Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2020
 

Horoskop biznesowy i finansowy II 2020

Izabela Podlaska-Konkel

W lutym nasze sprawy finansowe i zawodowe będą się dobrze rozwijać. Korzystny trygon Marsa i Jowisza w Koziorożcu do Urana w Byku, który utrzymywać się będzie cały miesiąc na niebie, wskazuje na korzystny czas na inwestycje i rozwijanie zeszłorocznych projektów z dużym sukcesem. Sekstyl Jowisza z Neptunem pomoże nam rozwijać śmiałe pomysły. Niestety Merkury wejdzie w retrogradację 17.02, co nie sprzyja podpisywaniu ważnych umów i kupowaniu sprzętu elektronicznego.

3.02 Merkury wchodzi do Ryb i zacznie sprzyjać niekonwencjonalnym pomysłom na rozwój kariery oraz rozmowom o awansie, podwyżce wynagrodzenia, negocjowaniu dodatków do pensji. Jeśli będziesz rzeczowy i domagać się będziesz konkretów i realnych zmian, osiągniesz sukces.

7.02 Wenus wejdzie do znaku Barana i doda ci si i pomysłów, ludzie będą chętnie zmieniać zdanie i podejmować śmiałe decyzje. Inwestuj w naukę, zapisz się na szkolenie, skorzystaj z rady księgowego lub specjalisty od zarządzania finansami, zanim podejmiesz ryzykowną decyzję.

8-9.02 pełnia Księżyca w Lwie może uśpić naszą finansową czujność. Unikajmy ważnych transakcji w ten dzień, nie podpisujmy długoterminowych umów, bo możemy nie zauważyć pomyłek czy prawnych pułapek.

16.02 Mars wchodzi do Koziorożca i zacznie się dobry czas na reperowanie i naprawę sprzętów, konserwację starych rzeczy. Warto zadbać o swój majątek, sprawdzić stan lokat i oszczędności, zainteresować się lepszymi warunkami pożyczek czy ofertami korzystniejszego oprocentowania.

17.02 Merkury wchodzi w retrogradację (do 10.03) i nie sprzyja zakupom sprzętu elektronicznego i samochodów, podpisywaniu ważnych umów czy zaczynaniu trudnych zawodowych spraw.

19.02 Słońce wejdzie do znaku Ryb i pomoże nam szukać korzystnych ofert wyjazdowych, tanich wycieczek, okazji na serwisach aukcyjnych. Zamawiaj, licytuj, negocjuj ceny.

20.02 sekstyl Jowisza z Neptunem zapewni nam dobrą passę do pieniędzy i wygrywania. Zagraj w lotto, weź udział w konkursie, wysyłaj CV, jeśli szukasz pracy.

20- 21.02 trygon Marsa z Uranem zapewni nam duży urok osobisty (szczególnie osobom urodzonym pod znakiem Byka, Panny, Raka i Koziorożca) i pomoże w przekonaniu szefa o podwyżkę lub wynegocjowaniu lepszej prowizji czy oprocentowania kredytu.

22-23.02 Nów Księżyca w Rybach i kwadratura Wenus z Jowiszem sprawią, że będziemy hojni i chętnie wydamy na luksusy i rzeczy zbędne. Warto z góry określić budżet na wydatki i się go restrykcyjnie trzymać, a nie wyczyścimy sobie konta do czysta. Udadzą się zakupy ubrań, kosmetyków i mebli.

26.02 koniunkcja Merkurego ze Słońcem sprzyja podróżom i wygrywaniu nagród w konkursach e-mailowych i sms-owych. Warto wysłać zgłoszenie. Pisz ważne maile, spotykaj się w sprawie pracy.

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 4, 5, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28, 29.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 2, 3, 6, 7, 8, 9, 23, 24, 25.