Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2018
 

Horoskop biznesowy i finansowy X 2018

Izabela Podlaska-Konkel

Przed nami niestabilny miesiąc. Wenus wejdzie w retrogradację i zachwieje finansową równowagą na rynkach i w naszym portfelu. W pierwszej połowie miesiąca bądźmy ostrożni i nie podejmujmy gwałtownych decyzji. Pod koniec miesiąca dostaniemy szansę od losu i będzie okazja, aby zrealizować ambitne zawodowe plany i podreperować budżet.

5.10 Wenus wejdzie w retrogradację. Nastanie dobry czas na szukanie korzystnych ubezpieczeń, zakładanie lokat, ubieganie się o dodatkowe prace, kupowaniu polisy na życie. Unikaj pożyczek i zadłużania się bez potrzeby.

9.10 nów Księżyca w znaku Wagi sprzyja osobom szukającym pracy, podróżnikom i handlowcom. To dobry dzień na zakupy, szukanie tanich okazji, negocjacje i podpisywanie umów.

10.10 Merkury wkroczy do znaku Skorpiona i ustawi się w opozycji z Uranem, co sprzyja ważnym spotkaniom zawodowym, podróżom służbowym i rozmowom na temat podwyżki czy polepszenia warunków pracy. Szukaj dodatkowych źródeł przychodów dzięki znajomościom i pomocy przyjaciół.

12.10 Słońce w kwadraturze z Plutonem wprowadzi silne emocje w nasze życie. To dobry czas na sprawy rodzinne i uczuciowe. Bądźmy wyrozumiali dla innych, odpuśćmy trudne sprawy. Mogą jednak pojawić się trudności w realizacji finansowych planów. Nie róbmy nic na siłę, a już za kilka dni trudności da się pokonać.

15.10 Merkury w koniunkcji z Wenus sprzyja szybkiemu dogadywaniu się z ludźmi. Warto odwiedzać urzędy, wyjaśniać prawne i finansowe niejasności, wysyłać ważne dokumenty i porządkować rachunki, bo szybko i rzetelnie się z tym uporamy.

19-22.10 Merkury w trygonie z Neptunem, kwadraturze z Marsem i sekstylu z Plutonem zapowiada dynamiczny i pełen niespodzianek czas. Nie warto trzymać się ustalonego planu, korzyści przyniosą zmiany i dostosowanie się do innych. Unikaj większych zakupów i ryzykownych inwestycji, bo możesz dużo stracić.

23-24.10 Słońce wkracza do znaku Skorpiona i ustawi się w opozycji z Uranem , a na niebie utworzy się pełnia Księżyca. Czekasz na telefon, ktoś nie odpowiada na twój list, ktoś się waha w sprawie współpracy? Zrób coś teraz, wyprzedzisz konkurencję i zyskasz dodatkowe punkty i w relacjach z ludźmi, i w sprawach finansowych. Warto dobijać targu, negocjować, zabiegać o lepsze warunki kredytu, ubezpieczenia czy o dodatki do pensji.

26.10 Słońce w koniunkcji z Wenus sprzyja szukaniu finansowego szczęścia. Zapisz się na doszkalający kurs, nadaj kupon lotto, odnów zawodowe kontakty sprzed lat, wysyłaj CV, a szczęście się do ciebie uśmiechnie.

29.10 Merkury w koniunkcji z Jowiszem pomoże ci szybko znaleźć ofertę na listopadowy, świąteczny lub sylwestrowy wyjazd. Warto kupować bilety, rezerwować wycieczki, dziś mogą pojawić się nie lada okazje. Licytuj na stronach aukcyjnych, mogą pojawić się wyjątkowe ceny.

31.10 Merkury wchodzi do Strzelca, a Wenus zrobi opozycję z Uranem i wejdzie do Wagi, co sprzyja szukaniu nowych źródeł utrzymania, braniu udziału w konkursach i wyruszaniu w podróż. Planety sprzyjają też rozpoczynaniu nowych spraw i ubieganiu się o pieniądze.


Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 1, 3, 4, 6, 7, 8, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 30.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 2, 5, 9, 10, 11, 12, 16, 17, 23, 24, 31.