Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2017
 

Horoskop biznesowy i finansowy X 2017

Izabela Podlaska-Konkel

W październiku czeka nas wielkie wydarzenie. Jowisz, planeta nowych okazji, powodzenia i ryzyka, opuści 10 października znak Wagi i wkroczy do znaku Skorpiona, gdzie pozostanie przez dwanaście miesięcy. Nadchodzi lepszy czas dla małych i dużych firm, brania kredytów i zabezpieczania się na przyszłość.

3.10 Wenus w trygonie z Plutonem sprzyja szybkim zyskom. Wystawiaj aukcje na allegro, realizuj kupony rabatowe, domagaj się zniżek.

5.10 Wenus w koniunkcji z Marsem i pełnia w znaku Barana nastawi nas pozytywnie do ludzi, musimy jednak uważać podczas podpisywania dokumentów czy robienia zakupów, bo łatwo będzie o pomyłkę.

8.10 Wenus w kwadraturze z Saturnem ostrzega przed zakupami rzeczy drogich, a Merkury w koniunkcji ze Słońcem sprzyja osobom, które szukają tanich biletów i zniżek. Warto negocjować na aukcjach, zbijać ceny, bo dziś ludzie są bardziej skłonni, żeby pozbyć się rzeczy i dać zniżkę.

9.10 Merkury w kwadraturze z Plutonem sprawi, że wiele spraw będzie się komplikować, a ludzie będą testować naszą wytrzymałość na stres i wymagać od nas większej odpowiedzialności. Niebezpiecznie jest ulegać naciskom czy groźbom.

10.10 Słońce w kwadraturze z Plutonem ostrzega nas przed nieprzyjemnymi ludźmi, którzy chcą coś nam narzucić w sprawach finansowych. Wskazuje na możliwość oszczędności i zbicia ceny dzięki umiejętnym negocjacjom. O godzinie 15.20 Jowisz wkracza do znaku Skorpiona i zacznie sprzyjać osobom przedsiębiorczym i tym, którzy ubiegają się o kredyt i dofinansowanie.

11.10 Mars w kwadraturze z Saturnem zachęca do zakupu sprzętu sportowego, wykupienia karnetu na siłownię czy aerobik. Taka inwestycja szybko się może zwrócić. Planety ostrzegają osoby leniwe i niedokładne, dziś ktoś może skontrolować waszą pracę!

13.10 Merkury w sekstylu z Saturnem sprzyja zapisywaniu się na kursy, dokształcaniu i kupowaniu fachowej literatury, płaceniu zaległych faktur i naprawie zepsutego sprzętu biurowego.

14.10 Wenus wkracza do znaku Wagi, gdzie jest jej władztwo w zodiaku, co oznacza poprawę w naszych finansach, zdobycie więcej stałych klientów, a także wyjaśnienie wielu niepokojących nas wcześniej spraw związanych z księgowością i rozliczeniami. Warto zacząć się cenić i nie pracować za niskie stawki. Czas do końca miesiąca sprzyja współpracy i uzyskiwaniu finansowej pomocy.

15.10 Merkury w opozycji z Uranem ostrzega przed pochopnymi zakupami. Postępuj odpowiedzialnie, nie rzucaj słów na wiatr, bądź pracowity, a szybko zobaczysz rezultaty swoich starań.

16.10 Słońce w sekstylu z Saturnem zapewni nam dopływ nowych informacji, cenne znajomości i pomoc z najmniej spodziewanej strony. Warto załatwiać sprawy formalne i urzędowe i szukać nowych rozwiązań starych problemów.

17.10 Merkury wkracza do znaku Skorpiona i sprzyja oszczędzaniu, porządkom biurowym i księgowym, wyrzucaniu nieużytecznych i starych mebli i sprzętów a także małemu remontowi.

18.10 Merkury w koniunkcji z Jowiszem doda odwagi tym, którzy szukają lepszej pracy. Warto wysyłać oferty, spotykać się z pracodawcami, prosić o podwyżkę, negocjować lepsze warunki pracy. Planety pomogą ci znaleźć najlepszą cenę biletu, wyszukać okazyjnych ofert na jesienne wyjazdy.

19.10 Słońce w opozycji z Uranem i nów w znaku Wagi mogą nas zaskoczyć nową zawodową propozycją. Warto szukać okazji wysyłać CV, być otwartym na nowe pomysły. Warto odnawiać znajomości, jedna z nich może się okazać pomocna w rozwiązaniu finansowego lub zawodowego problemu.

22.10 Mars wkracza do znaku Wagi i zachęca nas do negocjacji, zawierania ugody, unikania rozwiązań siłowych i sądowych w zawodowych konfliktach. Zanim rozpoczniesz kłótnię w październiku, zrób bilans zysków i strat, jakie mogą z niej wyniknąć.

23.10 Słońce wkracza do znaku Skorpiona i wyostrzy naszą zawodową i finansową intuicję. Zadbaj o ubezpieczenie, zrób badania kontrolne, które są wymagane w pracy, kup okulary chroniące oczy przed szkodliwym wpływem monitora.

24.10 Merkury w trygonie z Neptunem zapewni nam finansową intuicję. Warto nadać kupon lotto, spróbować szczęścia w konkursach i zdrapkach.

25-27.10 Słońce w koniunkcji z Jowiszem może nas skłaniać do kupowania tego, co drogie i wyjątkowe. Sporo kosztować nas będą spotkania towarzyskie czy rozrywki, warto rozsądnie wybierać miejsce i kalkulować koszty. Dobry czas na rozpoczynanie nowych spraw.

28.10 Wenus w kwadraturze z Plutonem ostrzega przed zawistnymi osobami i ujawnianiem poufnych finansowych informacji osobom, które nie są nam przychylne. Merkury w sekstylu z Plutonem pomoże nam kupić coś taniej i zaoszczędzić na jesienne wyjazdy i weekendowy odpoczynek.

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 24, 26, 27, 28, 29, 30.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 4, 5, 10, 11, 12, 20, 21, 22, 23, 31.

 

Izabela Podlaska-Konkel specjalizuje się w tarocie oraz astrologii partnerskiej, horarnej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.plCzary.pl. Autorka książek „Astrologia horarna w praktyce” (2017) i „Podręcznik astrologii” (razem z Miłosławą Krogulską, 2014). Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do: AAGB i NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem www.izabelapodlaska.pl