Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2017
 

Horoskop biznesowy i finansowy XII 2017

Izabela Podlaska-Konkel

Planety w grudniu ostrzegają przed pochopnymi zakupami i zachęcają do ambitnych zadań. Merkury od 3.12 do 23.12 nie sprzyja kupowaniu sprzętu elektronicznego i podpisywaniu ważnych umów. Saturn przemierza ostatnie stopnie znaku Strzelca, aby 22.12 wejść do znaku Koziorożca, co zapowiada konieczność oszczędzania i poważne zmiany w karierze.

1.12
Wenus wkroczy do znaku Strzelca, a Mars ustawi się w opozycji z Uranem, zacznij więc energicznie działać. Staraj się o pożyczki, kredyty i dofinansowanie, unikaj zbędnych wydatków, załatwiaj sprawy księgowe i urzędowe, a masz szansę na szybkie i pozytywne załatwienie spraw.

3.12
Merkury wchodzi w retrogradację, do 23.12 unikaj podpisywania umów, nie załatwiaj spraw finansowych, zabiegaj o poparcie wpływowych osób. Jest to natomiast dobry czas na przegląd samochodu, reperację komputera i zepsutego sprzętu, przegląd narzędzi i urządzeń domowych.

6.12
Merkury w koniunkcji z Saturnem ostrzega przed pochopnymi działaniami. Zadbaj o swoją zawodową reputację, spłaca długi, wykonuj solidnie powierzone ci zadania, trzymaj się planu i regulaminów, nie spóźniaj się na ważne spotkania. Zaplanuj kupno prezentów mikołajkowych.

13.12
Merkury w koniunkcji ze Słońcem sprzyja śmiałym zawodowym ruchom oraz kupowaniu biletów i znajdowaniu promocji na wyjazdy i wycieczki. Upomnij się o podwyżkę, sprawdź, czy masz opłacone wszystkie nadgodziny, domagaj się polepszenia warunków pracy i dodatkowych bonusów.

14-15.12
Merkury w koniunkcji z Wenus sprzyja finansowym inwestycjom. Wystawiaj aukcji na allegro, poluj w internecie na przeceny biletów, wycieczek i ubrań, ale nie wierz we wszystko, co usłyszysz od sprzedawców czy przełożonych, bo niektórzy mogą obiecywać na wyrost.

18.12
Nów Księżyca w znaku Strzelca to dobry czas na wysyłanie CV, spotykanie się z ważnymi osobami, planowanie rozwoju kariery. Zapisuj się na kursy, zasięgaj opinii prawników, zanim podejmiesz trudne decyzje, ale nie omijaj prawa i bądź szczery wobec innych, a na pewno uda ci się osiągnąć swoje cele.

20-21.12
Saturn wkroczy do znaku Koziorożca i utworzy koniunkcję ze Słońcem. Czas na ważne przemyślenia. Zacznij oszczędzać, znajdź rozwiązanie zawodowego problemy, unikaj ludzi nieodpowiedzialnych i pochopnie wydających pieniądze, nie podpisuj długoletnich zobowiązań finansowych.

25-27.12
Koniunkcja Wenus z Saturnem odradza pochopne kupowanie na wyprzedażach. Kieruj się nie tylko ceną, ale i jakością ubrań, sprzętu AGD i RTV czy wycieczek, które zamierzasz kupić na promocji.

28.12
Trygon Marsa z Neptunem pomoże ci zrobić to, czego nie zdążyłeś przez cały rok. Jeszcze nie jest za późno, żeby wyznać bliskiej osobie miłość, zorganizować przeprowadzkę, zacząć szukać lepszej pracy lub wyjechać na wakacje swojego życia!

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 1, 2, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 23, 24, 27, 28, 29, 30, 31.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 3, 4, 6, 9, 10, 14, 20, 21, 22, 25, 26.