Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2017
 

Horoskop biznesowy i finansowy XI 2017

Izabela Podlaska-Konkel

W listopadzie czeka nas zmiana finansowej i zawodowej aury. Merkury i Wenus znajdą się w znakach, gdzie są osłabione. Dlatego będziemy musieli wdrożyć plan oszczędzania i długofalowego inwestowania, szukać nowych sposobów na reklamę, zaprezentowanie swoich umiejętności lub kreatywnie poszerzyć swoje CV, jeśli staramy się o lepszą pracę.

3-4.11
Wenus w opozycji z Uranem ostrzega przed nierozsądnymi zakupami pod wpływem impulsu. Pełnia Księżyca w znaku Byka sprzyja zakładaniu firmy, podpisywaniu umów, negocjacjom i inwestowaniu w ziemię czy stabilne formy lokowania pieniędzy. Czas sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć i ubieganiu się o dotację. Warto nadać kupon lotto.

5.11
Merkury wkracza do znaku Strzelca i aż do 11.01.2018 roku sprzyjać będzie niekonwencjonalnym pomysłom na rozwiązywanie zawodowych problemów. Wiele zyskamy dzięki podróżom, kontaktom z obcokrajowcami i osobami lepiej od nas wykształconymi. Więcej będzie ofert tanich lotów i promocji zagranicznych wycieczek. Dziś unikajmy jednak ryzykownych działań i rozpoczynania nowych spraw.

7.11
Wenus wkracza do znaku Skorpiona, gdzie aż do 1.12 zapewni nam nowe okazje do zarabiania pieniędzy, ale i przypomni o długach do spłacenia. Warto dziś płacić rachunki, regulować zaległe należności i odzywać się do osób, które są nam coś winne, bo łatwiej będzie odzyskać dług lub wyegzekwować to, co zostało obiecane.

12-13.11
Wenus w koniunkcji z Jowiszem zapewni ci powodzenie w sprawach finansowych i okazję do nawiązania korzystnych znajomości. Będziemy też wodzeni na pokuszenie przez liczne promocje i oferty. Dobrze się im przyjrzyj, bo nie wszystkie będą korzystne. Merkury w kwadraturze z Neptunem ostrzega przed podpisywaniem umów, których wcześniej nie mieliśmy czasu przeczytać, bo możemy ponieść duże straty z powodu niekorzystnych zapisów.

17-18.11
Nów Księżyca w znaku Skorpiona nie sprzyja podpisywaniu umów czy dokonywaniu dużych zakupów. Jeśli jednak chcesz się zwolnić z nudnej pracy, pozbyć długów, zakończyć spór lub rozwiązać umowę czy współpracę, zrób to dziś, a nie będziesz musiał do tych spraw nigdy więcej wracać. Odetnij się od osób, które ci szkodzą. Nie ufaj komuś, kto na siłę chce zdobyć twoje zaufanie i proponuje ci interes życia.

22.11
Słońce wkracza do znaku Strzelca i sprzyja szybkim decyzjom dotyczącym pracy czy majątku, nie warto się wahać, drugi raz taka okazja może się nie powtórzyć! Aż do 21.12 odważnie szukaj pracy, dokształcaj się zawodowo, wyjeżdżaj na szkolenia, podejmuj decyzję o emigracji lub zmianie firmy, bo Słońce doda ci odwagi i zapewni szybki sukces.

28.11
Merkury w koniunkcji z Saturnem ostrzega przed błędami w rachunkach i podczas finansowych transakcji. Uważajmy na oszustów i nieuczciwych klientów, bądźmy ostrożni w korzystaniu z atrakcyjnych ofert czy okazji.


Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 20, 24, 25, 26, 27, 29.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 5, 6, 7, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 28, 30.