Astroportal.pl

Żywioł powietrza

Izabela Podlaska-Konkel

Kiedy komunikujemy się z ludźmi, zdobywamy informacje, podróżujemy, uczymy się, mamy do czynienia z żywiołem powietrza. Opisuje on nasze zdolności do porozumiewania się z ludźmi, przyswajania wiedzy, poznawania nowych dziedzin wiedzy, dociekliwość i ciekawość świata. Powietrze współpracuje z żywiołem ognia, a walczy z ziemią i wodą. Znaki powietrzne to Bliźnięta, Waga i Wodnik.

Sposoby komunikacji
Żywioł powietrza opisuje sposoby komunikowania się ze światem i tworzenie relacji z ludźmi. To żywioł intelektu i nauki. Opisuje chęć do zdobywania wiedzy, bystrość umysłu i ciekawość świata. Ludzie z silnym obsadzeniem tego żywiołu w horoskopie są nastawieni na rozwijanie intelektu i poznawanie nowych idei. Znak Bliźniąt wyraża komunikację na podstawowym poziomie, naukę języków obcych, szybkie przyswajanie podstawowych umiejętności, a także przekazywanie wszystkich informacji, które się zdobyło. Waga to znak negocjacji, dogadywania się, komentowania i oceniania, które informacje są potrzebne, a które nie. Symbolizuje też sztukę konwersacji. Znak Wodnika natomiast oznacza komunikację niewerbalną, kody społeczne i polityczne, manipulację tłumem i techniki aktywnego słuchania. Osoby z silnym wpływem żywiołu powietrza są świetnymi handlowcami, sprzedawcami, pośrednikami i pracownikami umysłowymi. Umieją bowiem dogadać się z każdym i wiedzą, co w danym momencie jest najmodniejsze czy najbardziej będzie się podobać.

Chmury
Chmury, źródło: wikipedia.org

Zdolność do zmian
Żywioł powietrza może przybierać różne formy: lekkiego, powiewu wiatru (Bliźnięta), orzeźwiającej bryzy, która łagodzi upał i ociepla klimat (Waga) i silnego wiatru lub huraganu, który zmiecie ze swojej drogi wszystko, co stanie mu na drodze (Wodnik). Powietrze to przede wszystkim nieustanna zmiana, ruch, niezdecydowanie, wybieranie między różnymi opcjami. Niestałość, nieustanne zastanawianie się przed podjęciem ostatecznej decyzji, to negatywna cecha żywiołu powietrza. Im więcej opcji do wyboru mają ludzie z silnym obsadzeniem żywiołu powietrza, tym dłużej się zastanawiają. Jednak zmiana często jest dla nich wybawieniem. Nie lubią rutyny, szybko się nudzą jednym tematem lub wciąż tym samym gronem znajomych. Są ciekawscy i nie wstydzą się zadawać niewygodnych pytań. Cenią intelektualne rozrywki i rozmowę, dlatego są mistrzami współczesnych środków komunikacji. Umieją sprawnie posługiwać się komputerem, tabletem, komórką i z większością z tych sprzętów nigdy się nie rozstają. Idą z duchem czasu, uwielbiają nowinki technologiczne, plotki i wiadomości z ostatniej chwili. Lubią być dobrze poinformowani i nie znoszą osób, które nie chcą im czegoś powiedzieć.

Kontaktowi i bezpośredni
Osoby, które mają w swoim horoskopie silny wpływ znaków powietrznych, czyli mają planety osobiste, światła lub osie horoskopu w znaku Bliźniąt, Wagi i Wodnika, posiadają dużo wiadomości, mnóstwo znajomych. Wciąż chcą się uczyć oraz podróżować. Są kontaktowe i bezpośrednie. Łatwo nawiązują znajomości i szybko zdobywają potrzebne informacje.

Publikacja na stronie Astroportal.pl 10.05.2015.

"Podręcznik astrologii t. I. Interpretacja horoskopu" M. Krogulska, I. Podlaska-KonkelFragment książki "Podręcznik astrologii t I. Interpretacja horoskopu" Miłosławy Krogulskiej i Izabeli Podlaskiej Konkel, wydawnictwo Albireo, Warszawa 2014, książka z autografami autorek do kupienia na stronie www.sklepmagiczny.pl, zamówienia można również składać telefonicznie +48 600 218 488/588

-->

© 2007 - 2022 Albireo s.c.

Astroportal.pl to miejsce do nauki i pogłębiania wiedzy o astrologii. Portal prowadzą Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.