Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2018
 

Horoskop zawodowy i finansowy III 2019

Izabela Podlaska-Konkel

W marcu zajmij się porządkami, kończ zaczęte wcześniej sprawy i nie ryzykuj. Aura nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw. Merkury w retrogradacji w Rybach może komplikować sprawy finansowe, handlowe i podróże. Uran wkracza na dobre do znaku Byka, gdzie pozostanie przez siedem lat, co czyni aurę miesiąca niekonkretną i mało stabilną. Ważne sprawy załatwiaj po 26.03, kiedy nastąpi lepsza aura za sprawą Wenus, która wejdzie do Ryb.

1.03 Wenus wchodzi do Wodnika, gdzie przebywać będzie do 26.03 i sprzyjać inwestowaniu w naukę i dokształcanie i zakupom komputera i telefonu (tylko do 5.03). Warto prosić przyjaciół o porady i pomoc w znalezieniu lepszej pracy.

5.03 Merkury wchodzi w retrogradację w Rybach i aż do 28.03 odradzamy kupować sprzęt elektroniczny, samochody czy sprzęt AGD, bo będzie się częściej psuł i nie będziemy zadowoleni z zakupu. Warto natomiast w tym czasie robić poprawki, naprawy, wracać do dawnych pomysłów i porzuconych projektów. To dobry czas aby intensywnie zająć się artystycznym i kreatywnym hobby.

6.03 ważny dzień w tym roku: Uran wchodzi do znaku Byka, gdzie pozostanie przez siedem lat, i na niebie utworzy się nów w Rybach w koniunkcji z Neptunem i w kwadraturze z Jowiszem. Zrób dziś coś dla swoich pieniędzy, załóż lokatę, zacznij oszczędzać, oddaj dług i uporządkuj sprawy majątkowe, a przez kolejne lata będzie ci się lepiej wiodło.

7-8.03 koniunkcja Słońca z Neptunem ostrzega przed oszustami, naciągaczami i roztargnieniem, które może cię narazić na straty podczas robienia zakupów czy transakcji i przelewów. Czytaj uważnie, co podpisujesz i nie łap się na marketingowe chwyty, które wcale nie są tak okazyjne, jak to na pozór wygląda.

14.03 kwadratura Słońca z Jowiszem pomoże ci znaleźć coś na wyprzedaży, upolować promocje i przeceny, zapłacić mniej niż coś jest warte. Unikaj jednak w te dni zaciągania pożyczek i kredytów, bo warunki spłaty mogą okazać się dla ciebie mało korzystne.

15-16.03 koniunkcja Słońca z Merkurym sprzyja wizytom, spotkaniom, podróżom, z którym dużo może wyniknąć. Mimo że Merkury jest w retro, w te dwa dni możesz kupować różne sprzęty i podpisywać umowy, jeśli jest taka konieczność.

20-21.03 Słońce wejdzie do znaku Barana i utworzy się pełnia w Wadze. Poczujemy przypływ energii i pojawią się nowe możliwości. Warto szukać lepszych ofert pracy, planować nowe projekty, spotykać się z ważnymi osobami. Sekstyl Wenus z Jowiszem sprzyja wygranym w loteriach i konkursach.

26.03 Wenus wejdzie do Ryb i łatwiej będzie coś zyskać, dostać i załatwić. Warto uśmiechać się do ludzi, negocjować i prosić o wsparcie i pomoc w urzędzie czy ubieganiu się o pracę, bo ludzie będą sobie bardziej życzliwi. Zastanów się, czy warto wszystko kupować i mieć – nieraz lepiej pożyczyć na określony czas i nie gromadzić kolejnych sprzętów w domu.

28.03 Merkury znajdzie się w ruchu prostym i zacznie sprzyjać handlowcom, sprzedawcom, kierowcom, uczniom i studentom. Można też będzie kupować sprzęt AGD i elektronikę (kolejna retrogradacja Merkurego w lipcu).

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 2, 3, 4, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 27, 29, 30, 31.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 1, 5, 6, 7, 11, 23, 24, 25, 26, 28.