Astroportal.pl

Astrologia i początek wakacji

Mił‚osł‚awa Krogulska

Tuż przed 19.00 wpadłyśmy do przychodni zdrowia z kartą obozowicza i książeczką zdrowia w rękach.

- Siostro, siostro, stempel, bo pociąg za godzinę! – błagalnie zawyła od progu Ewa.
- Chyba wody i coś na uspokojenie. – roześmiała się na nasz widok dyżurna pielęgniarka - Co panie tak w ostatniej chwili?
- Bo zapomniał, zapomniał mi przypomnieć, że trzeba na karcie wpisać szczepienia i jeszcze nie pojedzie na ten obóz, a ja wtedy oszaleję! – wydyszała Ewa.
- Spokojnie, już wpisuję, tylko sprawdzę kartę. – odparła pielęgniarka, bo czasami od razu widać, że od głupiego stempelka zależy przyszłość i szczęście całej rodziny. W godzinę potem szczęśliwy 16-letni Adam pojechał w siną dal, a my zasiadłyśmy przed DVD aby znów obejrzeć ulubiony serial.
- W końcu uczą się wyfruwać z gniazda. – powiedziała Ewa. - Ja też sobie trochę wyfrunę, bo od jutra idę na wakacyjny kurs flamenco!
- Patrz, a tak niedawno tośmy za nim płakały, Adasia trzeba było siłą od twojej spódnicy odrywać, a po tygodniu jechałaś go odbić z rąk strasznych wychowawców i zabierałaś z kolonii. – zebrało mi się na wspominki.

Palolem, Goa, Indie
Palolem, Goa, IndieFot.@Izabela Podlaska-Konkel

Dom bez Adasia wydawał się dziwnie pusty. Nikt nie wołał „mama, zrobisz kanapkę” podczas kluczowej sceny miłosnej, nie komentował otwierania butelki wina i nie wisiał na telefonie. Ciekawe, kiedy Ewie znudzi się flamenco i zacznie za Adasiem tęsknić?

Wakacje w Polsce zaczynają się kiedy Słońce wkracza w zodiakalny znak Raka. Ten znak zodiaku uznawany jest za najbardziej uczuciowy i rodzinny. Dlatego małe dzieci niechętnie wyjeżdżają na kolonie już na samym początku wakacji, bo chciałyby raczej pobyć z rodzicami, niż spędzać czas z obcymi! Małe Raki, Skorpiony i Ryby tęsknią za rodzicami bardziej, bo ich znaki zodiaku należą do żywiołu wody – a woda w astrologiii jest symbolem uczuć. Dlatego na pierwszą połowę lipca najlepiej planować rodzinne wyjazdy. A kiedy 22 lipca Słońce wkracza w znak Lwa, w ludziach dużych i małych budzi się duszą odkrywcy i podróżnika. Wtedy dopiero nadchodzi czas prawdziwej wakacyjnej zabawy, kiedy korzystamy z życia i robimy wszystko, aby choć na trochę opuścić rodzinne gniazdo. Wrócimy do niego chętnie 20 sierpnia, kiedy Słońce wkroczy w znak Panny i – niestety - przypomnimy sobie o szkole i wszystkich innych życiowych obowiązkach.Warszawa, czerwiec 2009

Pierwsza publikacja w tygodniku "Gwiazdy mówią" w ramach cyklu Astroniania
Publikacja na Astroportal.pl 21.06.2015

Miłosława Krogulska, astrologMiłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.