Astroportal.pl

Uran w znaku Ryb 2003 - 2010

Izabela Podlaska-Konkel

Co oznacza na nas i dla świata pobyt Urana w znaku Ryb? Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, bieg nauki i wynalazczości stanie się jeszcze szybszy, a ludzka wiedza będzie bardziej otwarta na wpływy i inspiracje, jakie płyną ze strony mistyki i religii. Tekst został napisany w 2003 roku i opublikowany na portalu Czary.pl

W tym roku (2003) jesteśmy świadkami niezwykle ważnego wydarzenia astrologicznego. 11 marca 2003 r. planeta Uran wkroczyła w znak Ryb. W znaku Wodnika (poprzedzającym Ryby w Zodiaku) Uran przebywał od 1996 roku, a w znak Barana (który jest następny w kolejności po Rybach w Zodiaku) planeta ta wkroczy dopiero 28 maja 2010 roku.

Rok 2003 będzie więc dla świata początkiem zmian, które dla wielu ludzi i krajów okażą się szczęśliwe. Słuchajmy więc pilnie wiadomości i wypatrujmy Uranowych znaków w dniach 10.03 - 15.09, kiedy Uran znajdować się będzie w znaku Ryb. We wrześniu Uran cofnie się jeszcze do znaku Wodnika, a w Ryby wróci na dobre 30.12.2003.

Co znaczy takie wydarzenie na niebie dla nas, zwykłych ludzi? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy najpierw poznać symbolikę planety Uran i znaku Ryb, przyjrzeć się prawidłowościom wynikającym z cyklu Urana oraz wyciągnąć wnioski z wydarzeń, jakie miały miejsce wtedy, kiedy Uran był poprzednim razem w znaku Ryb.

Planeta Uran jest uważana za planetę nowoczesności, zmian, buntu, rewolucji, odkryć, zaawansowanych technologii i postępu. W mitologii kojarzona jest z Prometeuszem, który był opiekunem i nauczycielem ludzi i w imię dobra ludzkości zbuntował się wobec Zeusa, ukradł ogień z Olimpu i dzięki temu umożliwił ludziom rozwój cywilizacji. Planeta Uran jest władcą znaku Wodnika. W horoskopach państw i narodów oznacza ruchy i organizacje społeczne, lokalne władze, niezależne od rządu i oficjalnych struktur inicjatywy, projekty badawcze, kontakty z zagranicą, marzenia i ideały danej społeczności, bunty, strajki.

Znak Ryb w Zodiaku symbolizuje duchowe poszukiwania, sztukę, religię, odosobnienie, intuicję, sny, marzenia, miłość, iluzję, pułapki, pomyłki, samooszukiwanie się, medycynę niekonwencjonalną. W horoskopach państw i narodów oznacza religię, przeżycia mistyczne, służbę zdrowia, opiekę medyczną, szpitale, zakony, internaty, więzienia, ukryte i objęte tajemnicą części społeczności.

Obieg Urana wokół zodiaku trwa 84 lata. W każdym z 12 znaków Zodiaku przebywa on więc około 7 lat. Astrologowie są zgodni, że przejścia Urana przez każdy znak Zodiaku przynoszą rewolucyjne zmiany stylu życia i historyczne wydarzenia, które przyczyniają się do zmiany organizacji całego społeczeństwa.

Takie właśnie były lata 1919 - 1927, kiedy to Uran ostatni raz przebywał w znaku Ryb. Wtedy nastąpiły wielkie zmiany, które doprowadziły do powstania wielkich potęg medialnych i technicznych (radio, telewizja, produkcja filmowa), rozwoju medycyny (wynalezienie penicyliny, insuliny, odkrycie witamin i hormonu wzrostu) oraz do upowszechnienia idei demokracji na całym świecie. Były to również czasy ogromnego rozwoju nauki i powstania nowoczesnych teorii matematycznych i fizycznych, które zmieniły nasze postrzeganie świata (teoria względności Alberta Einsteina, zasada nieoznaczoności Heisenberga). Były to również czasy, kiedy odwieczne marzenia ludzkości stawały się realne i ogólnie dostępne - dzięki upowszechnieniu samochodów i samolotów człowiek mógł przemieszczać się tak szybko jak koń (ale już bez jego pomocy) i latać jak ptak.

Mamy teraz więc przed sobą siedem niezwykłych lat, podczas których zmieni się nasze podejście do nauki, mistyki, medycyny. Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne, bieg nauki i wynalazczości stanie się jeszcze szybszy, a ludzka wiedza będzie bardziej otwarta na wpływy i inspiracje, jakie płyną ze strony mistyki i religii.

Możemy liczyć na rewolucyjne wynalazki farmakologiczne, które szybko zaczną być stosowane na masową skalę. Uran w Rybach wróży bowiem wielkie postępy nauki i medycyny. Szczególnie medycyna niekonwencjonalna zostanie przywrócona do łask, a nawet stosowana na szeroką skalę w szpitalach, przychodniach zdrowia itp. Postęp medycyny może być związany z koniecznością szybkiej reakcji na nieznane choroby, jakie pojawią się w tych latach.

Pobyt Urana w Rybach zaowocuje również powstaniem nowych ruchów społecznych i politycznych, niektóre z nich mogą być nawet nieoficjalne, a nawet konspiracyjne. Idee wolności, równości i samostanowienia będą bardzo popularne wśród polityków i występować będą w programach wielu partii politycznych.

Także sztuka i związane z nią przeżycia okażą się podczas pobytu Urana w Rybach niezwykłe. Światy wirtualne i kreowane za pomocą komputera staną się bardziej rzeczywiste i namacalne, niż sądzi niejeden ekscentryczny wynalazca. Sztuka na stałe złączy się z nowoczesnymi mediami i najnowszą technologią. Pojawią się nowe trendy w modzie, sztuce i przede wszystkim w muzyce. Poprzedni pobyt Urana w Rybach zaowocował przecież upowszechnieniem się nowoczesnej muzyki opartej na rytmach jazzowych, a także sztuki zaskakującej, nierzeczywistej i działającej na wyobraźnię i podświadomość - tworzonej przez dadaistów i surrealistów. Uran w Rybach wzmocni i upowszechni również zainteresowanie mistyką i ezoteryką.

Ludzie będą potrzebować większego niż dotychczas kontaktu z uniwersum i sprawami duchowymi. Internet i media, w tym również gazety, zaczną służyć w celach bardziej wzniosłych, duchowych. Nasyceni nowoczesnymi technologiami - zabawkami, zaczniemy wreszcie doceniać ich rolę jako nieocenionych łączników i przekaźników idei oraz kontaktów międzyludzkich.

Pobyt planety Uran w Rybach nie będzie obojętny również dla losów zwykłych ludzi. Osoby urodzone właśnie w znaku Ryb mają przed sobą siedem lat ożywczych zmian życiowych i wiele okazji do realizacji swoich marzeń i celów. Także osoby urodzone w tym samym co Ryby trygonie znaków wodnych - czyli Raki i Skorpiony - dostaną od planety Uran wiele interesujących, a nieraz zaskakujących i niekonwencjonalnych szans życiowych. Osoby, które urodziły się w znaku Panny, Bliźniąt oraz Strzelca również mogą spodziewać się życiowych zmian i szans od losu, jednak w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych znaków, osoby te będą się opierać zbyt nagłym i nieodwracalnych zmianom życiowym, jakie niesie Uran. Trzeba jednak pokonać w sobie lęk przed nieznanym i kierować się w życiu wolną wolą. Planety bowiem wskazują nam drogę i stawiają w obliczu różnych sytuacji, ale to my decydujemy, jaką drogę wybierzemy i którędy pójdziemy dalej.

Warszawa, luty 2003 r.

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.