Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2017
 

Horoskop biznesowy i finansowy na kwiecień 2017

Izabela Podlaska-Konkel

Rozwijaj swoje talenty handlowe i negocjacyjne, bo Słońce w znaku Barana sprzyja osobom przedsiębiorczym. Wenus zacznie się poruszać po zodiaku ruchem prostym i wraz ze Słońcem w znaku Byka od 20.04 zaczną sprzyjać osobom ubiegającym się o nową pracę.

3.04 Wenus wkracza ruchem wstecznym do znaku Ryb i pomoże odnowić dawne kontakty i umowy, powrócić do przerwanych rozmów i negocjacji. Unikajmy kłótni, załatwiajmy pokojowo sporne sprawy, nie kierujmy się chciwością, ale wspólnymi korzyściami.

6-7.04 Słońce w opozycji z Jowiszem przyniesie dobre wiadomości finansowe, poprawę wyników, zyski z nowych źródeł. Wysyłaj CV, spotykaj się z ważnymi ludźmi, załatwiaj trudne sprawy, bo dziś ludzie będą bardziej hojni, wyrozumiali i przychylni. 

10.04 Merkury wchodzi w retrogradację i aż do 3.05 nie jest to dobry czas na podpisywanie ważnych umów. Unikajmy w tym czasie kupowania sprzętu elektronicznego, AGD i samochodów, bo mogą częściej się psuć.

11.04 pełnia Księżyca w znaku Wagi. Jeśli nie chcesz zostać w tyle, zrób zmiany w życiu swojej firmy, testuj nowoczesne rozwiązania, wprowadzaj nowe metody sprzedaży, a konkurencja cię nie wyprzedzi. Dobry dzień na negocjacje cen, zakupy ubrań i kosmetyków, łatwiej będzie dostać zniżkę.

15.04 Wenus wychodzi z retrogradacji i  poczujemy, że pewne blokady czy utrudnienia, które ciągną się od początku marca, wreszcie uda się pokonać. Wenus w drugiej połowie miesiąca przyspieszy oczekiwanie na zaległe wypłaty, pomoże odzyskać dług, sprzyja szybkim zakupom.

20.04 Słońce utworzy koniunkcję z Merkurym w znaku Byka, co pomoże nam znaleźć rozwiązanie trudnej sprawy. Czas sprzyja krótkim służbowym podróżom, załatwianiu spraw w banku i polowaniu na atrakcyjne oferty w sklepach stacjonarnych.

20-21.04 Merkury wejdzie ruchem wstecznym do Barana, a Mars przejdzie do znaku Bliźniąt, a Wenus utworzy kwadraturę z Saturnem. To dobry dzień na szukanie tanich biletów lotniczych, kolejowych i autobusowych, a także znajdowanie korzystnych ofert wakacyjnego wypoczynku.

24.04 Merkury w trygonie z Saturnem skieruje naszą uwagę na sprawy kredytów, odsetek i bezpiecznych form oszczędzania. To dobry dzień, aby ubiegać się o dotacje, zwrot długów i rozsądnie kalkulować zyski i straty.

26.04 Nów Księżyca w znaku Byka zmobilizuje nas do oszczędzania, długofalowego planowania finansów i szukania oszczędności. Trzymaj rękę na pulsie, bądź gotowy na nowe pomysły, sprawdzaj maile i nie wyłączaj telefonu, bo jakaś wiadomość czy propozycja może stać się finansową okazją życia.

28.04 Merkury utworzy koniunkcję z Uranem i pomoże nam w szybkim załatwieniu zakupów, znalezieniu tańszych ofert na abonament telefoniczny, telewizję, internet. Wenus wkracza do znaku Barana i ostrzega przed nierozsądnymi wydatkami na ubrania i jedzenie. Zrób listę potrzebnych rzeczy, zanim pójdziesz dziś na zakupy.


Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 1, 4, 5, 6, 7, 12, 13, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 2, 3, 8, 9,10, 11, 14, 15, 19, 20, 21, 28.