Wenus w Koziorożcu

Jeśli szukasz podstawowych informacji o astrologii i horoskopach, to jest forum dla ciebie. Zapraszamy do dyskusji również tych, którzy są zaawansowani i chcą podzielić się z mniej doświadczonymi osobami swoją wiedzą.

Moderatorzy: Izabela Podlaska, Olka, Mii Krogulska

Wenus w Koziorożcu

Postprzez Izabela Podlaska » poniedziałek, 12 listopada 2007, 10:05

Wenus w Koziorożcu jest oszczędna w zaspokajaniu swoich potrzeb i zachcianek. Może się obejść mała ilością ubrań, kosmetyków czy nawet jedzenia, byle było dobrej jakości.

W związkach taka Wenus mówi o wierności, o wybieraniu dojrzalszego, dużo starszego partnera.

Ja sama mam Wenus w Koz, lubię czekoladę, ale tylko prawdziwą szwajcarską :)

Pozdrawiam
Izabela Podlaska
Użytkownik Jowiszowy - bardzo dużo pisze

Re: Wenus w Koziorożcu

Postprzez Kasia » wtorek, 13 listopada 2007, 03:02

Izabela Podlaska napisał(a):W związkach taka Wenus mówi o wierności, o wybieraniu dojrzalszego, dużo starszego partnera.

Ja sama mam Wenus w Koz, lubię czekoladę, ale tylko prawdziwą szwajcarską :)

Czekolada to nie wino, by miała dojrzewać. Nawet szwajcarska. A partner może być dojrzały - i to jak! - bez względu na wiek :)
Kasia

Wenus w Koziorożcu ;)

Postprzez SkorpionkaKsiezycowa » czwartek, 15 listopada 2007, 00:17

Musi być dojrzaly (mentalnościowo), z tym się zgodzę.
Z czekoladą też, ja również nie gustuję w czekoladopodobnych :D

Znalazłam ciekawą zależność, kto się urodził z Wenus w 25-tym stopniu Koziorożca (tak jak ja): Robbie Williams, Justin Timberlake, Jim Carey, Britney Spears, Doda, Brandon Boyd (wok. zespołu Incubus, mój odwieczny chyba idol :P nikt nie musi go znać), Brad Pitt w 23-cim stopniu. Ponadto z Wenus w Koziorożcu są m. in. Björk, Elvis Presley, Scarlett Johansson, Cindy Crawford (29 stopień, czyli na wyjściu), Alicia Keys, Michael Jordan, Monika Brodka.
Jak widać, głównie to zrobiłam chyba rozeznanie w gwiazdach muzyki pop ;P Proszę nie mieć mi tego za złe. I dołożyć kilka swoich typów.
Mianowicie Wenus w Koziorożcu, sugerując się chyba szczególnie tekstami Franza Bardona (zatytuow. "Upierzony Wąż"), i dzieląc sobie dla uproszczenia "pierwiastki" wpływu na człowieka tejże Wenus, w Koz. ma ona następujący:
- kreatywność, sztuka: (...)
- przyjemność, uczucie: przyjemność osiąga wówczas, kiedy coś jest właśnie dobrej jakości, dobrze wykonane przez tą osobę. Ha :)
Czy by gwiazdy (te na estradzie) nie były gwiazdami, popu czy nie popu, gdyby nie wykonywały swojej roboty dobrze i jakościowo? Czemu Britney powróciła do świata muzyki, choć wszyscy wiedzą w jakim jest stanie, słowa nagany co do jej zachowania i postępowania bezustannie brzmią w ustach fanów a nawet niezainteresowanych, ale i tak ludzie proszą o puszczenie jej najnowszego kawałka w radiu! Widocznie tak musi być, że jeśli się odnajdzie ktoś w czymś do czego ma tam jakieś predyspozycje i talent, (i kocha to), i ma jednocześnie Wenus w Koziorożcu, jest bezkonkurencyjny w swej dziedzinie ;) No i, wbrew pozorom na tym przykładzie, ale STARA się być niezawodny i jak najlepszy. I efekty tego są jakie są :) Czyli dobre są. Dalej jest popularna i lubiana przez sporą rzeszę słuchaczy.
Jeszcze jeden "pierwiastek", jak to określił je autor.
- dzielenie się, dawanie siebie.

W sumie ten opis co dodałam pasuje jak zwykle płynnie, do wszystkich trzech podpunktów, najważniejszy jest sens tego wszystkiego, tego podziału - na znaki. Astrologia jest niesamowita jak dla mnie :)

Zresztą na zakończenie dam cytat z tego artykułu. I sceptykom, zawsze się jacyś znajdą - i to dobrze, radzę się wczytać zanim coś powiedzą.
Ostatecznie, Wenus w Koziorożcu symbolizuje, że przyjemność przynosi uczucie połączone z bezpieczeństwem, organizacją, porządkiem, hierarchicznym zarządzaniem, kontrolowanym planowaniem i stałą realizacją wysokich materialnych ambicji. Tutejsza Wenus jest inspirowana przez uczucie, że wielkie rzeczy przetrwają, a jeszcze większe rzeczy mogą być osiągnięte przez tych, którzy cierpliwie wspinają się po górze i nigdy nie odwracają oczu od ziemi, a swojego umysłu - od szczytu. Reputacja i obowiązek (tu - wobec fanów...)" są tutaj słowami kluczowymi, a wyzwoleniem jest nie dopuścić, by strach, podejrzenie czy bezosobowe podejście zahamowały ciało uczuć.

Organizacja, porządek, hierarchiczne zarządzanie? Jak najbardziej Britney, jak ona się rządzi zuchwale w gronie jej stylistów i tam tych podobnych, wydaje polecenia które mają być spełnione absolutnie. Te cechy uwidacznia do granic absurdu, o czym można czytać w prasie brukowej.

Ciekawi mnie jak to jest z tym 25-tym stopniem tego znaku, czy on jest naprawdę taki dobry? :P
SkorpionkaKsiezycowa

Re: Wenus w Koziorożcu ;)

Postprzez Kasia » czwartek, 15 listopada 2007, 04:01

SkorpionkaKsiezycowa napisał(a):
Czy by gwiazdy (te na estradzie) nie były gwiazdami, popu czy nie popu, gdyby nie wykonywały swojej roboty dobrze i jakościowo? (...)

najważniejszy jest sens tego wszystkiego, tego podziału - na znaki. Astrologia jest niesamowita jak dla mnie :)

(...) I sceptykom, zawsze się jacyś znajdą - i to dobrze, radzę się wczytać zanim coś powiedzą.

To ja się wczytałam. I z pełną odpowiedzialnością twierdzę, że jesteś w błędzie. Znaczy, ja bardzo Ci życzę międzynarodowej kariery, jaką doświadczają wszystkie te wymienione przez Ciebie gwiazdy. Ale nijak się to ma do Wenus w Koziorożcu. Obojętnie w jakim stopniu Koziorożca.

Nie znam, tudzież nie chce mi się szukać, horoskopów wymienionych przez Ciebie person. I bez tego można stwierdzić, że Wenus w Koziorożcu nie działa tak, jak chciałabyś to interpretować. Owszem, jest silna, ale ani życie z nią łatwe, ani przyjemne. Na przykład przywołana Scarlett Johansson, która dopiero za chwilę będzie miała zaledwie 23 lata, od zawsze narzeka, że gra role o wiele starszych kobiet. Od zawsze! To jest właśnie Wenus w Koziorożcu.
Ten układ nie gwarantuje ani popularności, ani sukcesów dzięki ciężkiej pracy. Owszem, może mówić o podejściu do wykonywanego zawodu i związanych z nim sukcesów. I tak np. Scarlett Johansson deklaruje, że występy w filmach reklamowych to dla niej tylko otoczka, dająca jej możliwość przebierania w ambitnych rolach i uczestniczenia w niekomercyjnych projektach "just for fun". I ok, to jest Wenus w Koziorożcu, zrobię coś naprawdę, a nie dla blichtru. Ale tym, co napędza jej karierę jest koniunkcja Wenus z Jowiszem - niestety nie znam godziny, ale idę o zakład, że towarzystwo błąka się po MC.

Wenus w Koziorożcu jest zachowawcza, tradycyjna i ostrożna. A tego nie można za bardzo powiedzieć o wymienionych przez Ciebie osobach. Dajmy na to Robbie Williams ma Słońce w koniunkcji z Jowiszem (w Wodniku) w trygonie do Urana (w Wadze). I to świadczy o jego popularności (i o charakterze jego popularności), a nie Wenus w Koziorożcu. Choć ma takie dojrzałe ciągoty, np. nagrywanie przebojów Franka Sinatry.

Podsumowując, może podobać Ci się to, co stare, szlachetne i sprawdzone. Ale sama Wenus w znaku to za mało, żeby powiedzieć, jaki kto jest. Te silnie obsadzone dadzą swój wyraz. Ale te nieaspektowane przemkną boczkiem, wyrażając się co najwyżej w ulubionym kolorze majtek. Jednym słowem - planeta w znaku to nie wszystko.
Kasia

Postprzez SkorpionkaKsiezycowa » piątek, 16 listopada 2007, 22:00

Aha, czyli wiążesz ich sukces ze stanowiskiem Jowisza w horoskopie poszczególnych tych osób? Niech Ci będzie, że tak jest. Ja jestem swojego zdania. Że Wenus w Koziorożcu pomyślnie wpływa na ich osobiste uznanie i aprobatę otoczenia, czyli oceniających je ludzi.

Może, Kasiu, jesteś lepiej obeznana w wypatrywaniu w radixie istotniejszych faktów, ja cały czas czuję się niedowartościowana, że stoję na podstawach. Z jednej strony podstawy uważam że są podstawą :P i zawsze warto się do nich odnieść. Z drugiej strony jednak, wchodzenie w te wszystkie zawiłości (głównie aspektów*) jest koniecznością do zrozumienia astrologii lepiej, dlatego uczyć się jej można te dziesiątki lat.

*Co do aspektów. Chciałabym, żeby ktoś, kto miał z owym problemem styczność, powiedział mi coś na temat niedorzeczności aspektów harmonijnych/nieharmonijnych, kiedy planety, zwłaszcza wolniejsze, występują na odwrót - w żywiołach męski-żeński/współgrających. Np. u mnie Mars w początkowych stopniach Byka aspektuje "kwadraturą" Wenus oraz Merkurego spod końca Koziorożca. Przecież ziemia-ziemia są zgodne, na początku pomyślałam - super, to znaczy że mój powolny (cierpliwy) sposób działania współgra z wnikliwym (powolnym) i równie sumiennym trybem myślenia. A jednak tak nie jest, bo to jakby nie patrzeć kwadratura, dziewięćdziesiąt pare stopni. Jak to interpretować? Że Merkury jednak zabarwiony Wodnikiem...? Wedle takiej teorii to by wynikało, że jest punkt w znaku w którym najsilniej przejawiają się cechy tego znaku, a dalej - granica jest płynna. Ale te granice są... Mars się wolniej przemieszcza to go pod nic nie podciągniemy, tym bardziej że wszedł w znak więc już przez pierwsze miesiące życia dziecka z tego znaku nie wyszedł. Doprawdy nie wiem jak na to patrzeć... ale to słaby punkt astrologii :/
I przepraszam, że zboczyłam z tematu wątku. Po prostu chciałabym się dowiedzieć.

pozdrawiam
Paulina
SkorpionkaKsiezycowa

Postprzez Izabela Podlaska » poniedziałek, 24 listopada 2008, 11:06

Do 8.12.2008 Wenus jest na niebie w Koziorożcu, a na początku grudnia będzie koniunkcja Wenus z Jowiszem. Mi się podoba, bo sama mam Wenus w Koziorożcu.
Izabela Podlaska

Postprzez Travels » poniedziałek, 24 listopada 2008, 21:28

Również jestem Ciekaw tego spotkania, tym bardziej , że na moim MC.
:D

Pzdr. T.
"Człowiek nie znający swego Horoskopu jest jak Kapitan, który wyrzucił za burtę mapy i woła: Boże prowadź !! " - L. Szuman
Travels
Użytkownik Księżycowy - często pisze

Postprzez Izabela Podlaska » wtorek, 25 listopada 2008, 02:21

T Wenus na MC świetnie się sprawdza, jeśli chce się wywrzeć na kimś wrażenie lub ubiegać się o podwyżkę lub przywileje. Sprawdziłam kilka razy nie tylko na swoim przykładzie - działa!
Izabela Podlaska

Postprzez Travels » wtorek, 25 listopada 2008, 17:34

Witam,
Dobrze wiedzieć. Sprawdzę oczywiście.

Pzdr. T
"Człowiek nie znający swego Horoskopu jest jak Kapitan, który wyrzucił za burtę mapy i woła: Boże prowadź !! " - L. Szuman
Travels

Postprzez Travels » wtorek, 25 listopada 2008, 17:39

Witam Wszystkich,

Z książki L. Szumana - "Wesoły Horoskop" z 1987r. :wink:

Wenus w KOZIOROŻCU
Choć usilne twe starania – Wenus trudna do rozgrzania.
Zimna, chłodna jest na oko – żądze drzemią w niej głęboko.

I w X
Wenus stojąc na zenicie – dyskontuje się sowicie.
Lecz zły kąt iluzoryczny – amor bywa chaotyczny.

Spłakałem się dziś jak to czytałem. :) Całość oczywiście.

Pzdr. T.
Travels

Postprzez Mii Krogulska » piątek, 28 listopada 2008, 01:51

Witam,
cudowny jest Szuman rymotwórczy, ale za dużo we mnie Bliźniąt, abym błysnąć nie spróbowała... a więc teraz uważaj ;))) własne koty mnie wyśmiały i proponują stypendium częstochowskie.

O Wenus w Koziorożcu, inspirowane Mistrzem Szumanem

Choć usilne twe starania
Nie potrzeba tu gadania
Zimna, chłodna jest na oko
Gdy nie patrzy kto głęboko.
Nie dla głupich to nagrody
Lecz dla tych, co chcą przeszkody.
Pokonane? Hulaj dusza!
Nawet gdy na brzuchach tusza
Znów tak patrzy... nie ucieka.
Aż się trumien zawrą wieka.

I na szybko o Wenus w X domu

Rządzić mile jest na co dzień
Lecz to nie jest życia korzeń.
Być rządzonym to jest sztuka,
zwłaszcza kiedy się nie słucha ;)

Pozdrawiam serdecznie
i spać zaraz idę grzecznie!

Mii
Mii Krogulska
Użytkownik Wenusowy - dużo pisze

Postprzez Travels » piątek, 28 listopada 2008, 16:48

Witaj Mii,

Niestety nie posiadam, takich autorytetów jak Ty do oceny, więc zaryzykuje więcej ;)

Choć ta Wenus nie nadobna,
To Waćpanna dałaś ognia.

Piekno takie , cud najwyższy,
Stał się tutaj nieco niższy.

Niższy przeca, bo ukryty. Lecz nie mija,
Zorza piekna , choc niczyja.

Przez dwoistość swej kontloli,
Sama często zostac woli

Bo jak który jest za durny,
Niech prowadzi żywot chmurny.

Pedzić musze , chylę głos,
Jak nie zdążę , marny los.

:D

Pzdr.T
Ostatnio edytowano sobota, 29 listopada 2008, 23:24 przez Travels, łącznie edytowano 1 raz
Travels

Postprzez Mii Krogulska » sobota, 29 listopada 2008, 02:48

O, oo i ... ooo!
Tu pojechałeś :) rewelacja! Ogonek podkurczam, ale uszek nie chowam.

Pozdrawiam, Mii
Mii Krogulska

Postprzez Travels » sobota, 29 listopada 2008, 23:29

Witaj Mii,
Nie podkurczaj, nie ma potrzeby :)
Cieszę się, że mogę tu trochę " porozmawiać" ;)

Pzdr.T
Travels

Postprzez Mii Krogulska » niedziela, 30 listopada 2008, 22:33

I ja też się cieszę :)

Pozdrawiam serdecznie, Mii
Mii Krogulska

Powrót do Astrologia dla początkujących