Astroportal.pl
Polskie efemerydy na rok 2018
 

Horoskop biznesowy i finansowy V 2018

Izabela Podlaska-Konkel

Maj przyniesie nam dużo dobrych okazji do polepszenia sytuacji zawodowej i materialnej. Aura będzie jednak niestabilna i możemy spodziewać się wielu nagłych zmian. Uran po siedmiu latach w znaku Barana przechodzi do Byka, co oznacza dla nas nowe szanse w sprawach finansowych.

6-7.05 Merkury w kwadraturze z Plutonem i Wenus w kwadraturze z Neptunem może niekorzystnie wpłynąć na nasze racjonalne myślenie, ktoś może nas oszukać lub sprzedać nam coś, co ma wadę. Unikajmy w tych dniach podpisywania ważnych umów i dużych zakupów.

8-9.05 Słońce w opozycji z Jowiszem sprzyja podpisywaniu umów, zakładaniu firm i spółek, załatwianiu trudnych spraw w banku i proszeniu o pomoc. Bądźmy pomocni i hojni, bo taka postawa zjedna nam wpływowych i życzliwych ludzi.

13.05 Merkury wejdzie do znaku Byka i skieruje naszą uwagę na sprawy domu i rodziny. Kupuj nowe meble, zaplanuj remont, tanim kosztem poprawisz wystrój mieszkania.

15.05 podczas nowiu Księżyca Uran wejdzie do Byka, a Mars dzień później 16.05 przejdzie do Wodnika. Planety podpowiedzą nam, jak dobrze ulokować pieniądze, aby dawały zyski przez miesiące lub lata. Czas sprzyja znajdowaniu nowych ofert pracy, zakładaniu spółek czy zaczynaniu nowych projektów. Warto otwierać konto w banku i zarządzać mądrze pieniędzmi.

18.05 Merkury w trygonie z Saturnem sprzyja porządkowaniu dokumentów, płaceniu rachunków, robieniu planu oszczędzania i naprawianiu zepsutych lub źle działających sprzętów. To również dobry dzień na zakup komputera lub telefonu.

22-23.05 Merkury w sekstylu z Neptunem i w opozycji z Jowiszem zapewni nam dobrą handlową passę. Podpisuj umowy, szukaj handlowych okazji, negocjuj i targuj się, a więcej pieniędzy zostanie w twoim portfelu.

25.05 Jowisz w trygonie z Neptunem zapewni ci lepszą rękę do inwestycji i zajmowania się majątkiem. Warto zainwestować w ubezpieczenie lub bezpieczne obligacje. Pewne informacje na temat zniżek, ulg czy odpisów podatkowych pomogą ci zrealizować marzenie o wyjeźdźcie czy solidnej inwestycji w dom i rodzinę.

26.05 Wenus w opozycji z Saturnem ostrzega przed konfliktami w pracy. Nie jest to dobry dzień na ubieganie się o podwyżkę, pożyczkę lub kredyt, bo dostaniemy mniej niż potrzebujemy i nie warto liczyć na pomoc.

29.05 pełnia Księżyca w znaku Strzelca zapewni nam udane spotkania z pracodawcami, klientami czy współpracownikami. Warto słuchać rad specjalistów od zarabiania, oszczędzania i inwestowania pieniędzy.

30.05 Merkury wejdzie do znaku Bliźniąt i może skłonić nas do nieprzewidzianych zakupów pod wpływem impulsu czy zachcianki, warto kontrolować swoje emocje. Jest to dobry dzień na kupowanie okazyjnie biletów i tanich wycieczek wakacyjnych. Jeśli myślisz o kupnie samochodu, dziś i jutro znajdziesz nowe korzystne oferty.

Najlepsze dni na podpisywanie umów i sprawy finansowe: 3, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 28, 29, 30.

Unikaj podejmowania ważnych decyzji, szczególnie finansowych w dniach: 1, 2, 4, 5, 6, 7, 13, 14, 15, 16, 25, 26, 27, 31.