Astroportal.pl

Jowisz w Wodniku w 2009 roku

Izabela Podlaska-Konkel

Osoby, które mają osobiste planety w swoim horoskopie w znakach powietrznych, będą w tym roku cieszyć się dobroczynnym wpływem planety Jowisz, która od 5 stycznia 2009 do 18 stycznia 2010 roku przebywać będzie w znaku Wodnika.

Wodnik to przedostatni, jedenasty znak zodiaku. Przyporządkowany jest żywiołowi powietrza i jakości stałej. Jowisz, kiedy będzie przemierzał ten znak, wzmocni swoje dobre działanie i natchnie optymizmem i energia nawet tych, którzy nic nie robią, tylko siedzą i narzekają na kryzys w gospodarce.

Poszerzanie horyzontów

Jowisz w Wodniku będzie wspierać wszystko to, co związane z nauką wyższą. Dla studiujących to dobry czas na początek nauki, a dla uczelni – na zdobywanie grantów. Jowisz wesprze też działanie instytucji pozarządowych. Takie akcje jak Rodzić po Ludzku „Gazety Wyborczej” będą miały duże szanse na powodzenie. Rok 2009 będzie za to zły dla partii politycznych, ponieważ ludzie będą woleli działać społecznie dla innych, a nawet w grupach nieformalnych. Wodni tradycyjnie uosabia bunt przeciwko władzy – politycy nie mogą więc liczyć na taryfę ulgową.

Jowisz w znaku Wodnika sprzyja wszystkim nowym inicjatywom, które związane są z internetem i katalogowaniem informacji. Nowe serwisy społecznościowe mają dużą szansę powodzenia. Oczywiście muszą być inne niż Nasza-klasa, bo ile można podziwiać samochód kolegi z klasy 8C. Będą to serwisy dla ludzi o konkretnych zainteresowaniach, hobbystów i pasjonatów.

Społeczne działanie

Jowisz w Wodniku wyzwoli w wielu z nas społeczne zaangażowanie i potrzebę działania na rzecz swojego otoczenia, społeczności czy kraju. Organizacje, które powstaną w 2009 roku, wpłyną znacząco na życie swoich rodzimy społeczności. Wodnik to jednocześnie jeden z najbardziej niezależnych znaków zodiaku, ceniący sobie wolność i prawo wyboru. Możemy się spodziewać prac legislacyjnych poszerzających prawa mniejszości seksualnych oraz próby legalizacji konkubinatów. Dzięki pobytowi Jowisza w tym znaku problem ten może wreszcie zostanie poddany otwartej społecznej debacie w Polsce.

Zabawa

Jowisz w znaku Wodnika to konkretna impreza, na którą przychodzi mnóstwo ludzi i wszyscy się dobrze bawią. Polskie życie klubowe rozkwitnie. Mniej będzie selekcji i niewpuszczania za „niesłuszny” kolor kozaczków. Nadejdzie też dobry czas na otwarcie nowych lokali, sprzyjających wspólnej zabawie, zły zaś – dla muzycznych przedsięwzięć dla „elit”. Natomiast Jowisz i Wodnik wspólnie oznaczają dobry czas dla muzyki elektronicznej. Gorzej będzie się miała akustyka i folk.

Jowisz w Wodniku sprzyja też dalekim podróżom i kontaktom z cudzoziemcami. Warto w tym roku zaplanować niecodzienną podróż, bo na pewni będziemy ją potem wspominać przez lata.

Nowoczesne technologie

Znak Wodnika w naszych czasach kojarzony jest z rozwojem Internetu, alternatywnych form komunikacji i nowoczesnych technologii. Dlatego w 2009 roku możemy spodziewać się wielkiego webowego przyspieszenia. Internet stanie się znaczącym medium, będziemy mieć coraz szybsze i lepsze łącza. Możemy spodziewać się również nowocześniejszych komunikatorów. Postępująca komputeryzacja sprawi, że buddyjski mnich surfujący po Internecie nie będzie już dla nikogo zaskakującym widokiem. Dzięki nowych rozwojowi technik komunikacji będziemy w stanie lepiej rozumieć nie tylko siebie nawzajem, ale i nasze otoczenie: zwierzęta, przyrodę, a nawet kosmos. Kosmiczna turystyka zacznie się na poważnie rozwijać. Dzięki Jowiszowi w Wodniku wycieczka na orbitę już niedługo może być bardziej realna dla każdego z nas.

Badanie kosmosu to kolejna dziedzina nauki, którą przyspieszy Jowisz w Wodniku. Możemy spodziewać się nowych programów kosmicznych i prób penetrowania kosmosu coraz nowocześniejszymi technikami. Największe odkrycia naukowe podczas poprzednich pobytów Jowisza w znaku Wodnika dokonywały się w biologii. Również teraz będziemy świadkami epokowych odkryć i eksperymentów w tej dziedzinie.

Dla kogo dobry

Ci, którzy urodzili się ze Słońcem lub Jowiszem w znaku Wodnika, mają przed sobą świetny rok. Jowisz sprzyja nowym zawodowym okazjom, kuszącym propozycjom, ale także skłania do rewizji zawodowych celów i skonfrontowania ich ze sprawami domu, rodziny, związków z bliskimi osobami. Jowisz sprzyja rozpoczynaniu nauki, zdobywaniu ważnych dyplomów, odkrywaniu pożytków ze swoich zainteresowań i umiejętności. Ten tranzyt wróży też przypływ sił życiowych, a także zwiększa zainteresowanie płcią przeciwną. Zwiastuje możliwość niezwykłego romansu lub też zapewnia szczęście w sprawach małżeńskich i partnerskich. To również dobry czas na inwestycje i projekty, które w przyszłości mogą przynieść duże pieniądze.

Również osoby o silnych wpływach pozostałych dwóch powietrznych znaków będą odczuwać polepszenie swojej sytuacji życiowej: Wagi spełnią wreszcie swoje towarzyskie i zawodowe ambicje. Bliźniętom będzie o wiele lżej, bo Jowisz osłodzi negatywne działanie Saturna i Urana na ich Słońce czy inne planety osobiste.

Kto musi uważać

Jowisz, jak każda planeta, ma też swoje negatywne działanie. Jowisz w nieharmonijnych aspektach do planet osobistych w horoskopie urodzeniowym może spowodować, że przesadzimy z czymś lub przecenimy swoje siły, przez co nietrudno o porażkę.

Najbardziej narażone na pokusy będą Byki, Lwy i Skorpiony. Szczególnie powinny uważać w sprawach finansowych, ponieważ tranzyty Jowisza dają lekką rękę do wydawania pieniędzy i zadłużania się. Nie wolno też przeceniać swoich sił – jeśli chcemy awansować lub zmienić pracę, najpierw dobrze rozpoznajmy rynek, a nawet podpiszmy przedwstępną umowę, zanim podejmiemy ryzyko. Jeśli ktoś chce założyć własną firmę, niech zrobi wcześniej dobry i realny plan.

Koniunkcja z Neptunem

Na swojej drodze przez znak Wodnika Jowisz spotka trzykrotnie planetę Neptun (maj, lipiec, grudzień), która przesuwa się wolno przez Wodnika od 1998 roku. Koniunkcja tych dwóch planet, która zdarza się co mniej więcej trzynaście lat. Koniunkcja tych planet na niebie niesie nadzieję na nowe trendy religijne, wolnościowe. W życiu zwykłych ludzi może dać wiarę w realizację marzeń, szczególnie jeśli te dwie planety będą działać na ważny punkt w czyimś horoskopie.


W XX wieku Jowisz był w znaku Wodnika w latach: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1973, 1985, 1997.

 

Warszawa, 4 stycznia 2009 r.

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.