Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2017
 

Horoskop biznesowy i finansowy VIII 2017

Izabela Podlaska-Konkel

Sierpień przyniesie nam dużo zawodowych i finansowych wyzwań. Dwa zaćmienia sprawią, że mimo wakacyjnej aury będziemy musieli pilnować swoich spraw i uważnie postępować w sytuacjach kryzysowych. Merkury w retrogradacji umożliwi powrót do starych pomysłów i realizację dawnych planów.

3-4.08 Jowisz w kwadraturze z Plutonem zachęca do ostrożnego inwestowania, kupowania ubezpieczeń i bezpiecznych obligacji, a także szukania szczęścia w kolekturach lotto i grach losowych.

6-7.08 pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca w znaku Wodnika nie sprzyjają dobrej komunikacji. Ludzie będą nerwowi, możliwe pomyłki i nieporozumienia. Lepiej nie umawiać się na ważne spotkania, unikać dużych transakcji i dalekich podróży służbowych, bo mogą pojawić się komplikacje.

9-10.08 Merkury w sekstylu z Wenus oraz Słońce w sekstylu z Jowiszem zapewnią nam szczęście do wygranych i dobry czas na założenie firmy, rozpoczęcie nowego projektu, negocjacje.

13.08 Merkury wchodzi w retrogradację i aż do 5.09 nie sprzyja kupowaniu sprzętu elektronicznego, AGD, samochodów i rowerów. Warto sprawdzać maile i listy w skrzynce, bo niektóre ważne wiadomości mogą się przed nami ukryć lub być trudno dostępne.

17.08 Wenus w kwadraturze z Jowiszem sprzyja nie tylko błogiemu lenistwu, ale i przyniesie dobre wiadomości finansowe, poprawę wyników, zyski z nowych źródeł.

20-21.08 nów Księżyca i całkowite zaćmienie Słońca w znaku Lwa w trygonie z Uranem ostrzegają przed pochopnymi decyzjami. Wydarzenia będą następować szybko po sobie, jest ryzyko, że ktoś straci kontrolę nad sobą i zerwie umowy lub współpracę, która świetnie funkcjonowała przez lata. Bądźmy ostrożni w kontaktach z przełożonym i współpracownikami, bo ludzie będą oczekiwać od nas więcej niż możemy im dać. Warto walczyć o rzetelny kompromis i nie ulegać presji.

22.08 Mars w trygonie z Saturnem sprzyja osobom pracowitym i wytrwałym. Uda się zdobyć nowe zlecenie, poszukać ciekawej oferty bankowej, założyć korzystną lokatę, skupić się na maksymalizowaniu zysków przy minimalnych środkach i wydatkach.

23.08 Słońce wkracza do znaku Panny i zacznie sprzyjać osobom ubiegającym się o pracę i podnoszącym swoje kwalifikacje. Do końca miesiąca składaj oferty, wysyłaj podania o pracę, zapisuj się na szkolenia i rób certyfikaty, które uwiarygodnią i wzmocnią twoje CV.

24.08 Wenus w kwadraturze z Uranem ostrzega przed pochopnymi zakupami i zbyt szybkim podejmowaniem zawodowych decyzji. Weź głęboki oddech, przeczytaj uważnie warunki umowy, nie wierz w każdą ofertę, którą próbuje ci wcisnąć agent czy sprzedawca.

26.08 Wenus wchodzi do znaku Lwa, a Merkury ustawi się w koniunkcji ze Słońcem, co sprzyja ważnym spotkaniom, szybkiemu dogadywaniu się z ludźmi i udanym podróżom. Warto licytować na aukcjach i kupować w internecie, będzie można znaleźć wyjątkowe okazje.

26-28.08 Jowisz w sekstylu z Saturnem będzie testem naszej odpowiedzialności i cierpliwości. Sprawy zaczęte podczas zaćmienia Słońca 21.08, teraz nabiorą rozpędu. Dobry czas na składanie dokumentów, wyjaśnianie spraw w urzędzie, spotkania z ważnymi osobami.

31.08 Merkury wchodzi do znaku Lwa i zachęci nas do zainwestowania w siebie, podniesienia swoich zawodowych kwalifikacji i zdobycia dyplomów i certyfikatów. Będziesz mógł znaleźć wyjątkowo tanie oferty weekendowych i jesiennych wyjazdów.

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 1, 2, 4, 5, 8, 9 10, 11 12, 16, 17, 18, 19, 22, 23, 26, 27, 28, 31.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 3, 6, 7, 13, 14, 15, 20, 21, 24, 25, 29, 30.