Astroportal.pl

Sposób na Lwa

Mił‚osł‚awa Krogulska

Życie z Lwem to niekończący się spektakl, w którym Lew gra pierwszoplanową rolę. Twoje zadania to kierować na Lwa reflektor, klaskać do upadłego i rzucać kwiaty na scenę. W podzięce Lew może kiedyś wspomni o tobie, na końcu swojej oscarowej przemowy. A jeśli nie chcesz klaskać, to znaczy, że się nie znasz i Lwu szkoda na ciebie czasu. Nowa publiczność szybko się zbierze, a ty zostaniesz pozbawiony szansy na obcowanie z geniuszem.

1. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
O swoich trzeba dbać – to generalna zasada, jakiej hołduje Lew. Jego dzikie, zwierzęce alter ego żyje w stadzie, gdzie każdy wie, na co może sobie pozwolić. Oczywiście miejsce Lwa jest na samej górze, a potem są jego dzieci, żony, krewni i przyjaciele. Gdy zaliczy cię do tej gromady, dbaj o spokój i dobrą atmosferę, a niczego ci nie zabraknie.

Przydatna porada: Lew czuje się w obowiązku o nich dbać, ale nie zniża się do żadnych plotek czy intryg. Gdy Lwu coś się nie podoba, wyjaśnia to od razu.

2. Uciekaj, gdy zaryczy
Pewność siebie i duma, jaką ma każdy Lew, zaskakuje inne znaki zodiaku. Zamiast nurzać się w wewnętrznych wątpliwościach i pokazywać swoje kompleksy, Lew po prostu rusza na podbój świata. A kto stanie mu na drodze, narazi się na straszny gniew. Lew potrafi się porządnie wściec, i jeszcze zrobi z tego spektakl dla okolicznych widzów. Twoje grzechy pozna pół ulicy!

Przydatna porada: Nie dolewaj oliwy do ognia. Nabroiłeś, to przeproś i szybko uciekaj. Wściekłość Lwa trwa do godziny, a potem opada. Lew ochłonie i przyjmie cię z powrotem do domu i rodziny.

3. Zwycięzcy piszą historię
Gdy Lew coś z zapałem opowiada, nigdy mu nie przerywaj. A że jakiś fakt się nie zgadza? Trudno! Lew zawsze wie lepiej, jak było lub jak być powinno. I tej wersji lepiej się trzymać. Duma, godność i honor są dla Lwa ważne i nie dopuszcza do siebie myśli, że mógłby je stracić. Nieprzydatne fakty wyrzuca z pamięci i swoją opowieść powtarza tak długo, aż wszyscy zaczną w nią wierzyć.

Przydatna porada: Odniosłeś sukces? Super, ale pewnie to Lew podpowiedział Ci, jak to zrobić! Nie rywalizuj z nim nawet w robieniu jajecznicy, bo wasz związek się zaraz skończy.

4. Lwi dystans i poczucie humoru
Lwu wolno śmiać się z samego siebie, a innym wolno śmiać się z Lwa w zakresie, na jaki Lew im pozwoli. Zapamiętaj prostą prawdę, a unikniecie wielu cichych dni. Lew kocha się bawić, jest duszą towarzystwa, ale bardzo źle znosi jakąkolwiek krytykę. Właściwie to wcale nie znosi. Wyśmiej Lwa, a już nigdy ci nie zaufa.

Przydatna porada: Gdy Lew sam o sobie powie, że jest uroczą pierdołą, grzecznie się zaśmiej. Nie rozwijaj przy gościach wątku, jak śmiesznie wczoraj wyglądał gdy potknął się na skórce od banana.

5. Za górami, za lasami
Lew kocha to, co szlachetne, wyjątkowe, historyczne. Z zapałem zbiera różne antyczne graty i snuje rozważania o dawnych, dobrych czasach. Duchem przynależy do wyższych sfer, więc nie ściągaj go na ziemię. Zainteresuj się genealogią, kup Lwu serwetki z herbem. Daj mu być królem choćby we własnym domu.

Przydatna porada: Weekend w porządnym pałacu, wieczór w operze i kolacja w eleganckiej restauracji to lek na Lwie smuteczki. Trochę kosztowne, ale wprawi Lwa w doskonały humor.

6. Nie rozmawiaj o pieniądzach
Pieniądze i Lwy to trudny temat, zwłaszcza gdy Lew ma ich mało. Uważaj, gdy powierzasz mu wasze wspólne finanse, bo będzie się rządził i kupował co sam chce. Nie ma takiej sumy, jakiej Lew nie byłby w stanie przepuścić. Dla prestiżu, luksusu lub aby sprawić komuś przyjemność zdolny jest zadłużyć się po uszy! Najlepiej aby miał własny budżet reprezentacyjny.

Przydatna porada: Lew wszystkim postawi, ale kto zadba o Lwa? Raz na jakiś czas zafunduj Lwu coś fajnego, żeby nie czuł się wykorzystywany.

Opublikowane na Astroportal.pl 28.08.2017 r.


Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mkrogulska (at) albireo.pl, +48 600 218 588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.