Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2018
 

Horoskop biznesowy i finansowy XII 2018

Izabela Podlaska-Konkel

W grudniu czeka nas sporo nowych okazji, ale i zamieszania, bo pierwsza połowa miesiąca może nam przynieść wyzwania i przeszkody do pokonania z powodu Merkurego w retrogradacji i Wenus w znaku Skorpiona. W drugiej połowie Jowisz pomoże nam znaleźć fundusze na konieczne zakupy i inwestycje. Osoby szukające pracy mogą liczyć na więcej atrakcyjnych ofert.

2.12 Merkury wejdzie do znaku Skorpiona. Zacznie się korzystny czas na ostrożne inwestycje i ubieganie się o kredyty czy pożyczki. Zadłużajmy się jednak z umiarem, żeby nie wejść w nowy rok z dużymi finansowymi obciążeniami.

3-5.12 Słońce w kwadraturze z Marsem i Neptunem zapewnią nam mobilizację sił, nowe pomysły i dużo energii, aby uporać się z zaległościami. Święta zbliżają się wielkimi krokami, nie warto zostawiać niczego na później. Neptun ostrzega jednak przed popełnianiem błędów i gaf, bo mogą nas one kosztować majątek. Uważajmy na oszustów i nieuczciwych klientów, bądźmy ostrożni w korzystaniu z atrakcyjnych ofert czy okazji.

6.12 Merkury w ruchu prostym sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć, zakładaniu firmy i ubieganiu się o dotacje czy dofinansowanie. Warto nadać kupon lotto. Merkury sprzyja szybkim decyzjom dotyczącym pracy czy majątku, nie warto się wahać, drugi raz taka okazja może się nie powtórzyć!

7.12 Mars w koniunkcji z Neptunem i nów w Strzelcu pomogą nam upolować dobrą cenę na zakupach lub wylicytować tanio zakupy na aukcji internetowej. Planety zapewnią nam nowe pomysły, zainspirują nas i pomogą przezwyciężyć impas finansowy czy personalny w pracy.

13.12 Merkury wejdzie do znaku Strzelca i przyniesie wiele nowych okazji do pokazania się z dobrej strony, osiągnięcia szybkich zysków i sukcesu tam, gdzie liczy się spryt i wszechstronne wykształcenie.

21.12 Merkury w koniunkcji z Jowiszem pomoże nam tanio zdobyć piękne prezenty i niewielkim kosztem zorganizować święta. Warto poczekać na promocje, przeceny i świąteczne okazje, dzięki którym zaoszczędzimy czas i pieniądze. Jowisz pomoże nam w tanim zakupie zimowych wycieczek, warto kupować bilety i szukać korzystnych ofert na sylwestrowe bale i imprezy.

22.12 pełnia Księżyca w znaku Raka skieruje naszą uwagę na problem zasobów i środków na bieżącą działalność lub długoterminowe inwestycje. Warto pamiętać, że nie zawsze pieniądze są kluczem do sukcesu, a my powinniśmy nauczyć się dobrze wyceniać swoją pracę i dokonania oraz korzystać z pomocy, jaką oferują nam inni.

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 4, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 26, 27, 28, 29, 30.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10, 22, 23, 25, 31.