto tu zaznaczyć, że koniunkcja ta jest w ścisłej opozycji do natalnego Jowisza Borisa, który w horoskopie urodzeniowym razem z Neptunem włada domem szóstym, odpowiadającym za choroby.

 Boris Johnson progresje 27.03.2020

Progresje na 27.03.2020

Boris Johnson premierem Wielkiej Brytanii
Przy tej okazji warto się również przyjrzeć horoskopowi objęcia urzędu premiera w dniu 24.07.2019, który jest również niezwykle ciekawy. Boris Johnson oficjalnie został premierem o godz. 15.35 w czasie spotkania z Królową Elżbietą II, kiedy zgodnie z jej prerogatywą otrzymał misję utworzenia rządu. Jedną z najprostszych technik astrologicznych, jaką tu można zastosować, są tranzyty bieżące. Wizerunkiem i zdrowiem Johnsona w tym horoskopie (ascendent) włada Mars, który znajduje się we władczym znaku Lwa, a urząd premiera symbolizowany jest przez Merkurego (wł. mc) oraz Słońce (prezydenci, premierzy) znajdujące się w swoim domicylu i domu swojej radości. Mars ze Słońcem w domu dziewiątym wskazują na liczne podróże zagraniczne oraz dużą aktywność na scenie międzynarodowej. Mars jest tu dodatkowo wzmocniony poprzez koniunkcję z gwiazdą Acubens, Punktem Fortuny oraz aplikacyjnym trygonem z Jowiszem w domu drugim, przynosząc Johnsonowi dużo szczęścia i ogromną siłę przebicia. Mars jednak w tym horoskopie włada również domem szóstym (choroby), w którym przebywa Księżyc (drugie Światło horoskopu ) tworzący kwadraturę do Merkurego i Wenus, władców domów 7, 8, 10, 11 i 12. Kryzys zdrowotny pojawił się, gdy w horoskopie urodzeniowym Johnsona dwie złoczynne planety utworzyły kwadratury z ważnymi punktami - Saturn z Księżycem, a Neptun z Merkurym (wł. Słońca).

Boris Johnson objęcie urzędu premiera
Horoskop objęcia urzędu premiera Wielkiej Brytanii przez Borisa Johnsona

W horoskopie objęcia urzędu premiera sytuację tą odzwierciedla tranzytujący Mars, który utworzył półkrzyż z Księżycem, Merkurym i Wenus przy jednoczesnej opozycji Saturna do Słońca. O tym, że obowiązki premiera w jakiś sposób zostaną zaburzone, może świadczyć bieg wsteczny Merkurego, który retrogradując ucieka jednocześnie ze spalenia ze Słońcem (ratuje się) i aplikuje do beneficznej Wenus, władcy domów siódmego i dwunastego, wzmocnionej Procjonem. Nie mamy jednak pewności, na ile to się może okazać pomocne, bowiem dodatkowym czynnikiem osłabiającym premiera jest koniunkcja chorobotwórczej gwiazdy Alioth do medium coeli. Jeśli zwrócimy uwagę, że mc i dom dziesiąty horoskopu symbolizuje siedzibę i biuro premiera (10 Downing Street), to spolaryzowane z nim immum coeli i dom czwarty odpowiadają za sprawy typowo mieszkalne. Przebywający tu bardzo silny Neptun (naturalny sygnifikator szpitali), którego charakter już opisałem, wskazuje, że dom premiera może być nie tylko miejscem szczególnego odpoczynku, ale również odosobnienia np. w skutek choroby czy innych niedomagań. Jeśli zaś tylko rozważymy tranzyty bieżące, to premier Johnson poddał się samoizolacji i ogłosił, że został dotknięty infekcją, dokładnie w dniu, kiedy Merkury, władca domu dziesiątego, utworzył koniunkcję z immum coeli.

Takie okoliczności nie dziwią wcale, bowiem kondycja Merkurego w znaku Ryb ulega bardzo dużemu osłabieniu. Ryby dla Merkurego są znakiem wygnania, niemocy i pewnego rodzaju izolacji, a biorąc pod uwagę, że w ciągu następnych kilku dni Merkury na swojej drodze miał utworzyć koniunkcję z Neptunem, potwierdziło to tylko możliwość hospitalizacji. W tym momencie nie jest moją intencją publicznie wyrokować, jak sprawy potoczą się dalej, ale jest duża nadzieja, że kondycja Borisa Johnsona może ulec znacznej poprawie. 11 kwietnia o godzinie 5.49 (BST) Merkury opuści znak swojego wygnania i razem z Księżycem utworzy trygon ze Słońcem w horoskopie rozpoczęcia urzędowania premiera. Jest więc możliwe, że Johnsonowi powróci witalność i lepsze samopoczucie. Zwracając jednak uwagę na karmiczny Węzeł Północny powracający po osiemnastu latach do dziewiątego domu (misja zagraniczna) oraz mocno zaakcentowane zaćmienia Świateł, jakie nadchodzą w horoskopie urodzeniowym, wydaje się, że jest to najwłaściwszy moment na wyznaczenie nowego etapu w życiu. Zatem przyszłość wkrótce pokaże, czy doprowadzenie do Brexitu było najważniejszym osiągnięciem w karierze politycznej Borisa Johnsona.

Robert Antoniak, Londyn 08.04.2020

Opublikowano na Astroportal.pl 8.04.2020

Wykresy pochodzą z programu Astrolog 4.1

Robert Antoniak wyemigrował w 2001 r. do Wielkiej Brytanii i swoją astrologiczną praktykę prowadzi w Londynie. Brał udział w wielu polskich warsztatach astrologicznych, m.in. w Warszawskiej Szkole Astrologii oraz Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Jest autorem wielu artykułów o tematyce astrologicznej, które ukazały się w prasie polonijnej. Od kilku lat współpracuje z Astroportal.pl. Jedną z jego pasji obok astrologii są podróże i muzyka klasyczna. Kontakt: astrologia33@gmail.com

 

 

 

 Na Astroportalu przeczytasz również inne moje artykuły:

Wybory prezydenckie w USA 2016 

Wybory prezydenckie Francji 2017

Horoskop Andrzeja Dudy III Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Gwiazda Betlejemska - tajemnica Trzech Magów

Śmierć syna Lecha Wałęsy

Piękna i Bestia czyli horoskop mordercy

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 1

Horoskop II wojny światowej. Jak do niej doszło? cz. 2

Doda Elektroda, zawsze jest na nią moda

Andrea Bocelli - pocałunek Boga

Droga na szczyt - Horoskop Tomka Mackiewicza

Piekło Australii - rok w kolorach Marsa

Wielki reset 2020

 

 

Kursy i wykłady

  • KURSY ASTROLOGII
  • -->

    © 2007 - 2024 Albireo s.c.

    Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.